На сучасному етапі реформування освіти одне з головних завдань – створення необхідних умов для повноцінного розвитку і самореалізації кожного громадянина України. Запорукою ефективності навчальної діяльності й процесу учіння молодших школярів є результативність пізнавальної діяльності, від якої залежить цілеспрямованість розумової активності, розвиток інтелектуальної рефлексії та природжених задатків учнів тощо.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Здоров'я дітей завжди посідало належне місце серед освітніх проблем, оскільки одним із завдань сучасної педагогіки є забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей, охорона та зміцнення їхнього здоров'я.
Навчальна діяльність у час інтегрованого суспільства потребує від дітей великого нервового напруження. Як наслідок, у клітинах кори головного мозку відбуваються зрушення, які знижують функціональні можливості та працездатність. Утома, яка характеризується збудженням центральної нервової системи, різко змінює поведінку дітей: вони відволікаються від навчальної діяльності, неуважно слухають педагога. Потреба дітей у активному руховому режимі зумовлена біологічними законами їхнього розвитку. Без активних рухів, без фізичних вправ неможливий повноцінний розвиток організму.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Реалізація технології діяльнісного методу на уроках у початковій школі
Освіта як соціальний інститут і система передачі молодшому поколінні накопичених культурних цінностей суспільства існує з моменту появи школи. Однак зміни, — що відбулися в Україні останніми роками, зумовили новий характер освіта. Головне тепер - не лише знанні, а й особистість учня, здатність його що самовизначення та самореалізації , до рефлексивного аналізу власної діяльності. Успішно розв’язати це звивання допомагає дидактична технологія діяльнісного методу, — основа науково-педагогічного проекту "Росток". Технологія діяльнісного методу навчання без конфліктів синтезує ідеї нових концепцій освіти (Л.В.Занков , В.В.Давидов. П.Я.Гальперін ) враховуючи наступність з традиційною школою. Педагогічний колектив спеціалізованої школи № 185 з поглибленим вивченням фізико-математичних дисциплін у рамках науково-педагогічного проекту "Росток" почав впроваджувати дидактичну технологію діяльнісного методу. Для цього ми підготували педагогів, котрі змогли б навчати дітей самостійно здобувати знання та якості, необхідні їм для успішного самовизначення і самореалізації.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Становлення і розбудова України як національної держави ставить важливі й відповідальні завдання перед народною освітою, зокрема, перед вищою школою. Як зазначається в законі «Про освіту» та Державній національній програмі відродження освіти «Україна XXI століття: стратегія освіти*, вища освіта забезпечує фундаментальну, наукову та загальнокультурну, практичну підготовку, одержання студентською молоддю спеціальності відповідно до покликань, здібностей, інтересів, вдосконалення її професійної підготовки.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
«МОВА ЖЕСТІВ» ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Сьогодні модно вивчати психологію, особливо прикладну, практичну її частину. Багато книг розповідає про те, як можна аналізувати людську поведінку, спостерігаючи за мімікою, жестами, мовою, вивчаючи почерк, кольорові уподобання в одязі і т. ін.
«Мова тіла», або «мова жестів», — одне з найцікавіших напрямів у практичній психології, яке передусім повинно зацікавити саме тих, чия робота пов'язана з безпосереднім спілкуванням з людьми. І саме такою є професія вчителя, вихователя. Педагог постійно спілкується з дітьми, їхніми батьками, колегами. І йому важливо вміти «читати» своїх співрозмовників або слухачів, щоб зрозуміти, про що вони думають, чого хочуть, чого бояться і що приховують. Сьогодні ми поговоримо про те, як читати жести, міміку і пози дитини. Це складніше, ніж аналіз мови тіла дорослого, та все одно корисно і цікаво.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Арт-педагогічна техніка як засіб налагодження взаємин у колективі
Мета. Створити арт-педагогічний простір, який сприяв би реалізації творчого потенціалу учнів, їх саморозкриттю, самопізнанню та становленню дружного класного колективу.
Матеріали та обладнання: аркуші формату А4,4 аркуші ватману А1 (склеєні в одне полотно прямокутної чи квадратної форми), матеріали для образотворчої діяльності (кольорові олівці, фарби, фломастери, кольорова крейда), кольоровий папір, ножиці, клей.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Освітній буктрейлер як інноваційна технологія для початкової школи
Існує думка, то однією з проблем сучасної школи є їв, пю діти не читають і не хочуть читати. Така тенденція ? подальшому породжує суперечність між потребами держави в освічених людях і тотальним зниженням читацької активності. Не буяємо вдаватися до з'ясування причин кризи читання, проте однією з них часто наводять саме перевагу в сучасному житті (зокрема і дитини) аудіовізуальних засобів масової комунікації — телебачення, комп'ютерів, смартфонів, планшетів. Тож одним зі способів залучення до процесу читання дитини в школі та в по за навчальний час може бути інтеграція інноваційних технологій я освітній простір.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Навчальні плани початкової школи містять різні варіанти курсів, спрямованих на пізнання молодшими школярами навколишнього середовища: «Людина і світ», «Рідний край», «Ознайомлення з навколишнім світом» та інші. За структурою це інтегровані й синтезовані курси,що поєднують знання та вміння різнопланового змісту. Їх доцільно використовувати,на наш погляд,з метою пропедевтики валеологічних знань, українознавства, екології, анатомії та фізіології людини.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Необхідність модернізації початкової осягти в Україні поставила перед школою нагальні проблеми від вирішення яких, у значнім мірі, залежить майбутнє нашого суспільства. Це, у першу чергу, забезпечення процесу соціалізації та формування навчальних та життєвих компетентностей дітей молодшого шкільного віку.
З цією метою планується змінити навчальні програми, наблизивши їх до життя, інтегрувати зміст навчальних дисциплін, відмовитися від контролю темпу читання, запровадити змістовну та рефлексивну оцінку начальних досягнень, використовувати методи та прийоми розвитку пізнавальних інтересів учнів.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
Основною формою організації музичного виховання є урок музики. Сконцентрувавши увагу учнів на звучанні музики, розвиваючи їхню уяву, вчитель допомагає увійти у світ музичних образів, чітко відчути їх виразність.
Розвиткові музичного інтересу в дітей сприяють ігрові ситуації, що часто застосовуються у роботі з молодшими школярами. Наприклад, учитель дає дітям ляльку, говорить, що її потрібно покласти спати і пропонує заспівати їй колискову пісню. А ось ще одна ситуація. Граючись у мисливців і зайців, одна частина дітей відтворює сміливих, рішучих мисливців, а друга – полохливих зайченят. Доцільно зазначити, що звертатися до таких ігрових ситуацій варто тоді, коли в репертуарі класу є пісні про мисливців, зайців, а також декілька колискових пісень. Ігрові ситуації допомагають підтримувати інтерес дітей до уроку, забезпечити емоційне розвантаження, запобігти емоційній перевтомі, сприяють розвитку музичних здібностей молодших школярів. Крім цього, гра допомагає активізувати увагу дітей, швидко залучити всіх учнів до діяльності. Це викликає емоційний настрій, встановлює тісний контакт з учнями, заохочує до активної роботи.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія навчання
- Проектне навчання у початковій школі
- ПРОФІЛЬНЕ НАВЧАННЯ: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ
- ТЕХНОЛОГІЯ КОЛЕКТИВНОЇ РОЗУМОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ЧЕСНОТИ ЛИЦАРЯ XXI СТОЛІТТЯ
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ІСТОРІЯ ШІСТНАДЦЯТА. МАНДРІВНИК
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ІСТОРІЯ П’ЯТНАДЦЯТА. СОБАЧЕ ЖИТТЯ
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ІСТОРІЯ ЧОТИРНАДЦЯТА. ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ІСТОРІЯ ТРИНАДЦЯТА. КОЗАК ВАСИЛЬ
- Проектні технології на уроках зарубіжної літератури.
- С. ГАВРИШ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ». ІСТОРІЯ ДВАНАДЦЯТА. ЗА ЯСИРОМ