Творчість дітей у позакласній роботі
Поза класна діяльність супроводжує всю освітньо-виховну роботу і спрямована на забезпечення потреб особистості у самостійній творчості за інтересами, це потужний стимул до самовдосконалення та задоволення потреб дітей у професійному самовизначенні відповідно до здібностей. Характерною особливістю такої роботи с те, що вона здійснюється за принципом добровільності.
Завдання позакласної та позашкільної роботи полягає в закріпленні, збагаченні та поглибленні знань, набутих у процесі навчання, застосуванні їх на практиці; розширенні загальноосвітнього кругозору учнів, формуванні в них наукового світогляду, виробленні вмінь і навичок самоосвіти. У дітей формуються інтереси до різних галузей науки, техніки, мистецтва, спорту, виявляються і розвиваються індивідуальні творчі здібності та нахили. Дозвілля школярів спрямовуються на культурний відпочинок та організацію розумних розваг.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Нам судилось жити за часів революцій: науково-технічної, інформаційної, комп'ютерної. Вони вибухають у нас самих, породжені, як це не парадоксально, бажанням жити зручно, комфортно, користуючись здобутками цивілізації. Прийдешній час ставить нові вимоги — інформаційне суспільство несе нові цінності й нові потреби і навіть нові ризики.
Світ наших дітей буде цілковито іншим, ніж наш. Він змінюється вчетверо швидше, ніж наші школи. їхнє майбутнє залежатиме від того, наскільки швидко вони зуміють засвоювати нові поняття, по-новому вибирати, вчитися та пристосовуватись до реалій навколишнього світу, вчитись упродовж життя. В інформаційному суспільстві кожен успішний громадянин, незалежно від віку, стає учнем, готовим засвоювати нову інформацію та використовувати її з користю для себе.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Якісна освіта — це запорука нового, найкращого рівня життя, якого досягає людина, застосовуючи здобуті знання в різних сферах.
У період, коли освіта України кардинально змінюється, виникає необхідність в оновленні методів і прийомів навчання, у впровадженні інноваційних технологій у процес формування в учнів предметних і життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, творчо підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності.
Освіта Білої Церкви є різноплановою, самодостатньою, відкритою системою, яка функціонує в режимі стабільного розвитку.
Від початкової освіти, яка закладає фундамент для успішного розвитку особистості та розкриття її потенціалу, значною мірою залежить ефективність функціонування основної та старшої школи, а також загальна результативність навчальних досягнень школярів.
Мета початкової школи: формувати людину, яка хоче й уміє самостійно вчитися, сприймати інформацію, працювати з нею, узагальнювати її. осмислювати, творити.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Сьогодні зрозуміло всім, що не тільки держава робить своє замовлення щодо високоосвіченої особистості з високим творчим розвитком і можливістю застосування сформованих практичних навичок, щоб у подальшому бути висо- копрофесійною особистістю, але й громадськість має своє значуще замовлення. Якщо запитати представників батьківської громадськості, що вони хочуть отримати від навчального закладу в кінцевому результаті, то переважно можна почути, що це комфортні умови перебування дитини в колективі та в цілому у навчальному закладі, високий рівень знань, що дає можливість застосовувати їх під час вступу до вищого навчального закладу. Але, як правило, мало хто з батьків розуміє в молодших і навіть середніх класах, де, за яким напрямом дитина якнайкраще, найвдаліше може професійно реалізуватись.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
У другий половині XX століття весь світ захоплено читав твори нашого земляка – чудового письменника-романтика Костянтина Георгійовича Паустовського, що публікувалися великими накладами 70-ма мовами кращими видавництвами різних країн, як-от «Галлімар» (Франція), «Коллінз» (Англія), «Пантеон-Прес» (СІЛА), «Фельтрінеллі» (Італія) тощо. У книгарнях ці книжки миттєво розпродувалися, у бібліотеках за ними були черги. В Україні, де твори Костянтина Паустовського друкувались також великими накладами видавництвами «Дніпро», «Молодь», «Веселка», «Радянська школа», «Вища школа», навіть «Музичною Україною», нерідко кілька родин відряджали спільного посланця до Кишинева, де у видавництві «Картя Молдовеняске» твори Паустовського виходили такими ж великими накладами, але населення Молдови було значно менше за українське, тому була надія придбати книжки улюбленого письменника.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Найдорожчої.
Найріднішої.
Найдобрішої, наймилішої для нас людини, людини з прекрасним і гордим іменем — Мати! Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах. Материнська ласка гріє нас упродовж усього життя.
У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері. Народилося воно 1914 року в Сполучених Штатах Америки. Американська дівчинка Анна Джервіс раптово втратила матір. Дуже боляче це пережила, а згодом звернулася до президента країни й запропонувала: хоч би раз на рік особливо пошанувати матір. Цю ідею підхопив світ.
Уперше в Україні свято відзначали на Галичині у 1929 році.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
За умов сьогодення, прагнучи знайти свій стиль, кожен навчальний заклад починає рухатися за власною траєкторією, створює найбільш сприятливі умови для задоволення запитів учнів, батьків і громади.
Тому серед основних завдань сучасної школи є зміцнення партнерських зв'язків з родинами учнів і громадськістю з метою забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. Школи, які ігнорують вказане партнерство, сьогодні опиняються на аутсайдерських позиціях. Гімназія обирає для себе стратегію партнерства. Гімназія, батьки, громадськість — рівноправні партнери і союзники. Об'єднання зусиль допомагає створити широкий розвивальний простір, сприятливий для повноцінного буття та розвитку дитини.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Читання художньої літератури, читання для задоволення є однією з найважливіших речей у житті людини. Тому що все змінюється, коли ми читаємо. Я хочу розповісти про те, що з нами робить читання, для чого воно створене.
Одного разу я був у Нью-Йорку і почув розмову про будівництво приватних в’язниць – це індустрія, що стрімко розвивається в Америці.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
На перших батьківських зборах проводжу анкетування батьків, запитую їх про індивідуальні уподобання дитини. Це дає змогу одразу продовжити зусилля батьків, вихователів дитячих садочків та керівників гуртків, які відвідували діти.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
Батьківські збори з дітьми
Стосунки батьків і дітей мають будуватися на взаємній повазі. Дорослим варто пам'ятати, що, вдаючись до грубощів чи фізичних покарань, вони власноруч руйнують духовний зв'язок з дитиною, боляче вражають її почуття власної гідності. Обговорюючи під час батьківських зборів різні життєві ситуації, слухаючи дітей, мами й тата зможуть переосмислити свої виховні методи і знайти альтернативи покаранню, відкрити для себе шляхи виховання дітей без крику, образ, жорстокості
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Школознавство
- Кругообіг добра (Година спілкування. 1 клас)
- Сходинки успіху і самоповаги
- Функціональні обов’язки заступника директора школи з навчально-виховної роботи (з організації управління виховним процесом)
- Взаємозв'язок типу і структури уроку
- Учнівське самоврядування в школі та класі
- Принцип науковості та доступності навчання
- Формальні та неформальні групи
- Поза конкурсом, державне замовлення, цільове направлення
- Готовність дітей до шкільного навчання
- Портфоліо вчителя