1. Кваліфікаційна робота магістра - це творча робота, яка виконується студентом самостійно під керівництвом наукового керівника. Кваліфікаційна робота магістра виконується на базі теоретичних знань і практичних навичок, отриманих студентом протягом усього терміну навчання і самостійної науково-дослідної роботи, пов'язаної з розробкою конкретних теоретичних і науково-педагогічних задач прикладного характеру, що визначаються специфікою відповідного напряму вищої освіти.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
1. Підсумкова державна атестація проводиться у вигляді захисту кваліфікаційної роботи магістра перед державною екзаменаційною комісією.
2. Виконання кваліфікаційної роботи магістра є заключним етапом магістерської підготовки і має за мету:
• систематизацію, закріплення і поглиблення теоретичних та практичних знань за відповідним напрямком вищої освіти і формування навичок застосування цих знань під час вирішення конкретних наукових і науково-практичних задач;
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
1. Навчання за магістерською програмою проводиться під керівництвом наукового керівника відповідно до індивідуального навчального плану магістерської підготовки і спирається на активну самостійну роботу.
2. Для планування навчального процесу магістерської підготовки, урахування педагогічного навантаження кафедр, які здійснюють магістерську підготовку, своєчасної передачі навантаження випускова кафедра до 01 березня поточного року передає до навчального відділу університету інформацію про передбачувану кількість магістрів.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
1. Право на навчання за програмою магістерської підготовки мають особи з вищою освітою, які мають кваліфікацію бакалавра або спеціаліста відповідного напряму підготовки.
2. Студенти університету, які успішно закінчили цикл підготовки бакалавра, приймаються до магістратури на конкурсній основі з урахуванням рекомендації випускової кафедри. Порядок зарахування на 5-й курс студентів, що одержали базову вищу освіту, встановлений правилами прийому до Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
1. Освітньо-професійна програма магістерської підготовки має освітню та науково-дослідну складові. Освітній компонент магістерської програми призначений для формування більш цілісного, поглибленого бачення професійної діяльності, широти та фундаментальності освіти, що отримується, максимальної наближеності її до сучасного рівня наукових знань у відповідній галузі. Поряд зі спеціальними професійними знаннями до освітнього компонента повинна входити економічна, гуманітарна й професійна підготовка.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
Загальні положення
1. Згідно зі ст. 8 Закону України "Про вищу освіту" (№ 2984-ІІІ від 17 січня 2002 року), магістр - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту, спеціальні уміння та знання, достатні для виконання професійних завдань та обов'язків (робіт) інноваційного характеру певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.
Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" може здійснюватись на основі освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
Оскільки у педагогічному процесі більшість явищ взаємообумовлені і взаємопов'язані, то дослідникам часто доводиться встановлювати наявність або відсутність зв'язку між досліджуваними параметрами, використовуючи коефіцієнти кореляції. Метод кореляції допомагає з високою ймовірністю стверджувати наявність зв'язку між параметрами. Зокрема, можна встановити залежність успішності учнів із навчального предмету від розвитку їхньої пізнавальної активності, спостережливості або загальнонавчальних умінь.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
Використовується для обчислення значень, отриманих у результаті вимірювання порядковими та інтервальними шкалами, якщо необхідно встановити, чи існує істотна відмінність між рядами показників двох сукупностей. Ґрунтується метод ?2 на порівнянні частот, що характеризують розподіл значень. Метод ?2, або критерій К.Пірсона інакше називають критерієм злагоди.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
Методи порівняння результатів дослідження дозволяють досліднику зробити узагальнення про однорідність вибірок (подібність чи відмінність досліджуваних класів, груп учнів тощо). У педагогіці їх найчастіше застосовують у таких випадках:
1) для порівняння контрольних і експериментальних груп, що мають бути подібними за досліджуваною ознакою, до проведення формувального етапу експерименту;
2) для визначення достовірних відмінностей між результатами контрольних та експериментальних груп після проведення формувального етапу експерименту.
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
Для характеристики і короткого опису результатів дослідження в статистиці широко використовуються міри центральної тенденції результатів дослідження (найбільш типові значення змінної): середнє арифметичне (математичне очікування), мода, медіана.
1. Зважене середнє арифметичне (х) можна використовувати для характеристики сукупностей (груп учнів, класів), значення яких вимірювались за інтервальною шкалою. Воно показує загальний рівень будь- якої сукупності і залежить не тільки від індивідуальних значень, але і від їхньої частоти (повторюваності).
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: ОНПД
- Вимірювальні шкали
- Застосування математичної статистики в дослідженнях
- Методи зведення й обробки результатів емпіричних досліджень
- Організаційна структура наукових досліджень в Україні
- Поняття математичної статистики. Математична статистика як дисципліна.
- Загальні відомості про науку
- Основні поняття статистики. Ймовірність. Сукупність. Вибірка
- Призначення математичної статистики в дослідженнях
- Метод, методика науково-педагогічного дослідження
- Соціологічні методи дослідження