Вчити дітей непросто. У кожної дитини свій характер, свої особливості. І вчителеві доводиться знаходити ключик до кожного учня, щоб не залишити нікого без уваги, навчити кожного, незважаючи на труднощі. Є діти, які не хочуть вчитися, тому що не бачать в цьому сенсу. Є ті, хто лінується і воліє бути двієчниками і нічого не робити.
А є діти, які можуть бути неуспішними через свою невпевненість, через те, що вони соромляться виступати перед класом, бояться контролю з боку вчителя, побоюються бути смішними в очах однокласників. І ця сором'язливість заважає їм учитися і проявляти свої знання і здібності. У таких випадках саме вчитель може прийти на допомогу. І хоча працювати з такими дітьми так само непросто, як і з двієчниками або гіперактивними дітьми, терплячий і мудрий учитель завжди знайде підхід.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
ПАНОРАМА ТВОРЧИХ УРОКІВ
Дидактична гра — незамінний атрибут навчально-виховного процесу в початковій школі. Досвід роботи доводить значне підвищення ефективності роботи на уроці та у позакласній діяльності саме завдяки грі. Методична скарбничка кожного учителя багата різноманітними дидактичними іграми. Тож ознайомлюємо вас із напрацюваннями лауреата конкурсу з проведення дидактичних ігор на уроках читання, математики, української мови.
На сучасному етапі розвитку суспільства перед школою стоїть завдання виховати особистість, яка мислить самостійно, творчо, з активною життєвою позицією, чітким науковим світоглядом. Роль початкової школи у вирішенні цих питань є визначальною.
Саме тому є актуальним питання використання ігрової діяльності у навчально-виховному процесі початкової школи, адже вона сприяє розвиткові розумових здібностей учнів, підвищенню якості знань, формуванню активності, самостійності, пізнавального інтересу, волі, характеру.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
Відомо, що освіта загалом і загальноосвітня школа зокрема є не лише джерелом знань, а й обов’язковим етапом розвитку особистості. Докорінні зміни, що в відбуваються нині у сфері освіти, пов'язані з переосмисленням мети, яка передусім спрямована на формування і розвиток особистісних рис учні, удосконалення особистості впродовж усього життя та результату освіти, який передбачає сформованість ключових компетентностей, що дають змогу легко адаптуватися до соціального середовища і гармонійно розвиватися.
Кожний педагог, який має досвід роботи з дітьми, може з упевненістю сказати, що дієвим засобом для залучення учнів до навчальної діяльності та отримання радості від пізнання є навчальна гра. Гра допомагає визначити рівень інтелектуальних здібностей, уміння аналізувати, міркувати, комбінувати, програвати. В іграх діти відпрацьовують механізм навчальної діяльності. Підчас колективної гри якнайповніше виявляються особисті риси кожної дитини, встановлюються відносини з ровесниками.
Зміст навчальної гри має бути цікавим і значущим для учасників, а будь-яке ігрове дійство завершуватися певним результатам; що має цінність, ґрунтується на знаннях, навичках і вміннях, здобутих на уроках, забезпечує можливість обирати раціональні й ефективні рішення, при цьому критично оцінювати себе та інших.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
Школа для дитини — це простір, у якому вона вчиться будувати доросле життя в майбутньому. Наскільки воно буде успішним, щасливим і здоровим — залежить від багатьох чинників, зокрема розуміння батьками своєї ролі у вихованні власної дитини, створення вчителями акмеологічного виховного простору, розуміння дитиною своєї ролі в сім'ї, у шкільному колективі.
Школа є сутністю Майбутнього,
і вона вміє спрямовувати дітей
лише в Майбутнє.
Ш.Амонашвілі
Основою для формування системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднувального, консолідувального чинника в суспільному розвитку. Цей чинник спрямований на формування життєвої позиції людини, становлення її як особистості та громадянина держави.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
Хід заходу
Учитель. Добридень! Сьогодні в нас незвичайне свято — свято здоров'я. А незвичайне воно тому, що ви дізнаєтесь про дуже цікаві речі. Але найнезвичайніше те, що ви потрапите в казкове Королівство чистоти, де оживають речі, якими ви користуєтесь для підтримання в чистоті свого тіла.
І. Організаційна частина
Ігрова ситуація «Лист Королеви чистоти»
Учитель. Діти! До нас надійшов лист від Королеви чистоти. Давайте прочитаємо його.
(Учитель читає учням листа.)
«Любі хлопчики та дівчатка! Я дізналася, що ви стали вже справжніми школярами, і дуже зраділа, бо ви можете стати моїми вірними помічниками.
Але таємниці свого Королівства я відкрию лише тим, хто виконає всі мої завдання.» Отже, перше завдання...
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
? поняття «толерантність» тлумачиться як один з найважливіших напрямів гуманістичного виховання, як основа нової соціальної ідеології, яка містить поняття «особистість», «родина», «громадянство», «активна життєва позиція», «суспільство»;
? розвиток поняття «толерантність» як засіб глобального людського мислення та світосприймання, що спрямоване на попередження конфліктів, насилля.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
1. Обеспечить осознание родителями возможности гендерного подхода к воспитанию детей школьного возраста.
2. Показать родителям, какие методы воспитания применяются в семье с точки зрения их ребенка.
3. Продолжить систематическое и целенаправленное взаимодействие с родителями на основе доверительных отношений.
4. Участники родительского собрания: родители учащихся 4-го класса.
Подготовительная работа: собрание «Родителям о воспитании девочек и мальчиков», посвященное воспитанию детей с учетом гендерных особенностей воспитания в семье.
Необходимое оборудование: ручки, листы бумаги для записей.
1. Нужно ли, чтобы дети этого возраста общались с противоположным полом?
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
? воспитывать уважительное отношение детей к своим родителям, членам семьи;
? расширить представления детей о семье, ее обязанностях, традициях, реликвиях;
? развивать внимание, мышление, коммуникативные умения;
? показать ребятам, что семья — одна из самых главных ценностей человека.
Предварительная подготовка:
? оформление выставки рисунков на тему: «Портреты моих любимых людей»;
? подготовить фотовыставку «Моя семья»;
? сочинения учащихся на темы: «Моя семья», «Традиции моей семьи», «Тайна моего имени»;
? заранее предложить детям вместе с родителями поинтересоваться историей своей семьи;
? изобразить генеалогическое дерево.
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
Задачи:
? познакомить с информацией о гендерных различиях в воспитании детей. Показать роль тендерного воспитания младших школьников;
- Деталі
- Батьківська категорія: Статті
- Категорія: Теорія виховання
- ДОСВІДЧЕНІ ВЧИТЕЛІ РАДЯТЬ
- У ПРАЦІ МИ ЗРОСТАЄМО. Міні-проект
- ШЛЯХ ДО ДОБРА. Година спілкування для учнів молодшого шкільного віку.
- Ранкові зустрічі 3-й клас. У пташиному царстві
- Уроки для батьків
- Виховне значення творчої гри
- Сучасні підходи до організації навчання та виховання ліворукий дітей
- Роль психолога в процесі супроводу дитини з аутизмом в освітньому просторі
- Виховні приписи у становленні особистості (частина 4)
- Роль української козацької духовності у формуванні здорового способу життя школярів