Селянська реформа в Наддніпрянській Україні.
Зміни в сільському господарстві
(з використанням мультимедійного обладнання)
Мета навчальна: з’ясувати особливості соціально-економічного розвитку українських земель напередодні селянської реформи 1861р., ознайомити учнів із проведенням, особливостями і наслідками реформи, формувати уявлення про реформу як явище.
Мета розвивальна: розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, працювати з історичними картами, документами.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Історія України, 10 клас профільного рівня, розділ 5 «Україна в боротьбі за збереження державної незалежності (1918-1920).
Мета: проаналізувати мету та причини поразки Другого зимового походу армії УНР; пояснити значення Другого зимового походу як останньої збройної спроби відвоювати самостійність України та наслідки невдачі акції.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Тема. Запорізька Січ.
Мета: з’ясувати становище Запорізької Січі у складі Гетьманщини, ознайомити із життям та діяльністю І.Сірка та економічним розвитком Запорізької Січі ІІ половини XVII ст.;
Виховувати почуття патріотизму, гордості за минуле українського народу.
Обладнання: карта «Запорізька Січ у XVI – XVII ст.», історичні документи, легенди, роздатковим матеріал до теми; сигнальні картки; хронологічні таблиці, портрети видатних діячів козацтва; експозиція картини «Запорожці пишуть лист турецькому султану».І Рєпіна.
Епіграф: « Так ось вона Січ. Ось те гніздо звідки вилітають усі ті горді і дужі як леви. Ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну.» М. Гоголь
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
розробка уроку для 8 класу
Б.ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ: ПОЛІТИК, ДИПЛОМАТ, ПОЛКОВОДЕЦЬ
Мета навчальна: поглибити, розширити знання учнів з історії Національно-визвольної війни українського народу, дати оцінку діяльності Б.Хмельницького;
Мета РОЗВИВАЛЬНА: розвивати творчість учнів, вміння вести дебати, відстоювати свою думку, практично застосовувати теоретичні знання;
Мета ВИХОВНА: виховувати почуття національної гордості, полікультурну компетентність, толерантність і повагу до поглядів інших.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
ТЕМА: УКРАЇНСЬКО – МОСКОВСЬКИЙ ДОГОВІР 1654 р.
МЕТА: розкрити суть домовленостей, досягнутих між Росією та Україною у 1654 р. ; розвивати вміння учнів аналізувати складні історичні факти та події; формувати вміння працювати з історичними документами; розглянути наукові оцінки українсько-московської угоди; виховувати любов до історичної минувшини українського народу, інтерес до історії України.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Тема: Початок національного відродження у Наддніпрянській Україні наприкінці ХVІІІ - початку ХІХ століття.
Мета: ознайомити учнів із процесом розвитку національної ідеї в суспільно – політичному русі України першої половини ХІХ століття та внеском її видатних представників у цей процес; повідомити школярів про діяльність українського дворянства щодо відновлення автономних прав України; розвивати вміння працювати з історичними документами, аналізувати їх; утверджувати активну громадянську позицію та сприяти вихованню громадянськості та патріотизму.
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:
* Пояснювати причини та особливості національного відродження в Наддніпрянській Україні;* Розповісти про роль української інтелігенції у процесі національного відродження;* Аргументувати своє ставлення до необхідності національного відродження на українських землях.- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Тема: Узагальнення з теми „Княжа Русь – Україна”.
Мета: повторити матеріал, використаний у темі „ Княжа Русь – Україна” , через систему вправ та завдань узагальнити його; через питання причинно-наслідкового характеру розвивати вміння аналітично мислити, через словникову роботу на уроці збагачувати та розвивати активний словниковий запас дітей; на матеріалі уроку, на його змістові спів діяти вихованню патріотизму, любові до рідного краю.
Обладнання: демонстраційне: карти „ Київська Русь” , „ Напад татаро – монголів на Київську Русь у ХIII столітті”; дитячі малюнки до теми; назви розділів, епіграфи до кожного розділу; картки з термінами.
Індивідуальне: атлас, підручник, картки з завданням.
Тип уроку: урок повторення та узагальнення вивченого матеріалу.
Форма уроку: урок – літопис.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Мета: ознайомити учнів зі змінами, що відбулися в Київській державі за часів правління Ярослава Мудрого, розглянути зовнішню та внутрішню політику, з’ясувати значення діяльності князя для розвитку давньоруської держави; розвивати вміння працювати з текстом історичного джерела, аналізувати його, давати характеристику історичним діячам, виховувати повагу до історичного минулого України.
Обладнання: Підручники, атласи, робочі зошити з друкованою основою, ілюстрації ( „Ярослав Мудрий”, портрет Анни Ярославівни, собор Софії Київської, „Історія України у схемах та таблицях” Щедріної І.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Від Богдана до Кирила владу відбирали
Мета: Перевірити і узагальнити знання, одержані учнями при вивченні теми; розвивати уміння логічно мислити і аналізувати вивчені матеріали; використовувати кмітливість учнів для пошуку найбільш точної і повної відповіді на поставлене питання; розвивати уміння аргументувати свої відповіді; залучати до активної роботи на уроці максимальну кількість учнів.- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
Мета: Продовжити знайомити учнів із подіями національно-визвольної війни в 1648-1649 роках; створенням Української козацької держави. Виховувати в учнів патріотичні почуття, національну самосвідомість. Продовжувати розвивати вміння учнів працювати з картою та історичними документами.
Тип: комбінований. Обладнання: Карта Національно-визвольна війна українського народу. Атласи історія України 8 клас.
- Батьківська категорія: План-конспекти уроків
- Категорія: Уроки з Історії України
- Утворення української козацької держави - Гетьманщини.
- Б.ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ: ПОЛІТИК, ДИПЛОМАТ, ПОЛКОВОДЕЦЬ
- Богдан Хмельницький: суд історичної пам'яті
- Україна на завершальному етапі війни
- Україна в 1943 році
- Радянизація західноукраїнських земель 1945-1953 рр. (Семінар)
- Радянизація західних областей України
- Радянсько-німецькі договори 1939 року
- Окупаційний режим і розгортання руху Опору в Україн (урок 2)
- Окупаційний режим і розгортання руху Опору в Україні