ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Приймаючи дитину до школи, потрібно враховувати, що маємо справу з дитячим організмом. Норма природної потреби в русі в дітей — приблизно 1,5-2 години на добу. Проте за час навчання у школі рухова активність дитини зменшується. Руховий режим з відносно довільного змінюється на обумовлений суворими правилами поведінки.
Виявивши в дітей перші ознаки перевтоми, необхідно робити перерви, під час яких діти б могли виконувати нескладні фізичні вправи. Такі перерви під час уроку (фізкультхвилинки) сприяють поліпшенню функціонування мозку, відновлюють тонус м'язів, що підтримують правильну поставу, позбавляють напруження з органів зору і слуху, з утомлених від письма пальців.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: формувати уявлення учнів про основні правила здорового способу життя; дати практичні поради щодо збереження та зміцнення здоров'я; розвивати пізнавальну активність, комунікативність; прищеплювати бажання турбуватися про власне здоров'я.
Обладнання: малюнки із зображенням казкового паровоза, назв станцій; щітка для очищення одягу; гребінець; дзеркало; зубна щітка; мило; носові хусточки; запис руху паровоза.
Хід заходу
І. Організаційний етап
У ч н і (хором). Здоровому все здорово!
ІІ. Основний етап
У ч и т е л ь. Як ви уявляєте собі здорову людину? Якою вона повинна бути? (Відповіді учнів.)
- Правильно, саме такою, адже здоровому все здорово, у здоровому тілі — здоровий дух. У народі кажуть: «Без здоров'я немає щастя». Чи згодні ви з цією мудрістю? Як ви її розумієте?
- Сьогодні ми помандруємо до міста, у якому живуть веселі здоров'ята. Казковий паровозик повезе нас повз різні станції, зупиняючись на яких, ми дізнаємось, як жителям міста вдається зав жди бути бадьорими, веселими і ніколи не хворіти.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
Що робити в подібних ситуаціях?
Немає таких батьків, які б не хвилювалися почувши як їхня дитина плаче. Це єдиний спосіб, за допомогою якого діти можуть спілкуватися з нами в перші місяці свого життя. У міру того як малята ростуть і вчаться виявляти свої бажання за допомогою жестів і слів вони плачуть усе рідше. Але поки ваше сонечко ще зовсім малесеньке, воно буде плакати дуже часто й робити це по-різному, залежно від того, що хоче вам сказати через якийсь час ви навчитеся майже без помилково розуміти, що дитині потрібно, і зможете їй допомогти але доти, доки ви оволодієте цією наукою, плач маляти завжди буде причиною вашого занепокоєння.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
«ГУСЕНИЦЯ»
Гра розвиває координацію рухів, сприяє позитивному спілкуванню дітей.
Для гри учні шикуються «ланцюжком»,(«гусениця») — стають одне за одним. Перший гравець — «голова», останній — «хвіст». За командою «гусениця» починає рухатися вперед, «голова» демонструє різноманітні танцювальні рухи (руками, головою, тілом, ногами).
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; сприяти розвитку рухової активності; розвивати колективізм, дружбу; дати орієнтири щодо активного проведення вільного часу і дозвілля з користю для здоров'я усієї сім'ї; виховувати в учнів інтерес до фізичної культури і спорту як вагомих засобів зміцнення здоров'я.
Місце проведення: спортмайданчик.
Інвентар: м'ячі баскетбольні, футбольні, набивні; канат; обручі; скакалки.
Хід заходу
1-й в е д у ч и й
Здорові сім'ї — це чудово,
Здорові сім'ї — вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
Здорові сім'ї — вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
2-й в е д у ч и й
Живіть щасливо і багато
Любов до спорту бережіть,
Хай кожний день ваш буде святом,
Життям упевнено ідіть.
Любов до спорту бережіть,
Хай кожний день ваш буде святом,
Життям упевнено ідіть.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: ознайомити учнів з психічною та духовною складовими здоров'я; учити порівнювати різні настрої; сприяти емоційному розвантаженню, комфортності учнів; розвивати вміння створювати та підтримувати гарний настрій; виховувати почуття гармонії з навколишнім світом.
Обладнання: м'яка іграшка — Кіт Леопольд; ТЗІІ для музичного супроводу та перегляду мультфільму; реквізит для оформлення «галявини»; матеріали і канцелярське приладдя для ігор.
Хід заходу
І. Вступна частина — прогулянка лісовою галявиною (під музичний супровід із мультфільму «Літо кота Леопольда»)
У ч и т е л ь. Веселою піснею вас зустрів Кіт Леопольд. Він сьогодні подорожуватиме разом з нами. Ми потрапили на «Галявину настрою». Ось ваблять до себе духмяні лісові ягоди, усміхаються чарівні квіти пелюстками, пахне хвоя ялин і сосен!
- Вам тут подобається?
- Які бажання виникли у вас, коли ви потрапили на цю галявину?
- Які органи чуття допомогли вам здійснити ваші бажання?
- Чи завжди нас радує те, що ми бачимо і чуємо?
- Уявіть, що вам запропонували скуштувати лимон, солоний огірок, перчину, мед. Покажіть виразом обличчя, як ви їстимете кожен із цих продуктів.
- Чи всі смаки нам приємні?
- Які запахи вам подобаються, а які — ні?
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
Форма проведення: ділова гра.
Хід проведення
І. Формування груп батьків з метою визначення проблемних завдань
ІІ. Діагностика для батьків (вхідна)
- Позначте на шкалі із 10 клітинок своє самопочуття, настрій, активність у певний момент часу.
Настрій 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Самопочуття 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Активність 0 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
ІІІ. Налаштування на позитивні емоції
- Подумайте про найсимпатичнішу, життєрадісну істоту, яку ви зустрічали у житті. Щойно ви про неї подумали, ви маєте посміхнутися.
- Спробуйте намалювати цю істоту.
- Покладіть праву долоню на ваш малюнок. Відчуйте, яку позитивну енергію він передає. Нехай ніщо не завадить сьогодні наповнюватися позитивними емоціями!
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: ознайомити зі стилями батьківської поведінки та її впливом на здоров'я дитини; запропонувати рекомендації щодо виховання дітей; учити батьків ухвалювати рішення засобами колективної взаємодії.
Форма проведення: ділова гра.
Хід проведення
І. Формування груп батьків з метою визначення проблемних завдань
ІІ. Діагностика для батьків (вхідна)
- Позначте на шкалі із 10 клітинок своє самопочуття, настрій, активність у певний момент часу.
Настрій 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Самопочуття 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Активність 0 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
ІІІ. Налаштування на позитивні емоції
- Подумайте про найсимпатичнішу, життєрадісну істоту, яку ви зустрічали у житті. Щойно ви про неї подумали, ви маєте посміхнутися.
- Спробуйте намалювати цю істоту.
- Покладіть праву долоню на ваш малюнок. Відчуйте, яку позитивну енергію він передає. Нехай ніщо не завадить сьогодні наповнюватися позитивними емоціями!
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Одним із важливих засобів здоров'язбережувальної компетентності в учнів початкових класів є виховна робота, зокрема різноманітні за формою і змістом пізнавально-розважальні заходи: інтерактивні години спілкування, вікторини, конкурси, ігри, змагання тощо.
За сучасних умов педагогічна просвіта батьків має стати водночас і формою, і умовою спільної праці школи та родини у розв'язанні проблеми формування здорового способу життя. З цією метою дібрали тематику класних батьківських зборів із питання формування здоров'язбережувальної компетентності молодших школярів: «Режим для першокласника», «Труднощі адаптації першокласників до школи», «Телевізор та комп'ютер у житті сім'ї та дитини» (2-й кл.), «Емоційні стани дорослого і дитини, що приховано за ними» (3-й кл.). «Дитячий травматизм і надання першої допомоги при травмах» (3-й кл.), «Причини і наслідки дитячої агресії» (4-й кл.) та ін.
Ефективним є також навчання здорового способу не лише на уроках, але і в позаурочний час. Традиційним є проведення таких позакласних заходів: «Веселі старти», «Шлях до здоров'я», «На гостині у Нехворійка», «Це має кожен знати, щоб аварій уникати» та ін. Діти із задоволенням беруть участь у конкурсі малюнків корисних порад «Здоров'я — найголовніше багатство» та тематичних практикумах: «Як учинити у певній ситуації: битися чи не битися?», «Як учинити у певній ситуації: тобі запропонували сигарету» та ін.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ. НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
Мета: забезпечити активний відпочинок школярів, зміцнювати їх здоров'я; формувати свідоме ставлення до здорового способу життя та систематичних занять фізичними вправами; підвищити розумову та фізичну активність, працездатність; виховувати бажання зміцнювати своє здоров'я.
Матеріально-технічне забезпечення: м'ячі, гімнастичні палиці, повітряні кулі, чоботи, картонні «крижини».
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
Мета: сформувати в учнів поняття про життя як найвищу цінність і здоров'я як найважливішу умову щасливого життя, свідоме ставлення до власного здоров'я; розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров'я; виховувати любов до фізкультури та спорту.
Матеріально-технічне забезпечення: м'ячі, обручі, кеглі, стільці, рукавиці, шапки, шарфи, скакалки, ключки, шайби.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Організаційні вказівки вихователя
2. Шикування
3. Стройові вправи
Лунає мелодія спортивного маршу. Команди заходять до спортзали.
- «На місці стій!», «Праворуч», «Ліворуч».
- Команди «Чемпіони» та «Олімпійці» до участі у змаганнях з рухливих ігор «У здоровому тілі — здоровий дух!» — готові.
- «Ліворуч! До місця старту — кроком руш!»
- А зараз перше завдання наших змагань — «Представлення команд».
Вихід команд, девіз, презентація емблеми.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Охорона здоров'я
- Самопідготовка в ГПД (самопідготовка 2)
- Самопідготовка в ГПД (самопідготовка 1)
- Бути здоровим — здорово! (оздоровчі прогулянки в ГПД). Прогулянка 2
- Стежинами здоров’я (оздоровчі прогулянки в ГПД). Прогулянка 1
- ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГПД
- Загартовування. Способи загартовування (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 5
- Корисна та якісна їжа — свідомий вибір кожної людини (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 4
- Складові їжі. Енергетична цінність їжі (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 3
- Вплив постави, форми стопи на здоров’я. Практична робота: вивчення комплексу вправ для формування постави та профілактики плоскостопості (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 2
- Дбай про здоров’я. Показники фізичного розвитку людини (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 1