ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; сприяти розвитку рухової активності; розвивати колективізм, дружбу; дати орієнтири щодо активного проведення вільного часу і дозвілля з користю для здоров'я усієї сім'ї; виховувати в учнів інтерес до фізичної культури і спорту як вагомих засобів зміцнення здоров'я.
Місце проведення: спортмайданчик.
Інвентар: м'ячі баскетбольні, футбольні, набивні; канат; обручі; скакалки.
Хід заходу
1-й в е д у ч и й
Здорові сім'ї — це чудово,
Здорові сім'ї — вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
Здорові сім'ї — вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
2-й в е д у ч и й
Живіть щасливо і багато
Любов до спорту бережіть,
Хай кожний день ваш буде святом,
Життям упевнено ідіть.
Любов до спорту бережіть,
Хай кожний день ваш буде святом,
Життям упевнено ідіть.
У ч и т е л ь. Сьогодні ми запрошуємо вас на свято «Мама, тато і я — дружна спортивна сім'я!». Я гадаю, що ці змагання допоможуть родинам, які візьмуть участь у змаганні, продемонструвати свою спритність, кмітливість, наполегливість, витривалість. На вас чекають веселі конкурси та естафети.
?? Конкурс 1. «Біг з надувною кулькою»
Команди шикуються в колони. Попереду кожної колони на відстані 12-15 м розміщують набивні м'ячі. Кожна команда має надуту кульку. За сигналом перший учасник, підбиваючи кульку вгору рукою, біжить до набивного м'яча, оббігає його і повертається назад, де на лінії старту передає кульку іншому учасникові команди і т. ін.
Виграє команда, яка швидше впоралася із завданням, не впустила кульку на землю.
?? Конкурс 2. Естафета «Кенгуру»
На стартовій лінії перед командами — скакалки. На відстані 15-20 м — набивні м'ячі. За командою один з членів команди швидко бере скакалку і стрибає до набивного м'яча, обстрибує його, стрибками повертається назад.
Виграє команда, яка без порушень правил і найшвидше виконала завдання.
1-й в е д у ч и й. А зараз ми проведемо конкурс для матусь.
?? Конкурс 3. «Чиста картопля»
Матусі стоять на стартовій лінії, де навпроти них на відстані 10—15 метрів на дощечці — картоплина і ножик. За командою мами біжать до дощечок і чистять картоплю, почистивши, повертаються назад.
Виграє мама, яка швидше виконала завдання.
2-й в е д у ч и й. Ну а тепер ми дізнаємося, чи так само спритні наші татусі.
?? Конкурс 4. «Перенеси сім'ю»
За командою тато бере маму на руки і бігом переносить її до обумовленого місця (15-20 м від стартової лінії), залишивши її там, повертається по дитину і несе її до мами, а потім, узявши їх двох на руки, він бігом повертається до місця старту.
Виграє тато, який найшвидше впорався із завданням.
1-й в е д у ч и й. Наші найменші учасники команд також хочуть продемонструвати, що вони можуть так само швидко і спритно виконувати вправи як тато і мама.
?? Конкурс 5. «Всезнайко»
Команди шикуються в колону по одному. Перед кожною командою на відстані 15м — планшет із запитаннями і ручка. За командою всі учасники команд разом біжать до планшета, спільно дають відповіді на запитання. Виграє команда, яка дала більше правильних відповідей і найшвидше фінішувала.
Орієнтовні запитання
1) Які народні рухливі ігри вам відомі? (Перемагає команда, яка назве більшу кількість ігор.)
2) Чи можна без дозволу і догляду дорослих дітям заходити у річку? (Ні не можна.)
3) Хто такі «літаючі лижники»? (Стрибуни з трампліна.)
4) Який м'яч є найважчим: футбольний, баскетбольний, набивний, волейбольний? (Набивний.)
5) Назвіть прочитані вами книги, у яких ідеться про спорт та фізкультуру.
6) Назвіть відомі вам народні приказки, загадки про здоров'я.
7) Чи регулярно ваша сім'я виконує ранкову зарядку?
8) Які стрибкові вправи вам відомі? (Стрибки у висоту, довжину; стрибки через скакалку; стрибки на одній нозі; багато скоки.)
9) Які спортивні прилади є у вас вдома? Як часто ви використовуєте їх?
10) Які різновиди бігу вам відомі? (Гладкий, бар'єрний, кросовий, естафетний.)
?? Конкурс 6. «Футболісти»
Команди шикуються в колону по одному. За командою напрямний веде м'яч ногою, обводить стійки, повертається назад і передає м'яч наступному учасникові команди і т. ін.
Перемагає команда, яка найшвидше і без штрафних очок упоралася із завданням.
?? Конкурс 7. «Стрибунці»
Команди шикуються в колону по одному перед стартовою лінією. За сигналом усі гравці стрибають на одній нозі до лінії фінішу, тримаючись одне за одного, а повертаються, стрибаючи на другій нозі.
Перемагає команда, яка першою фінішує з меншою кількістю помилок.
?? Конкурс 8. «Стрибки через обруч»
Команди шикуються в колону по одному. У капітанів у руках — обручі. За командою капітан перестрибує через обруч, неначе через скакалку, просуваючись уперед. Оббігши стійку, повертається назад і передає обруч наступному учасникові команди, який виконує аналогічні дії.
Перемагає команда, яка швидше виконала завдання, не порушивши правил.
1-й в е д у ч и й. Ось і добігло кінця наше спортивне свято. Ми гарно відпочили й отримали насолоду від сьогоднішніх змагань, а також укотре переконалися, які дружні та спортивні сім'ї є у нашій школі.
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).