ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
Мета: формувати уявлення учнів про основні правила здорового способу життя; дати практичні поради щодо збереження та зміцнення здоров'я; розвивати пізнавальну активність, комунікативність; прищеплювати бажання турбуватися про власне здоров'я.
Обладнання: малюнки із зображенням казкового паровоза, назв станцій; щітка для очищення одягу; гребінець; дзеркало; зубна щітка; мило; носові хусточки; запис руху паровоза.
Хід заходу
І. Організаційний етап
У ч н і (хором). Здоровому все здорово!
ІІ. Основний етап
У ч и т е л ь. Як ви уявляєте собі здорову людину? Якою вона повинна бути? (Відповіді учнів.)
- Правильно, саме такою, адже здоровому все здорово, у здоровому тілі — здоровий дух. У народі кажуть: «Без здоров'я немає щастя». Чи згодні ви з цією мудрістю? Як ви її розумієте?
- Сьогодні ми помандруємо до міста, у якому живуть веселі здоров'ята. Казковий паровозик повезе нас повз різні станції, зупиняючись на яких, ми дізнаємось, як жителям міста вдається зав жди бути бадьорими, веселими і ніколи не хворіти.
- Паровозик може рухатися тільки на зелене світло. Щоб його ввімкнути, піднімайте зелені світлофорчики тоді, коли я говоритиму про здорову людину.
Здорова людина: красива, сутула, сильна, спритна, бліда, струнка, рум'яна, міцна, товста, похмура, весела, життєрадісна, бадьора.
- Зелене світло показує, що час вирушати. Поїхали!
?? 1-ша станція «Спортивна»
- На станції на нас зустрічає один із жителів Міста веселих здоров'ят — Пан Силач.
П а н С и л а ч
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку.
Для здоров'я вона плюс:
Намотай собі на вус!
Зробимо простенькі вправи:
Головою вліво-вправо.
А тепер вперед-назад
Нахилитись кожен рад.
Руки вгору, руки вбік
І разок на місці: «Скік!»
Вліво-вправо нахились,
Низько до землі вклонись,
А тепер назад прогнись
І до сонця потягнись.
Присідайте, присідайте,
У вагон мерщій сідайте.
Тренувались, розім'ялись,
У веселу путь зібрались.
Маємо робить зарядку.
Для здоров'я вона плюс:
Намотай собі на вус!
Зробимо простенькі вправи:
Головою вліво-вправо.
А тепер вперед-назад
Нахилитись кожен рад.
Руки вгору, руки вбік
І разок на місці: «Скік!»
Вліво-вправо нахились,
Низько до землі вклонись,
А тепер назад прогнись
І до сонця потягнись.
Присідайте, присідайте,
У вагон мерщій сідайте.
Тренувались, розім'ялись,
У веселу путь зібрались.
Вирушайте!
?? 2-га станція «Гігієнічна»
На цій станції мешкає Королева Чистоти. Їй кортить дізнатися, наскільки добре ви знайомі з жителями її королівства. Відгадайте загадки!
? Зуби є, а рота немає. (Гребінець)
? Колюча, наче їжачок
Штанці почистить, піджачок. (Щітка)
? Який є, таким покаже
І без слів про все розкаже. (Дзеркало)
? Любить митись, та від того тільки худне. (Мило)
? Частокіл біленький чищу, тру його і мию
І здоровий блиск давати, як ніхто умію. (Зубна щітка)
? Дуже я люблю носи.
Ти завжди мене носи!
Я свою роботу знаю —
В чистоті носи тримаю. (Носова хусточка)
? У домі нашому живе
Собі цікавий дощик,
Часто він мене вмиває
Й залюбки полоще. (Душ)
- Щоб вирушити далі, засвітимо зелене світло тоді, коли я називатиму правила гігієни.
? Мий руки, обличчя і шию вранці та ввечері.
? Стеж за чистотою нігтів.
? Не розчісуй волосся.
? Чисть зуби вранці та ввечері.
? Не стеж за чистотою свого одягу.
? Щодня мий ноги перед сном.
? Не мий руки перед вживанням їжі та після туалету.
?? 3-тя станція «Вітамінна»
- Вас гостинно зустрічає Здорова Їжа. Вона просить запам'ятати кілька простих правил.
? Їсти слід не менше трьох разів на день, в один і той же час.
? Їжа повинна бути різноманітною, із різних продуктів.
? Корисно їсти молочні продукти, м'ясо, рибу, багато овочів та фруктів.
? Не можна зловживати солодощами, жирною та солоною їжею.
? Їсти слід не поспішаючи, ретельно пережовуючи.
? Під час вживання їжі не потрібно відволікатися на сторонні справи. Не можна їсти похапцем.
? Не потрібно переїдати.
- Здорова Їжа дозволить нам помандрувати далі, якщо ми дамо їй обіцянку завжди дотримувати її правил.
- Вас гостинно зустрічає Здорова Їжа. Вона просить запам'ятати кілька простих правил.
? Їсти слід не менше трьох разів на день, в один і той же час.
? Їжа повинна бути різноманітною, із різних продуктів.
? Корисно їсти молочні продукти, м'ясо, рибу, багато овочів та фруктів.
? Не можна зловживати солодощами, жирною та солоною їжею.
? Їсти слід не поспішаючи, ретельно пережовуючи.
? Під час вживання їжі не потрібно відволікатися на сторонні справи. Не можна їсти похапцем.
? Не потрібно переїдати.
- Здорова Їжа дозволить нам помандрувати далі, якщо ми дамо їй обіцянку завжди дотримувати її правил.
?? 4-та станція «Профілактична»
- Вас рада привітати Оленка, яка хоче поділитися з вами деякими своїми міркуваннями.
О л е н к а
Думаю завжди я так:
Щоб здоров'я мати,
Неодмінно їж буряк,
Пий чайок із м'яти.
Ласуй супчиком, борщем,
Вареником з сиром,
Котлеткою й вертунцем.
Тільки знай про міру!
Прокидайся на зорі,
Виконуй зарядку.
Та стеж, щоб у дворі
Було все в порядку.
Ще трудитися щодень,
Волю гартувати,
І завжди співать пісень,
Ворогів не мати.
Чемні говорить слова
Та людей вітати
Добрії робить діла,
Щоб здоров'я мати.
Щоб здоров'я мати,
Неодмінно їж буряк,
Пий чайок із м'яти.
Ласуй супчиком, борщем,
Вареником з сиром,
Котлеткою й вертунцем.
Тільки знай про міру!
Прокидайся на зорі,
Виконуй зарядку.
Та стеж, щоб у дворі
Було все в порядку.
Ще трудитися щодень,
Волю гартувати,
І завжди співать пісень,
Ворогів не мати.
Чемні говорить слова
Та людей вітати
Добрії робить діла,
Щоб здоров'я мати.
У ч и т е л ь. Якщо ви згодні з Оленкою, зелене світло вкаже вам дорогу до Міста веселих здоров'ят. Вони щасливі, що зустрілися з вами.
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).