1.Вивчай можливості кожного майбутнього вихованця.

Пам’ятай: без знання стану здоров’я дітей неможливе правильне навчання й виховання. Виховання має сприяти зціленню дитини від хвороб, набутих у попередні роки.

2.Вступаючи в контактіз дітьми , не варто будувати зверхні відносини ними.

Пам’ятай: навіть малюк у взаєминах із дорослими мірою прагне відстоювати свою незалежність. Від спільних дій та учня залежить успіх справи.Намагайся частіше хвалити заохочувати вихованців.

Вивчай індивідуальні можливості , потреби кожного з них, наполегливо оволодівай методикою педагогічної співпраці.

3.Частіше усміхайся

Пам’ятай : твоя усмішка допомагає дітям зрозуміти, що зустріч із ними тобі приємна; усмішка створює в людей загальний позитивний настрій.

4.Плануючи свої уроки, подумай: як учні повинні вести себе на уроці,які звички культурної  поведінки для цього слід спеціально виховувати і які вже наявні треба закріпити; Енергійний початок — запорука успіху.

Зустріч зі школою

 1. Під час першої бесіди з директором і заступником попросіть їх розповісти про шкільний колектив узагалі (тобто педагогічний та учнівський колективи). При цьому поцікавтесь, із досвідом кого з працівників вам як молодому вчителеві варто було б ознайомитися насамперед.
 2. Якщо в школі є методичний кабінет, то перегляд зібраних там матеріалів (а їх готують конкретні вчителі) також певною мірою допоможе вам скласти думку про того чи того педагога.
 3. Уважно огляньте навчальні кабінети, їх оформлення: зібраний і систематизований там дидактичний матеріал значною мірою відображає стиль учителя.
 4. У перші місяці перебування в школі поставте собі за мету відвідати уроки більшості вчителів. Адже кожен із них найповніше виявляє себе як особистість у безпосередній діяльності на уроці.
 5. Постійно розвивайте свою педагогічну спостережливість і допитливість.

Придивляйтесь, як ваші колеги спілкуються з учнями під час перерв, суспільно корисної праці, прогулянок; які в них взаємини з адміністрацією школи, один з одним, із батьками учнів; про що і як розмовляють між собою вчителі у поза навчальний час тощо. Спостереження за зовнішнім виглядом також може деякою мірою доповнити знання про особистість педагога.

 1. Якщо трапиться нагода ознайомитися з помешканням вашого колеги, не відмовляйтесь.

Стиль, культура оформлення житла, стан садиби значною мірою характеризують людину,насамперед учителя.

Без створення позитивного іміджу працювати буде дуже важко!

 1. Риси обличчя, фігура, зріст людини існують незалежно від ба­жання, тому сприймайте себе таким, яким ви є.
 2. Зверніть увагу на свій голос. Грубі, пискляві репліки, різкі, над­ривні ноти в розмові дратують оточення, свідчать про відсутність на­вичок культурного поводження.
 3. Краса людини передбачає скромність, тактовність, увічливість, по­вагу, відкритість. Навпаки, невміння стримувати негативні емоції, цинізм, нахабність, гордовитість не поєднуються з поняттям «приємна людина».
 4. Посміхайтеся. Похмурий настрій або погане поводження псують не тільки ваше обличчя, а й настрій оточення.
 5. Одягайтеся зі смаком. Кажуть, що «гарний смак перемагає й моду». Головний принцип — виробити індивідуальний стиль в одязі, прикрасах, зачісці. Важливо — чистота й охайність в одязі.
 6. Зачіска — це своєрідна візитна картка кожної людини, тому що вона підкреслює особливості її характеру й способу життя
 7. Стежте за мімікою й жестами. Психологи встановили, що у взає­модії людей 60—80 % інформації передається за рахунок рухів, міміки, жестів і лише 20—40 % — за рахунок слів, інтонації й голосу.

Пам'ятайте: більшість різних порушень на уроці відбувається через недостатню завантаженість учнів корисною» цікавою роботою. Особливо важливими є два елементи: чого вони навчаються, викорис­товуючи ті чи ті завдання, та до чого привчаться в процесі цієї діяль­ності.

Попрацюйте над своїм позитивним іміджем — і він буде пра­цювати на вас!

Як подолати страх перед уроком

 1. Я ґрунтовно підготувався до заняття.
 2. Я спокійний.
 3. Настрій у мене гарний , бадьорий.
 4. Я  продумав усі компоненти уроку.
 5. Я добре знаю всіх учнів, вони дисципліновані, уважні, з повагою ставляться до мене.
 6. Я підібрав цікавий матеріал і зможу захопити школярів.
 7. Мені легко з учнями.
 8. Я цілком володію собою.

Для засвоєння навчального матеріалу необхідно:

 1. Викликати в учнів інтерес до матеріалу (мотивація навчання).
 2. Активізувати певні знання та вміння.
 3. Організувати сприйняття, осмислення й запам'ятовування навчальної інформації.
 4. Застосувати здобуту інформацію у стандартних чи дещо зміне­них умовах.
 5. Створити умови для використання сформованих знань і вмінь у життєвій практиці, у творчих умовах.
 6. Узагальнити й систематизувати знання , основні способи їх за­стосування.
 7. Здійснити контроль за засвоєнням учнями навчального матеріалу, а потім його корекцію.

Джерело інформації : Дитячий журнал «Розкажи онуку» Автор невідомий,2009р.