Практична й духовна значущість математики в навчанні, розвитку та вихованні молодших школярів визначає такі основні компоненти початкової математичної освіти: знання про натуральні числа і дії над ними, вміння використовувати ці знання в повсякденному житті; початкові алгебраїчні й геометричні уявлення; математичний розви¬ток, що включає здібність до узагальнень, здогадку, вміння помітити спільне в різному, відрізняти головне від другорядного, спостерігати, порівнювати, аналізувати, робити висновки та перевіряти їх.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Більшість питань математичної освіти повинні бути засвоєні в по-чаткових класах на такому рівні, щоб стати надбанням учнів на все життя. Решта питань програми з математики для початкових класів опрацьовується з метою підготовки до ґрунтовного вивчення відпо¬відного матеріалу в наступних класах.
Математика в початкових класах має як практичне/ так і духовне значення. Насамперед, курс математики початкових класів забезпе¬чує подальше вивчення математики в середніх класах.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
У 2017/2018 навчальному році учні 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів розпочнуть навчання за новою програмою «Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., Нелін Є.П., Номіровський Д.А., Паньков А.В., Тарасенкова Н.А., Чемерис М.В., Якір М.С.). Звертаємо увагу на те, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 січня 2017 року № 52 «Про оновлення навчальних програм для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» до навчальної програми були внесені зміни. Навчальні програми із всіх предметів було модернізовано на компетентнісній основі. Розставлено наголоси на формуванні практичних навичок для подальшого їх застосування у реальному житті замість опрацювання великого об’єму теоретичного матеріалу без можливості його застосування на практиці.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Задачі-жарти
1. Трійка коней за 1 годину пробігла 12 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?
2. У кожному з чотирьох кутків кімнати сидить кіт. Навпроти кожного них сидить по 3 коти. Скільки всього котів у кімнаті?
3. У сітці 5 груш. Треба їх поділити між п'ятьма дівчатками (по одній), але так, щоб одна груша залишилася в сітці.
4. 5 картоплин зварилися в каструлі за 30 хв. За скільки хвилин зварилася 1 картоплина?
5. О 2 годині дня в Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин?
6. Дві матері, дві дочки й бабуся з внучкою. Скільки всіх?
7. Що знаходиться між берегом і річкою?
1. У трьох пакетах порівну каштанів. Коли з кожного пакета взяли по 60 каштанів, то в них стало стільки каштанів, скільки було раніше у двох пакетах. Скільки всього каштанів було спочатку? (540 каштанів.)
2. У Тараса в 2 рази більше марок, ніж у Юрка. Тарас подарував Юркові четверту частину своїх марок. У кого їх стало більше? (Стане порівну.)
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Учені неодноразово доказують позитивний вплив музики на дитину. Правильно підібрана мелодія заспокоює, піднімає настрій, навіть сприяє кращому запам'ятовуванню. У цьому можна переконатися на уроці математики, використовуючи музикотерапевтичні пісні.
Тема. Закріплення знань табличних випадків множення і ділення. Розв'язування рівнянь. Розрізнення об'ємних геометричних фігур.
Мета: закріплювати знання учнів про арифметичні дії, табличні випадки множення і ділення за допомогою музикотерапевтичних пісень; формувати вміння розв'язувати рівняння на основі зв'язків між компонентами та результатами арифметичних дій за допомогою співу; вдосконалювати навички розрізняти об’ємні геометричні фігури; розвивати обчислювальні навички, увагу, мислення, пам'ять, зоровомоторну, слухомоторну координацію і ритм, слух, голос; виховувати дружні відносини між дітьми, інтерес до вивчення математики за допомогою музикотерапевтичної технологи «ПіснеЗнайка».
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Значну частину часу на уроках математики учні присвячують роботі над задачами Це, з одного боку, необхідно для ґрунтовного оволодіння методами розв'язування певної системи математичних задач, з іншого, таким чином реалізується розвивальна та виховна мета навчання. Таку діяльність варто урізноманітнювати цікавими прийомами, що активізують пізнавальний інтерес і сприяють розвитку мислення школярів.
Сьогодні вашій увазі автор пропонує особливості роботи з графічними схемами. На сьогоднішній день у системі освіти особливо актуальним є впровадження інноваційних методів навчання. Одним із таких методів, який набуває особливого поширення у загальноосвітніх закладах освіти є метод навчальних проектів - самостійна діяльність учнів.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Зміни у житті сучасної школи вимагають від учителя уміння надати навчально-виховному процесу розвивального характеру, активізувати пізнавальну діяльність учнів. У процесі навчання математики важливо розвивати у дітей уміння спостерігати, порівнювати, аналізувати об’єкти, узагальнювати, розмірковувати, обґрунтовувати висновки, до яких учні приходять в результаті виконання завдань. Велику роль у розвитку мислення на уроках математики відіграють систематичні цілеспрямовані усні обчислення.
У методиці математики розрізняють усні і письмові обчислення. До усних належать усі прийоми для випадків обчислень у межах 100, а також ті прийоми обчислень для випадків за межами 100, які зводяться до них (наприклад, прийоми для випадку 900 · 7 буде усний, бо він зводиться для випадку 9 · 7). До письмових належать прийоми для всіх інших випадків обчислень над числами, що перевищують 100 [5, 52].
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
Згідно з новим Державним стандартом початкової загальної освіти навчання математики в початковій школі виконує низку значущих для загального розвитку особистості учня завдань, серед яких: формування здатності логічного міркування, уміння виділяти властивості предметів і явищ навколишнього світу; виховання зосередженості, наполегливості, працьовитості, самостійності та ін.; розвиток інтелекту, пам'яті, мовлення, уяви.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Математика
- Психолого-педагогічні особливості вивчення елементів стереометрії
- Умовивід. Дедуктивні умовиводи. Індуктивні умовиводи та їх види. Дедукція та індукція в навчальному процесі
- Використання НIТ при навчаннi математики
- Нарисною геометрією називають розділ геометрії, який вивчає методи ...
- Нарисна геометрія
- ФОРМУВАННЯ НАУКОВОГО СВІТОГЛЯДУ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ ЗАСОБАМИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
- Групова навчально-пізнавальна діяльність на уроках математики
- Особливості контролю знань із математики з застосуванням ЕОМ
- Навчання математики в 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладах
- Самостійна робота учнів з математики