Правила особистої гігієни (догляд за зубами). Практичне заняття 4ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ II. РОЗРОБКИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ДО УРОКІВ КУРСУ «ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я»,
ВИХОВНИХ ГОДИН
 
Мета: ознайомити учнів з правилами профілактики найпоширеніших захворювань зубів; розвивати пізнавальні здібності й можливості; виховувати бережливе і дбайливе ставлення до свого здоров'я.

Обладнання: демонстраційний матеріал; таблиці; схеми; малюнки; аудіозапис пісні «Посмішка»; записи на дошці; зубна щітка; зубна паста; словник тематичний; діафільм «Айболить».

Санітарно-гігієнічні вимоги до одягу, взуття. Їх призначення, використання. Практичне заняття 3ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ II. РОЗРОБКИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ДО УРОКІВ КУРСУ «ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я»,
ВИХОВНИХ ГОДИН
 
Мета: навчити правильно доглядати за одягом та взуттям, одягатися за призначенням; дати поняття про різне призначення одягу та взуття; розвивати уважність, старанність, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до свого одягу, охайність.

Обладнання: демонстраційний матеріал; малюнки одягу та взуття; лялька; ляльковий театр.

Правила особистої гігієни (догляд за тілом та руками). Практичне заняття 2ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ II. РОЗРОБКИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ДО УРОКІВ КУРСУ «ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я»,
ВИХОВНИХ ГОДИН
 
Мета: ознайомити учнів із правилами догляду за тілом та руками; розширити знання про шкіру людини, її роль у життєдіяльності всього організму; ознайомити з основними правилами загартування організму; розвивати уважність, активність, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.

Обладнання: демонстраційний матеріал; малюнки; лупа; діафільм «Мийдодір»; мікроскоп.

Урок з основ здоров'я у 3-му класі

. Здоров'я — найперша необхідна умова успішного розвитку, отже, навчи­ти дітей берегти і зміцнювати його — важливе завдання школи. Аби стимулю- вати прагнення учнів до здорового способу життя, закласти основу свідомого ставлення до свого здоров'я, діяльність у цьому напрямі варто організувати у вигляді захопливого уроку-подорожі. В ході такого уроку діти не тільки дізнаються більше про чинники, що сприяють зміцненню орга­нізму, а й на практиці опанують деякі здоров'я зберігальні  методики. Те м а. Активний відпочинок. Безпека під час за­нять спортом.

Правила особистої гігієни (догляд за очима). Практичне заняття 1ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ II. РОЗРОБКИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ДО УРОКІВ КУРСУ «ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я»,
ВИХОВНИХ ГОДИН
 
Мета: ознайомити учнів із правилами особистої гігієни (догляд за очима); навчити виконувати правила особистої гігієни в повсякденному житті; розширити знання про орган зору; розвивати спостережливість, мовлення, уважність; виховувати дбайливе ставлення до свого організму.

Обладнання: демонстраційний матеріал; таблиця «Орган зору»; малюнки; люстерка.

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ. Бесіда 5ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ І. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
(БЕСІДИ З УЧНЯМИ)
 
Кожний народ має свої звичаї, традиції, обряди, що виробилися впродовж багатьох століть. Народні звичаї, освячені віками, позитивно впливають на формування, установлення і зміцнення здоров'я людини. Вони охоплюють усі ділянки суспільного життя.

ТВОРЧІСТЬ І ЗДОРОВ’Я. Бесіда 4ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ І. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
(БЕСІДИ З УЧНЯМИ)
 
Д. І. Писарєв уважав: «Усі зусилля розсудливої людини мають спрямовуватися не на те, щоб лагодити й конопатити свій організм, наче вутлий і дірявий човен, а на те, щоб улаштувати собі такий спосіб життя, за якого організм якомога менше б розладнувався, а отже, і менше потребував би лагодження». Лагодити себе можна у різні способи: фізичний, соціальний, психічний, духовний...

КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ. Бесіда 3ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ І. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
(БЕСІДИ З УЧНЯМИ)
 
Зі стародавніх часів люди замислювалися над тим, як зберегти здоров'я. Існують різні рецепти збереження, відновлення і зміцнення життєвих сил організму.

Кожний молодий організм за нормальних умов містить величезний запас сил. Частина їх реалізується в подальшому житті людини.

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Бесіда 2ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ. РОЗДІЛ І. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ (БЕСІДИ З УЧНЯМИ)
 
?? Від чого залежить наше здоров'я?

Воно залежить від багатьох факторів. Велике значення має екологія регіону проживання. Повітря має бути чистим, не забрудненим шкідливими промисловими відходами. Вода має бути свіжою, корисною. Після Чорнобильської трагедії в Україні з'явилися регіони з підвищеним рівнем радіації, що дуже негативно впливає на стан здоров'я місцевих жителів. Якщо є можливість, слід переїхати до безпечніших районів стосовно радіації.

КОРИСНО ТА ПРИЄМНО. Бесіда 1.ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ – БАГАТСТВО НАЦІЇ.
РОЗДІЛ І. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
(БЕСІДИ З УЧНЯМИ)
 
Видатний фізіолог І. П. Павлов зауважував, що від фізичних вправ виникає відчуття «м'язової радості». Наприклад, коли школяр робить ранкову гімнастику, він отримує від неї (як і від уроків фізкультури) не лише користь, а й велике задоволення, тому що під час фізичної діяльності у кров виділяються ендорфіни, енцефаліти, що є медіаторами (провідниками) задоволення (у корі головного мозку існує центр задоволення).

Сторінка 1 із 4