Робота над текстом. Літера У уУКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 15
 
Мета: вправляти учнів у каліграфічному написанні малої та великої літери Уу; учити списувати текст; розвивати вміння працювати над текстом; виховувати любов до школи, вулиці, на якій живеш.
Обладнання: зразки написання літер; предметні малюнки, у назвах яких міститься звук [у]; променева таблиця.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент

?? Енергізатор «Посмішка». Створення емоційного настрою
Звучить лірична мелодія.
- Доброго ранку, діти! У вас попереду цікавий день, адже він принесе нові знання. Ви сповнені запалу, енергії, готові впоратися з усіма, навіть найважчими завданнями. Подаруйте свої усмішки мені, а я всміхнуся вам. Побажаємо одне одному успіху — і берімося до роботи.


ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Вправи для розвитку дихання
- Вдихніть. Живіт рухається вперед, ребра розширюються, низ живота підтягується. Видих повільний, плавний. Вправу повторюємо 3-4 рази.

2. Мовленнєва розминка
- У кожного із вас є квіточка. Погляньте, яка вона гарна. До неї прилетіли бджоли. Як вони забриніли? (Дж-дж-дж!)
- Вітерець дмухнув на квіточку. (С-с-с!)
- Листочки весело зашелестіли. (Ш-ш-ш!)
- А ось хмаринка. Зараз дощик поливатиме нашу квіточку. (Кап-кап-кап!)

3. Вправи для розвитку правильної орфоепічної вимови

4. Робота за променевою таблицею
Діти читають слова. Учитель ставить завдання чітко вимовляти звуки.
 
26.12.2014-1-1р
 
ІІІ. Робота над темою

1. Розгадування кросворда
 
26.12.2014-1-2р
 
1) Стоїть завод у полі.
Який? А це секрет.
Працюють в ньому бджоли —
Виготовляють мед. (Вулик)

2) Хоч і їсть лише повітря,
Поправляється за мить.
Як наїсться, то й без вітру
Аж до хмари полетить. (Куля)

2. Повторення пісні про літеру У
 
- У-у-у, песик на шнурку. (Двічі)
Цуценяток п'ять кудлатих
Полягали біля хати — У-у-у.
Песик на шнурку.
 
3. Гра «Хто уважний?»
- У яких з названих слів міститься звук [у]?
Малюнки, автобус, цибуля, груша, бублик, гуска, мир, увага, любов.

4. Повторення алгоритму написання літери Уу
- Рядкова літера у складається з прямої лінії, що заокруглюється внизу, і нижньої петлі. Літеру починаємо писати з верхньої рядкової лінії, проводимо пряму похилу лінію. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо її праворуч і ведемо вгору до верхньої рядкової лінії, не відриваючи руки, пишемо пряму похилу подовжену лінію вниз до міжрядкової лінії, де вона переходить у петлю, перетинає подовжену на нижній рядковій лінії та закінчується на середині рядка.
Велику літеру У починаємо писати трохи нижче від міжрядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії, і ведемо похило вниз до верхньої рядкової, де теж заокруглюємо, торкаючись її. Далі не зупиняємось, а продовжуємо пряму знову до міжрядкової лінії. Звідти повертаємо трішки по ній униз прямою похилою, подовженою до нижньої рядкової лінії, нарешті, заокруглюємо її ліворуч. (Літера У має бути не дуже широкою.)

5. Каліграфічна хвилинка
Уу ув ву уу уа ау ву уо Улас Улянка

?? Фізкультхвилинка
Руки з милом ми помиємо,
Чудо-книжечку відкриємо—
Візьмеме декілька порад.
Тож ставаймо, дітки, в ряд.
Руки вгору піднімайте.
Не сумувать! — чотири, п'ять —
Треба вчитись присідать.
Ну, а далі — шість і сім —
Плавать радимо вам всім.
А на вісім — не лінуйтесь.
Дев'ять, десять —
Не сумуйте,
А старанніше працюйте.
«Дякую! — скажу в кінці. —
Всі ви — справжні молодці!»
 
IV. Робота над текстом

1. Читання тексту вчителем
Улянка і Улас навчаються у другому класі. Вони вже вміють читати і писати. Улянка мріє стати учителькою, а Улас — інженером. Діти дуже люблять ходити до школи.

2. Списування тексту

3. Звуко-буквений аналіз слів Улас та Улянка

V. Творчі завдання

1. Гра «Додай словечко»

В Україні — українці;
в Росії— ...              в Білорусії— ...
в Польщі— ...          у Франції— ....

2. Добирання слів-«родичів»

Вулиця... (вуличний, вуличка, провулок)

3. Добирання синонімів

Вулиця (вулиця, дорога, двір, подвір'я)

4. Коли так кажуть?

? Зелена вулиця. (Відкритий, вільний шлях до чогось.)
? Буде свято і на нашій вулиці. (І в нас буде радість.)

5. Робота над прислів'ями, приказками

- Вставте пропущені літери.
? У холодну погоду добрий господар і собаку на в..л..ц.. не вижене.
? На своїй в..л..ц.. і півень сміливий.

6. Гра «Запиши одним словом»
Вулиця поряд із твоєю — ....                                 сід ня су
Вулиця, на якій завжди тиша, — ...                        ська мі
Вулиця в місті — ...                                                 ха ти

7. Повторення правил вуличного руху

8. Робота над загадками

? Повен хлівець білих овець. (Зуби)
? Всі ми радо поспішаєм не в садок, а на... (урок).
 
V. Підсумок заняття

?? Рефлексія

Метод «Мікрофон»

- Чого ви навчилися на занятті? Починайте свою відповідь словами: «Це заняття навчило мене... (виразно читати, мислити, читати тексти, відгадувати кросворди тощо)».
- Діти, чи справдилися ваші очікування, сподівання?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014