Відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів на вивчення предмета трудове навчання у 2017-2018 навчальному році відводиться:
у 5 – 6 класах – 2 год. на тиждень;
у 7 – 9 класах – 1 год. на тиждень;
у 10 – 11 класах (незалежно від профілю) – 1 год. на тиждень;
у 10 – 11 класах технологічного профілю – 6 год. на тиждень.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Вітчизняні і зарубіжні вчені в численних публікаціях як теоретичного, так і практичного характеру (Б. Вульфсон, О. Джуринський, К. Корсак, Н. Ничкало, Л. Пуховська, А. Сбруєва), визначаючи складові успіху системи вищої і освіти Норвегії, звертають увагу на практикоорієнтованість підготовки скандинавських педагогів як одну з найважливіших складових якості їх професійної освіти. Північноєвропейські вчені Й. Расмуссен, Г. Торбйорнссон, Б. Магне, Г. Стангвік, А. Аламакі, Т. Кананойя, К. Борг, Л. Ліндстрем у різний час визначали практикоорієнтований підхід фундаментом розвитку і подальшої перебудови структури і змісту освіти майбутніх учителів технологій у Норвегії.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Розгадати кросворд
Кросворд (перехрестя слів) – це задача-головоломка, розв’язок якої полягає у заповненні рядів клітинок, що перехрещуються (по вертикалі та горизонталі), словами за заданими значеннями. Спочатку пропонується відгадати значення слів у горизонтальних рядах, а потім у вертикальних. Є різні варіації кросвордів, зокрема, квадрворд – має горизонтальну та вертикальну осі симетрії.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Матеріали синтетичного походження, їх властивості
Загальні відомості про волокна синтетичного походження та їх властивості. Речовини, з яких виготовляють синтетичні волокна. Технологія виготовлення синтетичних волокон.
Синтетичні волокна – це волокна хімічного походження, які виготовляють із високомолекулярних речовин (полімерів) шляхом синтезу низькомолекулярних сполук – продуктів переробки нафти, газу та кам’яного вугілля (етилену, бензолу, фенолу, пропілену, толуолу тощо).
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Матеріали хімічного походження (штучні) та їх властивості
Види матеріалів. Штучні матеріали, їх переваги і недоліки порівняно із натуральними матеріалами. Способи отримання штучних матеріалів. Їх вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище. Тканини хімічного походження (штучні) та їх властивості.
Штучні волокна – це волокна хімічного походження, які виготовляють із природних високомолекулярних речовин (полімерів). Сировиною для виробництва штучних волокон є целюлоза, яку отримують із відходів деревообробної або бавовняної промисловості, а також білкові (казеїн, соя, протеїн) та мінеральні (метал, скло) речовини. До штучних відносять віскозне, мідно-аміачне, ацетатне, триацетатне волокна, металеві та металізовані нитки.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Матеріали природного (тваринного) походження, їхні властивості
- Види матеріалів природного (тваринного) походження. Короткі відомості про волокна тваринного походження (шовк, шерсть), способи їх отримання та використання.
До натуральних належать волокна природного походження: рослинного, тваринного, мінерального.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Види конструкційних матеріалів. Текстильні матеріали рослинного походження
- Натуральні волокна рослинного походження. Способи їх отримання.
Сировиною для отримання пряжі, з якої виготовляють тканину, служить волокно. До натуральних відносяться волокна рослинного і тваринного походження. Волокна рослинного походження: бавовна, льон, джут, коноплі, кенаф. Бавовну отримують із насіннєвих коробочок бавовнику. Вона являє собою тонке, коротке, м’яке і пухнасте волокно. Зазвичай волокна бавовни мають білий колір. Волокна льону розташовані в корі стебла рослини льону як пучки. Волокна льону довгі, товсті, прямі, жорсткі. Волокна бавовни і льону після попередньої обробки потрапляють на текстильні фабрики. Там з них виготовляють пряжу і тканину.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Види конструкційних матеріалів. Матеріали для виготовлення аплікацій. Текстильні волокна
Конструкційні матеріали та їх вибір. Види конструкційних матеріалів для виготовлення текстильних виробів: тканина, нитки, пряжа, неткані матеріали. Види текстильних волокон. Будова тканини (нитка основи, піткання, пруг). Поняття про ширину та довжину тканини. Лицьовий і виворітний боки тканини.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Конструкційні матеріали та їх властивості
Конструкційні матеріали, що використовують для виготовлення виробів інтер’єрного призначення та їх вплив на форму предметів. Властивості матеріалів, що використовуються для виготовлення предметів інтер’єру. Сучасні конструкційні матеріали, їх властивості, переваги та недоліки. Економне використання матеріалів.
Більшу частину свого життя людина проводить у приміщеннях: житлових чи виробничих. Мабуть, саме цим пояснюється наша цікавість до дизайну й якості предметів інтер`єрного призначення: меблів, санітарно-технічного обладнання, приладів для освітлення помешкання, аксесуарів, предметів декору, кімнатних квітів тощо.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
Технологія використання та ремонту побутових електроприладів
Поняття про електричну енергію. Джерела та споживачі електричної енергії. Поняття про електричну енергію
Електрична енергія є одним із найпоширеніших видів енергії, яку використовує людство. Вона з великою швидкістю передається від місця генерування до місця використання, легко перетворюється на інші види енергії (наприклад, на теплову, механічну), її можна легко розподілити і передати широкому загалу споживачів, легко контролювати і регулювати її параметри. Ці властивості, а також відсутність шкідливих викидів у довкілля під час її перетворення, зумовили широке її використання у народногосподарському комплексі країни.
Електрична енергія виникає у процесі цілеспрямованого перетворення первинних природних форм існування енергії: хімічної, механічної, ядерної тощо. Це енергія електричного струму, яка утворюється й існує у електромагнітному полі. Загальна характеристика енергії – це здатність виконувати роботу. Основною ознакою процесів генерування і використання електроенергії є їх одночасність: електричну енергію практично не вдається нагромаджувати у чистому вигляді для майбутнього використання.
- Деталі
- Батьківська категорія: Предметні методики
- Категорія: Трудове навчання
- Технологія виготовлення виробів із сортового прокату та листового металу
- Технологія виготовлення виробів із деревини
- Технологія виготовлення виробів із тонколистового металу та дроту
- Технологія виготовлення виробів із фанери та ДВП
- Урок – основна організаційна форма трудового навчання у 5-9-х класах
- ПОДГОТОВКА БУДУЩИХ УЧИТЕЛЕЙ К ВНЕДРЕНИЮ ПРОЕКТНОЙ ТЕХНОЛОГИИ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО ОБУЧЕНИЯ
- Ситуації вільного вибору на уроках трудового навчання в початковій школі
- Тематично-календарне планування по технології та трудовому навчанню у 8 класі
- Тематично-календарне планування по технології та трудовому навчанню у 7 класі.
- Тематично-календарне планування по трудовому навчанню. 6 клас