ІНСТРУКЦІЯ з техніки безпеки учнів під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу та інших закладів освіти

ІНСТРУКЦІЯ  з техніки безпеки учнів під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу та інших закладів освіти«Затверджую»
Директор _______________________
П. І. Б. директора
Наказ від _____________№ _______
 
 
 
 
 
 
ІНСТРУКЦІЯ № 36
з техніки безпеки учнів під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу
та інших закладів освіти
 
 
??? 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу, а також інших установ (закладів) («Котигорошко», кроси, змагання, естафети та ін.) поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу, а також інших установ.

2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01:08.2001 № 563.

3. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.
 
 
??? 2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПЕРЕД І ПІД ЧАС СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА ІНШИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

1. Перед початком спортивного заходу чітко визначити дату, день, час, місце проведення заходу. Якщо ви не встигаєте або не можете взяти участь у заході, слід завчасно повідомити про це керівника по телефону.

2. До участі у спортивних змаганнях допускаються учні, які пройшли медичний огляд і не мають протипоказань щодо стану здоров'я, мають довідку із візою лікаря, результати кардіологічного обстеження.
3. Під час участі у спортивно-масових заходах учні користуються спеціальним спортивним одягом (спортивний костюм) та спортивним взуттям, що визначено правилами проведення змагань з окремих видів спорту. Брати участь у спортивно-масових заходах без спортивного одягу, спортивного взуття не можна.

4. Спортивно-масові заходи повинні забезпечуватись медичним обслуговуванням (медичною сестрою, лікарем).

5. Перед початком спортивно-масових змагань слід ознайомитися з порядком евакуації дітей у разі виникнення пожежі, надзвичайної ситуації, сигналом тривоги та двома евакуаційними виходами і місцем збору після евакуації.

6. Самостійне пересування учнів приміщенням або територією, на якій відбувається спортивно-масовий захід, категорично заборонене.

7. Вхід та вихід із території, приміщення, де відбувається спортивно-масовий захід, слід здійснювати тільки за вказівкою дорослих.

8. Заборонено брати із собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину та ін.).

9. Для здійснення харчового режиму впродовж дня, якщо змагання виїзні, то на весь день учні мають узяти з собою запас питної води (заборонено брати зафарбовані напої) — мінеральної, але не газованої, набір харчових продуктів (овочі, фрукти, печиво, зварене накруто яйце, добре прокопчена ковбаса). Для запобігання отруєнню категорично заборонено брати сирні продукти, салати з майонезом, варені ковбаси, сардельки, вершкове масло, сухарики, чіпси, жувальні гумки, консерви тощо.

10. Під час прийому їжі слід дотримувати санітарно-гігієнічних норм, мати засоби особистої гігієни (серветки, мило та ін.).

11. Керівник команди учнів повинен мати з собою похідну аптечку.
 
 
??? 3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА ІНШИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

1. Чітко дотримувати вимог техніки безпеки, безпеки життєдіяльності учнів під час участі у спортивно-масових заходах; виконувати вправи змагань тільки за вказівкою дорослих, прослухавши інструктаж.

2. Брати участь у спортивно-масових заходах разом із учителем фізкультури чи його заступником.

3. Під час спортивно-масових заходів учні повинні бути одягнені тільки у спортивну форму, нігті коротко обрізані, волосся зібрати, зняти травмонебезпечні прикраси (обручки, сережки, пірсинги, ланцюжки тощо).

4. Взуття має бути спортивне, з гумовою підошвою.

5. У місцях стрибків необхідно мати гімнастичні мати.

6. Не виконувати вправи на приладах без страхування.

7. Не стояти біля гімнастичних, спортивних приладів під час виконання вправ іншими учнями.

8. Під час виконання вправ поточним методом стежити за інтервалом.

9. Виконуючи стрибки, приземлення має бути м'яким із поступовим присіданням.

10. Не виконувати вправи, маючи вологі долоні.

11. Після занять потрібно помити руки з милом.

12. Бути уважним під час виконання вправ, переходів від приладу до приладу. Перед виконанням вправ на приладі перевірити його стан, закручення гвинтів. У разі виявлення пошкоджень на приладах, бігових доріжках, негайно повідомити про це вчителя фізкультури, керівника. Категорично заборонено виконувати вправи на пошкоджених приладах.

13. При поганому самопочутті, потертостях, пошкодженнях, запамороченнях, болях у ділянці серця, печінки, шлунково-кишкових розладах необхідно терміново звертатися до вчителя фізкультури, керівника, медичного працівника. Категорично заборонено продовжувати змагання при поганому самопочутті.

14. Заборонено під час спортивно-масових змагань вживати жувальну гумку, приймати їжу (для запобігання удавлення), штовхати інших, підсідати під гравця, який вистрибує, робити підніжки, чіплятися за форму; переносити важкі прилади; змінювати висоту приладів без дозволу вчителя; переходити без дозволу вчителя від приладу до приладу, до іншого виду змагань.

15. Категорично заборонено під час спортивно-масових змагань провокувати інших словами, жестами, агресивною поведінкою, що можуть призвести до травмування, правопорушень.

16. Бути уважним до своїх особистих цінних речей (телефону, грошей, годинника, прикрас та ін.). Не залишати їх без нагляду, не передавати іншим для запобігання правопорушень.

17. Під час змагань, які проходять на базі інших спортивних установ (закладів) не контактувати із незнайомцями, не ходити по одному до туалетних кімнат, вузьких затемнених проходів, кутів та ін. для запобігання скоєння насильства над дітьми, правопорушень.
 
 
??? 4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ТА ІНШИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

1. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності учнів після завершення спортивно-масового заходу.

2. Кожному учневі після спортивно-масового заходу необхідно ретельно вимити руки та обличчя з милом.

3. Заборонено без дозволу вчителя фізкультури, керівника залишати команду, добираючись додому.

4. Рух додому здійснювати за обговореним маршрутом, дотримуючи правил дорожнього руху.
 
 
??? 5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

1. У разі появи в учня больових відчуттів, при поганому самопочутті слід припинити заняття і сповістити про це вчителя фізкультури, керівника.

2. У разі виникнення пожежі, аварійної ситуації не панікувати, не метушитися, залишатись у полі зору вчителя фізкультури, керівника, чітко виконувати його вказівки, рухаючись до евакуаційних виходів.

3. Після евакуації вишикуватись у зазначеному місці, під час переклички зазначити свою присутність для обліку евакуйованих дітей. Нікуди після евакуації без дозволу вчителя фізкультури, керівника не йти.

4. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, слід терміново зателефонувати за номерами телефонів екстрених служб:

101 — пожежна охорона; 102 — міліція; 103 — швидка медична допомога; 104 — газова служба; коротко описати ситуацію, кількість людей, адресу, за якою відбувається захід, назвати своє прізвище, ім'я, номер свого телефону.

5. Уникати під час евакуації натовпу, не захаращувати проходи, у жодному разі не ховатися в кутки, під сходи, у шафи та ін. — це може завадити рятівникам надати вам необхідну допомогу.
 
 
Погоджено:
Відповідальний за охорону праці
та безпеку життєдіяльності:
________________________
 
 
Джерело: науково-методичний журнал
ПОЧАТКОВЕ НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ
№ 16-18 (380-382) червень 2014 р.