ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКИ НА УРОКАХФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Приймаючи дитину до школи, потрібно враховувати, що маємо справу з дитячим організмом. Норма природної потреби в русі в дітей — приблизно 1,5-2 години на добу. Проте за час навчання у школі рухова активність дитини зменшується. Руховий режим з відносно довільного змінюється на обумовлений суворими правилами поведінки.

Виявивши в дітей перші ознаки перевтоми, необхідно робити перерви, під час яких діти б могли виконувати нескладні фізичні вправи. Такі перерви під час уроку (фізкультхвилинки) сприяють поліпшенню функціонування мозку, відновлюють тонус м'язів, що підтримують правильну поставу, позбавляють напруження з органів зору і слуху, з утомлених від письма пальців.

Фізкультхвилинка має стати обов'язковим елементом кожного уроку в початковій школі (крім тих уроків, на яких сам процес навчання передбачає достатню рухливість, наприклад, уроків музики, трудового навчання, ритміки, фізичного виховання).

Фізкультхвилинка містить 3-4 вправи, що добре знайомі дітям і легкі для виконання. Кожну вправу виконують 3-4 рази в середньому темпі. Тривалість фізкультхвилинки — 2-3 хв.

Подорож до Міста веселих здоров’ят (виховний захід – віртуальна подорож)ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: формувати уявлення учнів про основні правила здорового способу життя; дати практичні поради щодо збереження та зміцнення здоров'я; розвивати пізнавальну активність, комунікативність; прищеплювати бажання турбуватися про власне здоров'я.

Обладнання: малюнки із зображенням казкового паровоза, назв станцій; щітка для очищення одягу; гребінець; дзеркало; зубна щітка; мило; носові хусточки; запис руху паровоза.

Хід заходу

І. Організаційний етап

У ч н і (хором). Здоровому все здорово!

ІІ. Основний етап

У ч и т е л ь. Як ви уявляєте собі здорову людину? Якою вона повинна бути? (Відповіді учнів.)

- Правильно, саме такою, адже здоровому все здорово, у здоровому тілі — здоровий дух. У народі кажуть: «Без здоров'я немає щастя». Чи згодні ви з цією мудрістю? Як ви її розумієте?

- Сьогодні ми помандруємо до міста, у якому живуть веселі здоров'ята. Казковий паровозик повезе нас повз різні станції, зупиняючись на яких, ми дізнаємось, як жителям міста вдається зав жди бути бадьорими, веселими і ніколи не хворіти.

Рухливі ігри на перервахФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
 
 
 
«ГУСЕНИЦЯ»

Гра розвиває координацію рухів, сприяє позитивному спілкуванню дітей. Для гри учні шикуються «ланцюжком»,(«гусениця») — стають одне за одним. Перший гравець — «голова», останній — «хвіст». За командою «гусениця» починає рухатися вперед, «голова» демонструє різноманітні танцювальні рухи (руками, головою, тілом, ногами). Останні гравці намагаються наслідувати ці рухи. Коли «голова» стомлюється, вона повертається до наступного за нею гравця, гладить його по голові, а сама переходить у «хвіст гусениці».

Мама, тато і я — дружна спортивна сім’я! ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; сприяти розвитку рухової активності; розвивати колективізм, дружбу; дати орієнтири щодо активного проведення вільного часу і дозвілля з користю для здоров'я усієї сім'ї; виховувати в учнів інтерес до фізичної культури і спорту як вагомих засобів зміцнення здоров'я.

Місце проведення: спортмайданчик.

Інвентар: м'ячі баскетбольні, футбольні, набивні; канат; обручі; скакалки.

Хід заходу

1-й  в е д у ч и й
Здорові сім'ї — це чудово,
Здорові сім'ї — вищий клас,
До всіх учасників це слово,
Прийміть низький уклін від нас!
 
2-й  в е д у ч и й
Живіть щасливо і багато
Любов до спорту бережіть,
Хай кожний день ваш буде святом,
Життям упевнено ідіть.

Галявина твого настрою ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: ознайомити учнів з психічною та духовною складовими здоров'я; учити порівнювати різні настрої; сприяти емоційному розвантаженню, комфортності учнів; розвивати вміння створювати та підтримувати гарний настрій; виховувати почуття гармонії з навколишнім світом.

Обладнання: м'яка іграшка — Кіт Леопольд; ТЗІІ для музичного супроводу та перегляду мультфільму; реквізит для оформлення «галявини»; матеріали і канцелярське приладдя для ігор.

Хід заходу

І. Вступна частина — прогулянка лісовою галявиною (під музичний супровід із мультфільму «Літо кота Леопольда»)

У ч и т е л ь. Веселою піснею вас зустрів Кіт Леопольд. Він сьогодні подорожуватиме разом з нами. Ми потрапили на «Галявину настрою». Ось ваблять до себе духмяні лісові ягоди, усміхаються чарівні квіти пелюстками, пахне хвоя ялин і сосен!

- Вам тут подобається?
- Які бажання виникли у вас, коли ви потрапили на цю галявину?
- Які органи чуття допомогли вам здійснити ваші бажання?
- Чи завжди нас радує те, що ми бачимо і чуємо?
- Уявіть, що вам запропонували скуштувати лимон, солоний огірок, перчину, мед. Покажіть виразом обличчя, як ви їстимете кожен із цих продуктів.
- Чи всі смаки нам приємні?
- Які запахи вам подобаються, а які — ні?

Психічне здоров’я дитини (батьківські збори)ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: ознайомити зі стилями батьківської поведінки та її впливом на здоров'я дитини; запропонувати рекомендації щодо виховання дітей; учити батьків ухвалювати рішення засобами колективної взаємодії.

Форма проведення: ділова гра.

Хід проведення

І. Формування груп батьків з метою визначення проблемних завдань

ІІ. Діагностика для батьків (вхідна)

- Позначте на шкалі із 10 клітинок своє самопочуття, настрій, активність у певний момент часу.

Настрій 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Самопочуття 0_ _ _ _ _ _ _ _ _ 10
Активність 0 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10

ІІІ. Налаштування на позитивні емоції

- Подумайте про найсимпатичнішу, життєрадісну істоту, яку ви зустрічали у житті. Щойно ви про неї подумали, ви маєте посміхнутися.
- Спробуйте намалювати цю істоту.

- Покладіть праву долоню на ваш малюнок. Відчуйте, яку позитивну енергію він передає. Нехай ніщо не завадить сьогодні наповнюватися позитивними емоціями!

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
ВИХОВНИЙ НАПРЯМ
 
Одним із важливих засобів здоров'язбережувальної компетентності в учнів початкових класів є виховна робота, зокрема різноманітні за формою і змістом пізнавально-розважальні заходи: інтерактивні години спілкування, вікторини, конкурси, ігри, змагання тощо.

За сучасних умов педагогічна просвіта батьків має стати водночас і формою, і умовою спільної праці школи та родини у розв'язанні проблеми формування здорового способу життя. З цією метою дібрали тематику класних батьківських зборів із питання формування здоров'язбережувальної компетентності молодших школярів: «Режим для першокласника», «Труднощі адаптації першокласників до школи», «Телевізор та комп'ютер у житті сім'ї та дитини» (2-й кл.), «Емоційні стани дорослого і дитини, що приховано за ними» (3-й кл.). «Дитячий травматизм і надання першої допомоги при травмах» (3-й кл.), «Причини і наслідки дитячої агресії» (4-й кл.) та ін.

Ефективним є також навчання здорового способу не лише на уроках, але і в позаурочний час. Традиційним є проведення таких позакласних заходів: «Веселі старти», «Шлях до здоров'я», «На гостині у Нехворійка», «Це має кожен знати, щоб аварій уникати» та ін. Діти із задоволенням беруть участь у конкурсі малюнків корисних порад «Здоров'я — найголовніше багатство» та тематичних практикумах: «Як учинити у певній ситуації: битися чи не битися?», «Як учинити у певній ситуації: тобі запропонували сигарету» та ін.

Подорож зупинками здоров’я (спортивні годині в ГПД). ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
 
Мета: забезпечити активний відпочинок школярів, зміцнювати їх здоров'я; формувати свідоме ставлення до здорового способу життя та систематичних занять фізичними вправами; підвищити розумову та фізичну активність, працездатність; виховувати бажання зміцнювати своє здоров'я.

Матеріально-технічне забезпечення: м'ячі, гімнастичні палиці, повітряні кулі, чоботи, картонні «крижини».

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Організаційні вказівки вихователя

2. Шикування

Лунає мелодія козацького маршу. Діти заходіть до спортзали.

- «На місці стій!», «Праворуч», «Ліворуч!», «Кроком руш!»

3. Стройові вправи

4. Загальнорозвивальні вправи під час ходьби

1) В. П. — руки перед грудьми;
1-2 — відведення зігнутих рук назад;
3-4 — відведення прямих рук назад.

У здоровому тілі — здоровий дух! (Спортивні годині в ГПД)ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
 
Мета: сформувати в учнів поняття про життя як найвищу цінність і здоров'я як найважливішу умову щасливого життя, свідоме ставлення до власного здоров'я; розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров'я; виховувати любов до фізкультури та спорту.

Матеріально-технічне забезпечення: м'ячі, обручі, кеглі, стільці, рукавиці, шапки, шарфи, скакалки, ключки, шайби.

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Організаційні вказівки вихователя

2. Шикування

3. Стройові вправи

Лунає мелодія спортивного маршу. Команди заходять до спортзали.

- «На місці стій!», «Праворуч», «Ліворуч».

- Команди «Чемпіони» та «Олімпійці» до участі у змаганнях з рухливих ігор «У здоровому тілі — здоровий дух!» — готові.

- «Ліворуч! До місця старту — кроком руш!»

- А зараз перше завдання наших змагань — «Представлення команд».

Вихід команд, девіз, презентація емблеми.

Самопідготовка в ГПД (самопідготовка 2)ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАПРЯМ «ГРУПА ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ»
 
Мета: розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати; формувати навички раціонального використання часу; сприяти розвитку ініціативи, пізнавального інтересу, розумової та творчої діяльності, виробленню навичок самоосвіти, самовиховання; виховувати відповідальність, охайність, працелюбність.

Обладнання: пам'ятка «Як працювати під час самопідготовки»; підручники; довідники; фігурки звірят; картки із завданнями; чернетки.

Хід заняття

І. Підготовча частина

1. Організаційний момент

2. Складання плану роботи

- Діти, приготуйте щоденники, зошити, підручники та необхідне приладдя.
- Домашнє завдання з яких предметів ви отримали?
- Яке завдання найважче, на вашу думку?
- Пригадайте правило (алгоритм виконання).
- Якими посібниками ми зможемо скористатися під час виконання домашньої роботи?
- Пригадайте правила роботи під час самопідготовки (пам'ятка).

Вихователь та учні колективно складають план роботи та визначають, скільки часу потрібно буде на виконання кожного предмета.

  1. Самопідготовка в ГПД (самопідготовка 1)
  2. Бути здоровим — здорово! (оздоровчі прогулянки в ГПД). Прогулянка 2
  3. Стежинами здоров’я (оздоровчі прогулянки в ГПД). Прогулянка 1
  4. ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГПД
  5. Загартовування. Способи загартовування (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 5
  6. Корисна та якісна їжа — свідомий вибір кожної людини (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 4
  7. Складові їжі. Енергетична цінність їжі (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 3
  8. Вплив постави, форми стопи на здоров’я. Практична робота: вивчення комплексу вправ для формування постави та профілактики плоскостопості (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 2
  9. Дбай про здоров’я. Показники фізичного розвитку людини (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 4-му класі). Урок 1
  10. Чинники природи, що сприяють зміцненню здоров’я (цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 3-му класі). Урок 4

Сторінка 1 із 12


Останні статті