МЕТА:

1. Пояснити учням про дію алкоголю на організм;

2. Познайомити з розповсюдженими мотивами й наслідками вживання алкоголю;

3. Виробити негативне відношення до алкоголю

Обладнання: тести, відеомагнітофон, таблиця «Будова організму людини».

 

ХІД УРОКУ

1. Оргмомент - 1 хв.

- Починаємо урок Здоров'я.

- Ціль нашого уроку як завжди - навчитися правильно ставитися до свого здоров'я.

II. Вправа для постави «Деревце» - 1 хв.

- Поставте ноги разом, стопи притиснуті до статі, руки опущені, спина пряма. Зробіть спокійно вдих і видих, плавно підніміть руки нагору. Тримаєте їхніми долонями друг до друга, пальці разом. Потягніться всім тілом. Витягаючись нагору, представте міцне, сильне деревце. Високий, стрункий стовбур тягнеться до сонця. Організм, як деревце, наливається чинністю, бадьорістю, здоров'ям

( 15-20 сік.) Опустіть руки й розслабтеся. Посміхніться один одному.

III. Актуалізація знань - 5 хв.

- Для початку нашої роботи я хочу запропонувати вам рекламний відеоряд. Згадаєте, що таке реклама? ( реклама - це спосіб інформувати покупця про ціну, якість, можливості використання пропонованого товару)

Перегляд реклами.

- Яка мета будь-якої реклами? (Продавати споживачеві товар)

- Чи доводилося вам. Вашим батькам використовувати продукцію, пропоновану рекламою?

- чи Завжди ви, ваші близькі залишалися задоволені, здобуваючи рекламовану продукцію? Чи не було розчарування?

На жаль, часто з метою привернути увагу споживачів виробники не жалують ні грошей, ні фантазії на привабливість і барвистість реклами й ми, довірливо здобуваючи рекламовану продукцію, часто випробовуємо почуття досади й розчарування. Але нерідко довідатися про якість рекламованої продукції ми можемо лише тоді, коли починаємо нею користуватися. Як же довідатися, що в рекламі є правдою, а що - неправда?

ВИСНОВОК: Для цього потрібно довідатися достовірну інформацію, факти.

- Яка рекламована продукція, що представляє, може не тільки розчарувати людей, але й завдати непоправної шкоди здоров'ю? (Реклама пива)

- Як же нам не піддатися на привабливі виверти реклами пива?

(Треба знати правду про дію алкоголю на здоров'я людини)

- чи Вважаєте ви, що знаєте правду про алкоголь? (відповіді дітей).

IV. Повідомлення теми - 1хв.

Тема нашого уроку так і звучить «Правда про алкоголь».

Ми повинні зрозуміти в чому укладається шкода алкоголю, як він діє на організм людини і як навчитися відмовлятися від алкоголю.

V. Новий матеріал.

- чи Знаєте ви, що таке алкоголь?

Алкоголь - це шкідливе для здоров'я речовина, що втримується в пиві, провині, шампанському й горілці. Спочатку я хотіли б усе таки з'ясувати ваші подання, знання про вплив алкоголю на людину. Отже, правда

Або неправда те, що ви зараз прочитаєте?

Працювати будемо по групах.

- Уважно прочитайте кожне висловлення, якщо ви вважаєте, що це «правда» - поставте + у даний стовпчик, якщо неправду поставте + у графі неправда. (Сам.робота - 5 хв.)

Перевірка - колективна. Отже, правда або неправда, що алкоголь надає чинності. Як відповіла 1-я група? 2-я група? (На дошці в таблиці фіксуються відповіді )

- Такі результати нашого тестування. Наскільки вірні ваші відповіді ми довідаємося пізніше, після нашої спільної роботи.

Історія виготовлення й уживання хмільних напоїв іде в глиб тисячоріч, традиція ця зберігається й сьогодні, адже цьому є маса причин:

- Чим же ми можемо заперечити цієї багатовікової традиції?

Давайте звернемося до навчальної інформації.

VI. «Відкриття» дітьми нового знання.


1. Робота в групах

- Зараз вам має бути познайомитися з достовірною інформацією з навчальної літератури.

1 група - Дія алкоголю на людину. С.30

2 група - Наслідок уживання алкоголю с.29

Відповіді

1.Виступ представників від груп

2.Доповнення вчителя

ФІЗХВИЛИНКА

Рано ранком прокидайся,

Собі, людям посміхайся,

Ти зарядкою займайся, Обливайся, витирайся,

Завжди правильно харчуйся,

Акуратно одягайся,

У школу сміло відправляйся

II. Первинне закріплення

1. А.С.Екзюпері «Маленький принц»  (гл.12) - читає вчитель.

- Чому п'яниця пив алкогольні напої?

- Яке почуття він викликав у Маленького принца? Чому?

- А чи доводилося вам звертати увагу на поводження, зовнішній вигляд п'яних людей?

- Люди, що вживають алкоголь виглядають жалюгідними, смішними. Цьому ми знаходимо підтвердження.

2. Інсценування байки С.Михалкова «Заєць у хмелі»

- Отчого застерігає людей автор цієї байки?

- Чим розсмішив вас Заєць?

- Хто винуватий у тому, що сталося?

- Видно Заєць не вмів відмовлятися!

3. Опір тиску «Говорю «ні»!

- Як же нам уберегтися від впливу цього небезпечного напою, як сказати «ні»?

- Що б ви, хлопці, порадили?

- Зараз ми перевіримо, як ви вмієте сказати»ні» і при цьому пояснити свою відмову від уживання алкоголю тими фактами, які ви сьогодні чули.

- Снову працювати будемо по групах. У вам на столах листочки, де описані найпоширеніші ситуації, що ведуть до вживання алкоголю. Обговорите цю ситуацію, обіграйте її по ролях і спробуйте продемонструвати переконливу відмову.

СИТУАЦІЯ 1.

День був жаркий. Батько орав у поле. Мати попросила віднести йому пляшку з холодним пивом. Я взяв із собою кращого друга.

- Мабуть, смачно! - сказав друг

- Напевно, раз дорослі його люблять, - відповів я.

- Давай спробуємо, - запропонував друг.

СИТУАЦІЯ 2.

У мене був день народження. На свято зібралися дорослі з дітьми від 4 до 8 років. Нам улаштували стіл в окремій кімнаті й для жарту дали чарки, у  які запропонували наливати лимонад. Старший хлопчик ухитрився непомітно стягнути в дорослих пляшку з вином і запропонував спробувати

  4. Антиреклама «Вовк і Червона шапочка»

- Чим відрізняється ця реклама від попередніх? (Вона розповідає правду про алкоголь)

  5. Пост-тест

VIII .Оцінка уроку (настрій)

IX. Підсумок

- Про що ви довідалися на уроці?

- Який висновок ви зробили для себе?