Я буду здоровим! (Виховна година-тренінг)

Зміст статті

Мета: з'ясувати сутність понять «здоров'я» та «здоровий спосіб життя»; поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя підлітків з метою попередження небезпечної поведінки; розвивати вміння роботи в групах; виховувагли толсраіггне ставлення один до одного.
Обладнання: авторучки, аркуші паперу форматів А4, А1, маркери, фломастери, кольоровий папір, інформаційні повідомлення, невелич¬кі різноколірні аркуші паперу для об'єднання учнів у групи.

Хід заняття
I.    Організаційний момент. Емоційне налаштування класу
II.    Вітання
Учитель (звертаючись до учнів, які стоять у колі). Поміняйтеся місцями з тими, хто:
•    сьогодні поснідав; .
•    займається у спортивних секціях;
•    робить ранкову зарядку;
•    зараз почуває себе здоровим на 100 %;
•    одягнений у спідничку;
•    носять окуляри;   
•    вважає, що здоров'я — це не тільки відсутність хвороб, а й здорові думки, вчинки, і гарний настрій.

III.    Знайомство
Учням пропонується об'єднатися в пари, протягом 3 хвилин потрібно взяти інтерв'ю один в одного, щоб представити свого «візаві».
Орієнтовні запитання для інтерв 'ю:
•    Життєве кредо.
•    Три найулюбленіші речі.
•    Запоаітяамрія,
Потім відбувається почерговс представлення всіх учасників.
Відповіді на запитання бажано записати на аркушах паперу та прикріпити на дошці, до них можна буде звернутись, акцентуючи увагу на тому, що може втратити людина, коли прийме стиль того, хто вживає алкоголь та інші небезпечні для здоров'я речовини.
Якщо кількість учасників непарна, то вчитель складає пару тому, хто залишився.

IV.    Гра «Острів мрій»
Необхідно звернути увагу учнів на те, що в цій грі всі мрії стають реальністю. Проте кожен учень повинен обрати тільки одну мрію з усіх: «Здоров'я», «Багатство», «Слава», «Кохання». «Родина». Усі вони записані на дошці. Це вікторина на зразок «запитання — відповідь». На запитання «Про що ти мрієш?» відповідають по черзі всі, до кого зверта¬ється вчитель, на відповідь дасться кілька секунд. Усі відповіді запису¬ються на дошці у відповідних категоріях. Декого з учнів можна попроси¬ти пояснити свій вибір. Можна поцікавитися, чому окремі учні не обрали мрію «Здоров'я», обговори 11-, чому ставлення до здоров'я впливає на здійснення будь-якої мрії. Потім учитель пропонує визначення поняття здоров'я Всесвітньої організації охорони здоров'я: «Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».

V.    Вправа «Модель здоров'я»
Учні об'єднуються у 3 групи, кожна з яких отримує завдання: розробити модель здоров'я, виходячи з власного бачення цієї проблеми. У кожній команді обирається той, хто фіксує всі ідеї, — «секретар», той, хто стежить за часом, — «хронометрист», і той, хто презентуватиме роботу групи, — «спікер».
Використовуючи аркуші паперу А1, маркери, фломастери, ко¬льоровий папір, учні протягом 10—15 хвилин розробляють моделі, а потім кожна група презентує свою розробку.
Після презентації вчитель пропонує дітям уявити ті шкідливі, руйнівні фактори, які впливають на здоров'я, і, працюючи в тих самих підгрупах, за 3 хвилини продемонструвати на створених моделях дію цих факторів на ту чи іншу модель.


© Українська педагогіка