Одиниці вимірювання величин. Перетворення одиниць вимірювання: довжини, маси, часу. (заняття 4)

Одиниці вимірювання величин. МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: систематизувати знання учнів про основні одиниці вимірювання довжини, маси, часу; формувати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; закріплювати навички перетворення одних одиниць вимірювання величини на інші; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: таблиці з одиницями вимірювання довжини, маси, часу; картки із виразами.

Хід заняття

І. Організаційний момент

►► Психологічне налаштування

- Сьогодні вирушаємо в подорож. Супроводжувати нас будуть іменовані числа. Що візьмемо із собою?

Лінь-матінку? (Ні!)
Наполегливість? (Так!)
Увагу? (Так!)
Працьовитість? (Так!)
Гарний настрій? (Так!)

- Усміхніться одне одному та побажайте успіхів.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усна лічба

►► Гра «Швидко і точно»

Учитель показує учням заздалегідь заготовлені картки з прикладами, а учні називають відповіді.

13 • 6;  84 : 4;  85 : 17;  27 • 3;  100 : 4;  150 • 3;  2 • 10;  200 • 10;  4000 : 100.

2. Пригадай і скажи!

25.02.2015-1-1ма3с
3. Задача для кмітливих

Заєць стрибнув 6 разів, по 4 м щоразу. Вовк таку саму відстань подолає за 3 стрибки. Якої довжини стрибок у вовка?

ІІІ. Основна частина

1. Обчисли!

6 дм 5 см + 3 см                          5 дм 6 см + 6 дм
8 дм 7 см - 3 дм                           9 дм 5 см - 4 см
1 дм : 2                                         1 дм - 2 см

2. Прокоментуй!

27 м = 270 дм                               8 т = 8000 кг
27 м = 2700 см                             8 т = 80 ц
м = 27 000 мм                              12 т =12 000 кг

►► Фізкультхвилинка

►► Гра «Підзорна труба»

Завдання: підійти до вікна, навести підзорну трубу (аркуш паперу згорнути у трубочку) і назвати предмети, що бачиш.

3. Прочитай, уставляючи пропущені числа.

4 м 23 см = □ см                         7 т = □ ц 8 м
22 мм = □ мм                              3 т 2 ц = □ кг
4 год. = □ хв.                              5 хв. 7 с = □ с

4. Робота в зошиті

1) Заповни пропуски так, щоб рівності були правильними.

3 ц 25 кг = □ кг                         5079 м = □ км □ м
2 м 09 см = □ см                       320 мм = □ дм □ мм
1025 кг = □ т □                          624 т = □ ц

2) Порівняй одиниці вимірювання величин.

39 км □ 3900 м                          180 с □ 4 хв.
42 ц □ 4 т 1 ц                             3 доби □ 48 год.
50 м □ 4980 см                          6 год. □ 360 хв.

3) Запиши у кілограмах.

4500 г;  18 т 20 кг;  6 ц 15 кг;  300 000 г;  12 т 740 кг;  9 ц 3 кг.

4) Запиши:

у секундах:
3 хв. = □ с
4 хв. 12 с = □ с

у хвилинах:
8 год. = □ хв.
240 с = □ хв.

у годинах:
2 доби = □ год.
300 хв. = □ год.

5. Обчисли.

3/4 доби; 5/12 хвилини; 3/4 року.

6) Задача.

До обіду магазин продав 32 однакові пари черевиків, а після обіду — 49 таких пар. Виручка до обіду — на 1 666 грн. менша, ніж після обіду. Скільки гривень виручив магазин до обіду і скільки після обіду?

►► Психологічна вправа «Лимон»

Сядьте зручно: руки розмістіть на колінах (долонями вгору), плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що у вас у правій руці — лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що «вичавили весь сік». Розслабтеся. Запам'ятайте свої відчуття. Тепер уявіть, що лимон знаходиться у вашій лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття. Після цього виконайте вправу водночас обома руками. Розслабтеся.

24.02.2015-3c        24.02.2015-3cс
IV. Підсумок заняття

- Які одиниці вимірювання повторили на занятті?
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).

Коментарі:

blog comments powered by Disqus