ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
Мета: дати учням поняття про групи їжі; ознайомити із правилами якісного харчування; викликати у дітей інтерес до вітамінних продуктів та прагнення дбайливо ставитися до власного здоров'я.
Обладнання: презентація «Харчуйся правильно».
Тип уроку: урок-презентація.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності
- Доброго дня, діти! Я рада вас бачити. Як ваші справи? Який маєте настрій? Сьогодні ми продовжуємо навчатися і розвиватися. Працюватимемо під гаслом:
У школі я вчуся не марно,
Працює мій мозок старанно.
Увагу і пам'ять свою розвиваю,
Нову інформацію швидко сприймаю!
Працює мій мозок старанно.
Увагу і пам'ять свою розвиваю,
Нову інформацію швидко сприймаю!
ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів уроку
1. Вступне слово вчителя
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні разом створимо дитячий журнал «Здоров'ятко». Попрацюємо в нашому класному видавництві «Зернятко». Уважаю, що наш журнал стане в пригоді іншим учням школи. Згодні? Тоді починаймо!
- Погляньте на 1-й слайд. Завдяки малюнкам дізнаєтеся, про що ми сьогодні говоритимемо.
Учитель демонструє слайд 1, а учні роблять висновки.
- Правильно, ми поговоримо про їжу.
2. Вправа «Очікування»
- Продовжте речення.
Я від уроку очікую...
- Ми поставимо це на стіл.
ІІІ. Інтерактивна вправа
1. Розповідь учителя
- Ми вживаємо різну їжу: хлібобулочні вироби і крупи; овочі та фрукти; молоко і молочні продукти; м'ясо, риба, бобові продукти, яйця. Розгляньте малюнки на слайді 2. Назвіть продукти, що належать до різних груп їжі.
- Яка їжа вам найбільше подобається?
Висновок. їжа має бути різноманітною.
- Яким чином здоров'я людини залежить від харчування?
2. Гра «Так чи ні?»
- Пропоную перегорнути наступну сторінку нашого журналу і провести гру «Так чи ні?». Якщо їжа корисна, ставте її на стіл, а якщо ні — викидайте до відра.
Учні називають корисні та шкідливі продукти, а учитель переміщує картинки.
3. Релаксаційна пауза
- Сядьте зручніше, заплющте очі. Я хочу запросити вас у мандрівку на хмаринці.
Звучить музика.
- Уявіть, що ви стрибнули на білу пухнасту хмаринку, схожу на м'яку купу подушок. Відчуйте, як ваші ноги, спина зручно розташувалися на цій великій хмаринці. Мандрівка починається. Наша хмаринка повільно піднімається у синє небо. Відчуваєте, як вітерець обвіває обличчя? Тут, високо в небі, усе спокійно і тихо.
Ми наближаємося до планети... Розплющте очі. Яка гарна планета Корисної їжі! На ній розташовано три країни різного кольору.
- Прочитайте назву країни жовтого кольору. («Добростравія»)
- Які слова є складовими назви країни «Добростравія»?
- Як ви розумієте вислів «добра страва»? (Смачна, корисна)
- Добра означає така, що допомагає людині бути здоровою, сильною, розумною.
А ще ви сказали, що добра означає смачну, корисну страву.
- Чи завжди смачна їжа є корисною? Про це ви дізнаєтеся з наступної сторінки.
4. Робота в зошиті
- Здорове харчування — один із фундаментальних факторів, що підтримують здоров'я і настрій людини протягом усього життя. Правильне здорове харчування сприяє зростанню і розвитку організму, забезпечує нормальний фізичний та психічний розвиток дітей, підвищує імунітет і захищає від несприятливої екологічної ситуації, що оточує нас сьогодні. Наступний слайд допоможе вам виконати тестове завдання.
?? Тест «Корисно чи шкідливо?»
- Які продукти зображено? (Пшоно, фрукти, горіхи, кока-кола, морозиво, молоко, мед, чіпси, йогурт, сіль)
- Які з них корисні, а які — ні? Зафарбуйте відповідь «ні» червоним, а «так»— зеленим кольором.
Учні в зошиті виконують тестове завдання.
- Отже, що краще для здоров'я: з'їсти тістечка й цукерки чи полуниці, сливи й виноград? Чому? (Фрукти, адже вони багаті вітамінами.)
5. Правила харчування
- Як ви вважаєте, харчуватися необхідно тоді, коли бажаєте? Правильно! Існують певні правила харчування, з якими ви ознайомитеся, переглянувши наступний слайд.
Висновок. Щоб бути здоровим, недостатньо лише знати правила, їх потрібно виконувати самому й переконувати інших у необхідності вживання корисних продуктів.
6. Робота за підручником
- Наостанок пропоную вам попрацювати з підручником і дати відповіді на запитання.
- Розгляньте малюнок.
- Що роблять діти?
- Хто правильно поводиться за столом, а хто — ні?
- Як ви поводитеся за столом удома і в гостях?
- Ось і створена ще одна сторінка. Але робота над журналом триває.
За поданими в підручнику малюнками учні складають правила поведінки за столом.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія
1. Вправа «Відкритий мікрофон»
- Чим є для людини їжа?
- Які групи їжі існують?
- Які продукти ви вживаєте найчастіше?
- Чому потрібно вживати різноманітну їжу?
- Чому шкідливо вживати багато солодощів?
- Навіщо людині потрібні вітаміни?
- Яка їжа багата на вітаміни?
- Які правила харчування ви запам'ятали?
- Чи достатньо знати ці правила, щоб зростати здоровим?
- Як необхідно поводитися за столом?
- Як ви поводитеся за столом удома і в гостях?
- Які продукти зображено? (Пшоно, фрукти, горіхи, кока-кола, морозиво, молоко, мед, чіпси, йогурт, сіль)
- Які з них корисні, а які — ні? Зафарбуйте відповідь «ні» червоним, а «так»— зеленим кольором.
Учні в зошиті виконують тестове завдання.
- Отже, що краще для здоров'я: з'їсти тістечка й цукерки чи полуниці, сливи й виноград? Чому? (Фрукти, адже вони багаті вітамінами.)
5. Правила харчування
- Як ви вважаєте, харчуватися необхідно тоді, коли бажаєте? Правильно! Існують певні правила харчування, з якими ви ознайомитеся, переглянувши наступний слайд.
Висновок. Щоб бути здоровим, недостатньо лише знати правила, їх потрібно виконувати самому й переконувати інших у необхідності вживання корисних продуктів.
6. Робота за підручником
- Наостанок пропоную вам попрацювати з підручником і дати відповіді на запитання.
- Розгляньте малюнок.
- Що роблять діти?
- Хто правильно поводиться за столом, а хто — ні?
- Як ви поводитеся за столом удома і в гостях?
- Ось і створена ще одна сторінка. Але робота над журналом триває.
За поданими в підручнику малюнками учні складають правила поведінки за столом.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія
1. Вправа «Відкритий мікрофон»
- Чим є для людини їжа?
- Які групи їжі існують?
- Які продукти ви вживаєте найчастіше?
- Чому потрібно вживати різноманітну їжу?
- Чому шкідливо вживати багато солодощів?
- Навіщо людині потрібні вітаміни?
- Яка їжа багата на вітаміни?
- Які правила харчування ви запам'ятали?
- Чи достатньо знати ці правила, щоб зростати здоровим?
- Як необхідно поводитися за столом?
- Як ви поводитеся за столом удома і в гостях?
2. Творче завдання
- Розгляньте слайд. Що ми ще забули дописати?
- Чи справдилися ваші очікування?
- Якою має бути їжа на столі?
- Чому так говорять: «Обід без фруктів, що свято без музики»?
- Дякую за роботу!
Учні дають відповіді на запитання.
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).