ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
Коли вчителі Зідьківської ЗОШ І—III ст. імені Г. Ковтуна розглядали здоров'я дітей із чотирьох найважливіших аспектів (фізичного, духовного, психічного і соціального), то у них склалася певна система роботи, наведена в розділі «Навчальний напрям», що спрямована на формування здоров'язбережувальної компетентності школярів.
Формування здоров'язбережувальної компетентності реалізуємо через уроки курсу «Основи здоров'я» і фізичної культури. У розділі запропоновано серію нетрадиційних уроків з використанням інноваційних технологій, що дають змогу реалізувати принцип наступності та перспективності під час організації навчально-виховного процесу. У посібнику також запропоновано форми організації навчальної діяльності, що сприяють створенню гарного настрою, зміцненню здоров'я, виховують в учнів найкращі риси характеру, розвивають інтелект, є важливим засобом реалізації міжпредметних зв'язків у процесі навчання та виховання школярів.
Упроваджуючи нові прогресивні технології та інтерактивні методи навчання, намагаємося дотримувати правила: «не нашкодь, навчаючи». З цією метою під час навчального процесу простежуємо своєчасну зміну статичного напруження під час письма та читання (фізкультхвилинки, вправи для корекції зору, музичні паузи); забезпечуємо зміну різних видів навчальної діяльності, використання наочності з урахуваннями вимог гігієни; використовуємо позитивні емоції, що полегшують засвоєння матеріалу. Усі ці заходи зменшують утому, стимулюють вищу нервову діяльність, поліпшують змістовність засвоєння учнями навчального матеріалу.
Уміння і навички, що стосуються здоров'язбережувальної компетентності, вимагають багаторазового вправляння, тому в організації їх застосування в нашій практиці переважають практичні вправи та ігрові ситуації, індивідуальна й групова діяльність. Практикуємо заучування приказок та прислів'їв про здоров'я. Обов'язковим є зв'язок із життєвим досвідом дітей, урахування умов, у яких вони перебувають удома. Для створення сприятливого мікроклімату враховуємо санітарно-гігієнічні вимоги, зокрема освітлення, температурний режим, провітрювання, правила гігієни, чистоти в класі. Розсаджуючи дітей за парти, користуючись такими критеріями: вади здоров'я (зір, слух, постава); зріст; психологічна сумісність.
Розроблена система є ефективним засобом підвищення розумової активності з урахуванням індивідуального стану здоров'я учнів.
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).