Творчі здібності дитини. Розвиток фантазії та уяви. Матеріали до уроків з основ здоров'я для 3-го класу
за підручником «Основи здоров'я» (Бех І.Д.)

Мета: ознайомлювати учнів із творчими здібностями, які може мати людина, впливом творчості на здоров'я; розвивати фантазію та уяву, уміння створювати казки; виховувати почуття прекрасного.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

 

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів

Учитель. Ми з вами на попередньому уроці говорили про мозок.

- Яку роботу виконує мозок?

- Яких дітей називають талановитими, здібними?

- Чи хочете ви дізнатися, як стати творчими дітьми?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні ми дізнаємось на уроці, як можна розвинути творчі здібності, фантазію та уяву.

16.10.2014-1-2

IV. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Наш мозок складається з двох півкуль. Кожна частина відповідає за різні види діяльності. І їх можна розвивати. Важливо розвивати свою уяву і творчі здібності. Діти відвідують різні гуртки, де співають, танцюють, виконують ролі у лялькових виставах тощо.

І таким чином вони розвиваються.

 

(Розгляд малюнка в підручнику, с. 130.)

Учитель. Розгляньте малюнок і скажіть, у якій півкулі розвиваються творчі здібності?

 

Вправа «Асоціативний кущ»

Музика — що ви уявили.

Кольори...

Фантазія...

 

Робота над висловом

Заняття творчістю дарують радість, задоволення, поліпшують настрій і здоров'я.

Коли людина виконує будь-яку творчу роботу, це приносить людині задоволення, дарує радість. Вона має хороший настрій і як результат — гарне здоров'я.

Робота над оповіданням Миколи Носова «Капелюх» (с. 154—155).

(Учні читають самостійно.)

Обговорення

- Чого злякався хлопчик?

- Що вони подумали?

- Що сталося насправді?

- Чи було щось подібне з вами?

- Чого бояться діти?

- Що б ви їм порадили?

 

Учитель. Страх — корисне почуття, що застерігає нас від небезпек. Але іноді страх, породжений уявними загрозами, пригнічує та шкодить нашому здоров'ю.

16.10.2014-1-3

Виконання завдання у групах

(Група хлопчиків і дівчаток.)

Учитель. Намалюйте дитину вашої статі, яка всього боїться.

- Придумайте ім'я і запишіть, чого вона боїться.

- Поміркуйте, що з написаного є фантазією, а що реальністю.

- Напишіть «Ф» біля фантазії і «Р» біля реальності.

- Розкажіть про своїх персонажів. Поясніть, чого справді треба боятися, чого — ні. Поясніть, чому?

Висновок: учись відрізняти уявні загрози від реальних.

 

Робота над прислів’ями та приказками про здоров'я (с. 132)

(Учні самостійно читають.)

Технологія « Мікрофон»

(Діти вибирають прислів'я та приказку і пояснюють.)

 

Фізкультхвилинка

Трави ростуть низько-низько,

Дерева ростуть високо-високо!

А ми ідемо тихо-тихо,

Щоб не зробить нікому лиха.

Вітер дує сильно-сильно,

Дерева хита невпинно,

А нам у класі так затишно —

Ми до занять готові сісти.

 

V. Закріплення набутих знань

Практична робота

Складання «Казки про здоров'я»

Учитель об’єднує учнів у групи по 5—6 осіб. Кожна група вибирає прислів'я і придумує казку.

Можна намалювати ілюстрацію до своєї казки.

 

Читання або розповідання казок

 

VІ. Підсумок уроку

- Як треба використовувати свою обдарованість, щоб зберегти здоров'я?

- Як розвивати фантазію та уяву?

- Що треба робити, щоб стати творчими?

Всеукраїнська газета для вчителів початкових
класів зі сценаріями уроків із усіх предметів
«Початкова освіта» № 12 (732), червень 2014