за підручником «Основи здоров'я» (Бех І.Д.)
Мета: формувати в учнів уявлення про самооцінку; розвивати вміння реалістично оцінювати риси свого характеру; виховувати почуття власної гідності, неповторності.
Обладнання: аркуші із зображенням серця, таблиці для практичної роботи.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
До уроку всі готові?
Є бажання до розмови?
Тож не будем зволікати.
час урок наш починати.
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Робота в парах
Гра «Скарби серця»
(На зображенні серця діти повинні написати риси, які сприяють збереженню здоров'я.)
Робота у групах
Гра «Розум, доброта, сміливість»
(Кожна група отримує картки з назвами рис (доброта, сміливість, працьовитість, розум, відповідальність. Учні повинні придумати ситуацію, у якій ці риси допоможуть упоратись з різними життєвими проблемами.)
Учитель. Дійсно, і доброта, і сміливість, і розум допомагають людям у житті.
- Але чи всі люди однаково добрі, сміливі, відповідальні?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Учитель. Кожна людина неповторна, у кожної — свій характер. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що таке самооцінка, спробуєте оцінити риси свого характеру.
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником
Читання учнями статті «Боягуз»
Бесіда
- Хто із хлопчиків вважав себе хоробрим?
- Чи правильно він себе оцінював?
- Хто був турботливим, а хто — байдужим?
- А якими ви вважаєте себе?
Розгляд малюнків (с. 122 підручника) і розповідь учителя за їх змістом
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як м'ячики — скоки-скоки!
Десять! Дев'ять! Вісім! Сім!
Час сідати нам усім.
V. Узагальнення й систематизація знань
Практична робота
Учитель. Тепер ви самі спробуєте оцінити свій характер. За допомогою таблиці (с. 123 підручника) поставте собі бали від 0 до 9 навпроти кожної риси.
охайний |
охайна |
|
працьовитий |
працьовита |
|
чуйний |
чуйна |
|
щедрий |
щедра |
|
турботливий |
турботлива |
|
сміливий |
смілива |
|
щирий |
щира |
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
(Учням потрібно відповісти на питання.)
- Я поставив собі найвищий бал навпроти.., тому що...
Гра «Чарівний магазин»
Учитель. Уявіть магазин, де ви можете обміняти одну рису свого характеру на іншу. По черзі скажіть, що ви хотіли б віддати, а що замість цього придбати у такому чарівному магазині.
VI. Підсумок уроку
- Що таке самооцінка?
- Яка самооцінка допомагає почуватися впевнено?
- Які риси слід виховувати у собі?
Використані джерела
Лопатіна О.О., Скребцова М.В. 600 творчих ігор для дошкільнят і школярів. — X.: Основа, 2012. — 224 с.
класів зі сценаріями уроків із усіх предметів
«Початкова освіта» № 12 (732), червень 2014