Вплив комп'ютерних ігор на здоров’я дітей. Матеріали до уроків з основ здоров'я для 3-го класу
за підручником «Основи здоров'я» (Бех І.Д.)

Мета: ознайомлювати учнів із негативними наслідками надмірного захоплення комп'ютерними іграми, правилами безпечного користування Інтернетом; формувати потребу дотримуватись правил і норм роботи за комп'ютером; узагальнювати знання учнів із теми «Серед людей»; виховувати у дітей бережливе й дбайливе ставлення до свого здоров'я.

Підготовка до уроку. Напередодні обирається 2 помічники, які отримують завдання: підготувати інформаційне повідомлення про Інтернет, комп'ютерні віруси.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен із вас приготувався?

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп'ята.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Робота в парах

Учитель. Укажіть стрілками, які звички корисні, а які шкідливі.

09.10.2014-1-11

Учитель. Захоплення комп'ютерними іграми. Це корисно чи шкідливо для вашого здоров'я?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як безпечно користуватись комп'ютером, скільки часу слід проводити за комп’ютером без шкоди для здоров'я.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- Що я вмію робити за допомогою комп'ютера?

09.10.2014-1-12

Учитель. У далекому 1977 році з’явились перші масові персональні комп'ютери. Із того часу ця техніка ставала дедалі більш досконалою. Цей процес триває й досі. З'являються нові технології, нові пристрої, які допомагають людям орієнтуватися у сучасному світі. Слова смартфон, флешка, ґаджет виникли нещодавно.

 

Робота в парах

Учитель. Давайте дізнаємося значення слів «ґаджет», «ай-ґаджет». Зі словничка (с. 156 підручника) учень і з'ясовує значення слова «ґаджет», учень 2 — «ай- ґаджет». Потім обміняєтесь інформацією.

 

Робота з підручником

Учитель. Прочитавши вірш Лесі Вознюк «Ай-ґаджет», ви дізнаєтесь, чим найбільше цікавиться Максим.

- Леся Вознюк описала захоплення ще одного хлопчика. Прочитайте вірш «Толик — сонний кролик» і скажіть:

- Чому у Толика червоні очі?

- Чи надмірне захоплення комп'ютерними іграми шкодить здоров'ю?

 

Учитель. Деякі діти і навіть дорослі замість спілкування з реальними друзями спілкуються лише у соціальних мережах, комп'ютерні ігри замінюють їм рухливі ігри, прогулянки на свіжому повітрі. Через надмірне захоплення комп'ютером у багатьох виникає комп'ютерна залежність. І подолати її буває дуже важко. Тому запам'ятайте: безперервне заняття за комп’ютером для дітей вашого віку має становити 15 хв. Під час роботи за комп'ютером слід робити фізкультхвилинки.

 

Фізкультхвилинка

Вправа 1. Частіше кліпайте очима, щоб не пересихала слизова ока.

Вправа 2. Переведіть погляд вдалечінь.

Вправа 3. Зробіть кругові оберти очима.

Вправа 4. Опустіть руки вниз, розслабте їх.

Вправа 5. Стисніть пальці в кулак і розтисніть.

Вправа 6. Підніміть та опустіть плечі.

Вправа 7. Зробіть нахили вправо, вліво.

 

Учитель. Але найкращий відпочинок після роботи за комп'ютером — це рухливі ігри на свіжому повітрі.

 

Інформаційні повідомлення учнів

- Крім залежності від комп'ютерних ігор, існує багато інших небезпек, які можуть виникнути під час роботи за комп'ютером. Давайте послухаємо про Інтернет та про комп’ютерні віруси.

09.10.2014-1-13

09.10.2014-1-14

09.10.2014-1-15

Інтерактивна вправа «Незавершене речення»

?В Інтернеті не можна ображати... (інших користувачів).

?Пароль своєї електронної скриньки, адресу, телефон не... (повідомляти стороннім).

?Незнайомі повідомлення, листи не ... (відкривати).

?Якщо під час користування Інтернетом виникають проблеми, повідомити... (дорослим).

— Дотримуйтесь правил користування комп’ютером, Інтернетом, не захоплюйтесь комп'ютерними іграми, а більше відпочивайте на свіжому повітрі, спілкуйтеся з рідними та друзями. Давайте перевіримо, як ви вмієтеспілкуватися.

 

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

Тестування

1. Члени родини піклуються одне про одного:

А завжди

Б інколи

 

2. Кожну родину роблять особливою:

А традиції і правила

Б обов'язки членів родини

 

3. Бути толерантним означає:

А уникати спілкування

Б поважати відмінності, які є між людьми

 

4. Спілкування — це:

А коли людина говорить

Б коли людина і говорить, і слухає

 

5. Щоб вирішувати конфлікти треба:

А вміти поступатися

Б голосно розмовляти

 

Взаємоперевірка. Правильні відповіді на дошці:

1. А

2. А

3. Б

4. Б

5. А

Учитель. Підніміть руку, у кого не було помилок. А хто допустив одну помилку?

 

VI. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Незавершене речення»

? Сьогодні на уроці я дізналась...

? Я запам'ятав, що...

? Цікавим на уроці було...

09.10.2014-1-16

 

Всеукраїнська газета для вчителів початкових
класів зі сценаріями уроків із усіх предметів
«Початкова освіта» № 11 (731), червень 2014