Право дитини на користування благами соціального забезпечення. УРОК 25ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
УСІ ЛЮДИ РІВНІ ТА ВІЛЬНІ У СВОЇЙ
ГІДНОСТІ І ПРАВАХ
 
Мета: довести учням, що в основі документів про права людини — головні потреби всіх людей; навчити захищати права неповнолітніх в Україні; розвивати пам'ять, мовлення, уміння класифікувати й узагальнювати; виховувати законослухняність, повагу до правових норм громадянського суспільства.

Обладнання: малюнки про права дитини; таблиця «Права "спеціальних потреб"»; ілюстрації до казок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Дзвоник дзвенить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
Гей, до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Вправа «Мікрофон»

- За малюнками розкажіть, які права має дитина.

2. Бесіда «Спробуймо класифікувати свої права»

? Усі діти мають право на життя.

? Усі діти мають право на піклування і турботу.

? Усі діти рівні у своїх правах.
 
01.05.2015-3сс2          01.05.2015-3с

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми пригадаємо, які основні документи захищають права дітей в Україні.
 
01.05.2015-3сс          01.05.2015-3сс1

IV. Вивчення нового матеріалу

?? Бесіда-екскурс «Крокуємо дорогою прав дитини»

Станція 1. Декларація прав дитини

Проголошена Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1959 року.

Принцип 4. Дитина повинна користуватися благами соціального забезпечення. їй має належати право на здорове зростання і розвиток. Дитині має належати право на відповідне харчування, житло, розваги і медичне обслуговування.

Станція 2. Конституція України

Стаття 1. Україна є соціальною і правовою державою.

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист.

Станція 3. Конвенція ООН про права дитини

Стаття 26. Соціальне забезпечення

Соціальне забезпечення — це фінансова підтримка і турбота, яку держава надає тим, хто її потребує. Кожна дитина має право користуватися благами соціального забезпечення.
 
01.05.2015-3сс6          01.05.2015-3сс3

01.05.2015-3сс4          01.05.2015-3сс5
V. Фізкультхвилинка «Виростемо великими»

Стаємо ми виїде й вище —
Дістаєм руками стріх.
Раз, два — піднялися.
Три, чотири — руки вниз!
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з таблицею «Права "спеціальних потреб"»

- Життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування.
 

Діти-інваліди

Діти, позбавлені батьківського піклування

Діти-біженці

Діти у конфлікті з законом

 
2. Робота в групах

- Підготуйте інформацію про кожну категорію дітей, розкажіть, що вам про це відомо. Як наша держава піклується про таких дітей?

1-ша група. Діти-інваліди.

2-га група. Діти, позбавлені батьківського піклування.

3-тя група. Діти-біженці.

4-та група. Діти у конфлікті з законом.

3. Додаткова інформація

- 13 грудня 2006 року Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію ООН про права інвалідів. Це угода, яка допомагає зрозуміти, що до дітей і дорослих з інвалідністю потрібно ставитися справедливо, що вони можуть на рівні з іншими брати участь в усіх аспектах життя суспільства.

4. Гра «У світі казок»

- Які права героїв казок порушено?

Російська народна казка «Царівна-жаба». «Навіщоти, Іване-Царевичу, спалив мою жаб'ячу шкіру? Шукай тепер мене в тридев'ятому царстві, у Кощія Безсмертного». (Дитина, як і будь-яка інша людина, має право на особисте життя, на свою таємницю.)
 
28.04.2015-1-4гав

Астрід Ліндґрен. «Малюк та Карлсон, що живе на даху». «Нічого, нічого, — сказала фрекен Бок, —у мене і діти, і собаки швидко стають шовковими!» (Неможна підтримувати дисципліну жорстокістю і приниженням.)
 
28.04.2015-1-5гав

VII. Підсумок уроку

?? Вивчення напам'ять уривка вірша В. Чижової

Я щиро всім в житті бажаю
Зростати гідно справжніми людьми.
Бо всі ми, українці, маєм право
На цій землі і жити, і рости.
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).