Моя школа — найліпша. УРОК 14ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
 
Мета: збагачувати знання учнів про школу, її значення у житті людини; розвивати інтереси до традицій школи, до її розвитку в сучасному світі; виховувати бажання добре вчитися, щоб стати освіченою людиною.

Обладнання: ілюстративний матеріал про історію розвитку шкіл; прислів'я про школу, навчання; запис пісень про школу («Вчать у школі», «Шкільний вальс»).

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Тебе научать доброти.
Незграбний — виросте кмітливим,
Всього досягне у житті.
- А навчить всього тебе це дійсно — школа!
 
Слухання пісні «Шкільний вальс».

- Який настрій викликає ця пісня? (Чудовий)

- Налаштуймося на позитивний урок.
 
28.04.2015-1с          28.04.2015-1сс6

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

- З історією якої країни ми ознайомилися на попередньому уроці?

- Чи сподобалися вам школи у Древній Греції?

- Яка школа сподобалася більше? Чому?

- Чи хотілося б навчатися у таких школах? Чому?

- Чи є схожі школи в сучасному житті?

- Як ми називаємо такі школи? (Спортивні, художні, музичні тощо)

- Щоб ви могли розповісти хлопчикам Древньої Греції про свою школу?

- Як ви розумієте своє право на навчання?
 
28.04.2015-1сс4          28.04.2015-1сс

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

?? Робота над загадкою

Дає здоров'я — спорт,
Вагу — солодкий торт,
Мед — працьовиті бджоли,
Знання глибокі — ... (школа).
 
- Сьогодні на уроці ми будемо говорити про школу, знання, їх значення у житті людини.
 
28.04.2015-1сс7          28.04.2015-1сс1

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Вступна бесіда

- Які знання ви отримуєте в школі?

- Які предмети полюбляєте найбільше? Чому?

2. Слухання пісні «Вчать у школі»

3. Колективне складання реклами улюбленої школи
 
23.-4.2015-2-16пра

4. Робота над віршем
 
Ось вересень покличе всіх в дорогу,
Знання, як скарб, до серця притулю.
І на лінійці урочисто в школі
Навчатись право з дітьми розділю.
І брати участь у конкурсах я буду,
Це все наснаги мені додає.
І я скажу відверто без вагання,
Щасливий тим, що в світі я живу.
 
- Чи дає наснаги вам навчання у школі?

- Чим саме?

V. Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
Всіх вас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — схилилися додолу,
Руки в боки!
Повернулись, нахилились,
І за парти тихо всілись.
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над висловом В. О. Сухомлинського

- На думку українського педагога: «Небажання знати — це символічні залізні ґрати».

- Як ви розумієте вислів педагога?

- Що нас може звільнити від таких ґрат? (Навчання; бажання знати, уміти)

2. Бесіда про школи

- З оповідання С. Гавриша «Спів солов'я» ми дізналися, що перші школи були створені саме у Древній Греції. Вони дуже відрізнялися від сучасних шкіл.

- Згадайте школи міст Спарта та Афін!

- Чим вони відрізнялися від сучасних шкіл?

- Перші школи в Україні були створені понад тисячу років тому. Засновником шкіл був князь Володимир Великий. Коли він відвідував заняття та лекції, то сказав учням: «Учіться, діти, знайте — хто читає книжки, той здобуває справжнє щастя. Книга — це найбільший скарб людини. Як не збудуємо корабля без цвяхів, так людина не стане справжньою людиною без читання книжок».

- Які прислів'я про школи, заняття, книжки вам відомі? (Робота над прислів'ями.)

- А чим вам рідніша ваша школа? (Презентація учнями реклами своєї школи.)

3. Тест «Твоя школа»

- Як ставитеся до своєї школи?

- Чи згодні ви з поданими твердженнями?

а) Я почуваюся у безпеці, коли перебуваю у школі.

? Так
? Ні

б) Я вважаю, що вчителі моєї школи піклуються про дітей.

? Так
? Ні

в) Мені подобається перебувати в школі.

? Так
? Ні

г) Чи трапляється таке у вашій школі?
У мене щось украли (чи в однокласників).

? Так
? Ні

д) Мене образив інший учень (чи когось з учнів).

? Так
? Ні

4. Обговорення відповідей учнів, їхнього ставлення до школи, особисто — до учнів класу

28.04.2015-1сс2        28.04.2015-1сс3
VII. Підсумок уроку

- Яке значення у вашому житті має школа?

- Чи є ваша школа найкращою? Доведіть свою думку.
28.04.2015-1сс5 - всё будет хорошо
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).