Роль школи у власному житті школяра. Повага до учасників навчально-виховного процесу. УРОК 15ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
 
Мета: прищеплювати учням бажання розвивати свій талант, здібності для того, щоб бути освіченою людиною і приносити користь іншим людям та державі; учити здобувати міцні знання; виховувати повагу до учасників навчально-виховного процесу.

Обладнання: ілюстративний матеріал за темою; прислів'я про навчання; Конституція України.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Бувають школи цікаві і різні,
І всі вони дуже корисні.
Моя школа сама найкраща у світі,
У нас — найрозумніші діти!
 
ІІ. Повторення вивченого матеріалу

?? Читання вірша

Школа — це нелічені книжки,
Задачі і постійні запитання.
Уроків кольорові пелюстки
Твоє і однокласників навчання.
                                            Т. Петровська
 
- Розкажіть про кольорові пелюстки своєї школи.

- Який предмет, на вашу думку, викладає вчитель найкраще?

- Що б ви порекомендували іншим дітям, коли вони обирають навчальний заклад?

- Прорекламуйте свою улюблену школу так, щоб інші діти хотіли навчатися саме в твоїй школі.
 
28.04.2015-2с5          28.04.2015-2с

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми продовжуємо розмову про школу, про її значення у житті кожної людини.
 
28.04.2015-2с1   28.04.2015-2с2

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з Конституцією України

- У Конституції України (стаття 53) записано, що кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безкоштовність середньої освіти. Навіщо це сучасній державі? (Відповіді учнів.)

- Чому знання можна назвати найбільшою цінністю?

- Навіщо сучасній державі освічені люди?

- Навіщо ви відвідуєте школу?

- Оберіть найважливіші причини здобуття вами знань у школі.
 
26.04.2015-1-1шкл
 
2. Розповідь учителя. Притча

- Передати дітям зерна своїх знань — приємно. Натомість навчити учнів вчитися значно складніше. Існує така народна притча: «Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита один день, якщо дати дві рибини, вона буде сита два дні. Якщо навчити людину ловити рибу, то вона буде ситою все життя».

- Так і в навчанні: головне завдання вчителя — підготувати учнів не до окремого уроку «на завтра», а до самостійного життя. Цього повинні хотіти і діти.

- Що, на вашу думку, слід робити учням, щоб і їм, і вчителеві працювалося легко і з радістю?
 
28.04.2015-2с7          28.04.2015-2СС 9

V. Фізкультхвилинка

Раз, два — усі пірнають,
(Присідання.)
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді (Рухи руками.)
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім, що є сили —
Всі до берега приплили.
(Руки на поясі, ходьба на місці.)
Дев'ять, десять — розгорнулись,
Обсушились, потягнулись,
І розбіглись, хто куди.
(Сідають за парти.)
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над прислів'ям

Птицю пізнають по пір'ю, а людину — по розуму.

- Як ви розумієте це прислів'я?

- Чи всі учні вашого класу навчаються із бажанням?

- Яку роль у вашому житті виконує школа?
 
26.04.2015-1-2шкл
 
28.04.2015-2с11          28.04.2015-2с10

2. Робота над віршем В. Сосюри

Учися, мій хлопче, відмінником будь,
Люби і поля, і діброви!
І де б ти не був, де б не жив,
Не забудь своєї вкраїнської мови.
 
- До чого закликає автор у своєму вірші?

- Якою є основна думка вірша?

- Школа — це держава зі своїми правилами, ми — громадяни цієї країни, і ми повинні з повагою ставитися до всіх учасників навчально-виховного процесу.

- Назвіть усіх учасників навчально-виховного процесу. (Учні, учителі, працівники їдальні тощо)

- Чи завжди ви з повагою ставилися до праці людей, які вас оточують у школі?
28.04.2015-2с3          28.04.2015-2с4
VII. Підсумок уроку

- Що для вас означає «шанобливе ставлення до всіх учасників навчально-виховного процесу»?

- Продовжте речення.

Мені потрібно навчатися добре, адже...

- Про що ще ви хотіли б дізнатися в школі?

- Які предмети ввели б у шкільну програму додатково?

- Яку користь вони мали б для вашого розвитку та розвитку ваших однокласників?
 
28.04.2015-2с6          28.04.2015-2с8н
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).