ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
Мета: ознайомити учнів з оповіданням С. Гавриша «Спів солов'я»; розвивати мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати повагу до народів інших країн.
Обладнання: текст оповідання «Спів солов'я»; ілюстрація до оповідання; Конвенція про права дитини.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ми є діти українські — хлопці та дівчата.
Рідний край наш — Україна, красна та багата.
Рідне небо, ясне сонце, місяць, зорі срібні.
Рідний народ — українці, мила наша школа.
Рідний край наш — Україна, красна та багата.
Рідне небо, ясне сонце, місяць, зорі срібні.
Рідний народ — українці, мила наша школа.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Про що йдеться у книзі С. Гавриша «Маленькі історії про великі істини»?
- Які історії вразили вас найбільше?
- Чому?
?? Хвилинка цікавинок
- А чи знаєте ви, що у середньовічній Німеччині слово дитина взагалі було синонімом слова дурень? Дітям було нелегко, не існувало законів, що оберігали б їхнє життя. Тривалі роки найрозумніші та найдобріші боролися за дітей самотужки, і, нарешті, було створено документи, що захищають права дитини.
- Назвіть документи, що захищають права дитини.
1924 р. — перша Декларація прав дитини у Женеві;
1959 р. — Декларація прав дитини;
1982 р. — Конвенція ООН про права дитини.
- Зазначимо, що права, викладені в Конвенції ООН, набувають сили лише в тих державах, які підтримали цю Конвенцію і зобов'язалися її виконувати.
На жаль, ще є країни, у яких права дитини порушують.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку сторінками книги С. Гавриша та ознайомимося з історією Давньої Греції в оповіданні «Спів солов'я».
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Читання оповідання вчителем, проблемне запитання
- Чим відрізнялася Давня Греція від тих країн, з якими ми ознайомилися раніше в оповіданнях С. Гавриша?
2. Словникова робота
Поліс — міста-держави у Давній Греції; у кожному полісі існували свої закони і правила.
Феодали — властителі тієї епохи.
3. Опрацювання оповідання «Спів солов'я» учнями
1) Читання тексту учнями.
2) Відповіді на запитання.
- Що ви можете розповісти про життя хлопчика Агіда?
- З ким жив Демарат?
- Що розповіли про свої школи Агід і Демарат?
- Як їх там виховували?
3) Вибіркове читання.
- Як батьки покарали Демарата за погану поведінку?
- За що його побили?
- З ким жив Агід?
- Чи навчався він у школі?
- Хто за ним доглядає?
V. Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали — сіли, встали — сіли,
Ось ми вже і відпочили.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Читання тексту учнями «ланцюжком»
2. Відповіді на запитання
- Ким стануть хлопці, коли подорослішають?
- Які права дітей були порушені в оповіданні «Спів солов'я»? (Забезпечення інтересів та розвиток здібностей.)
- Як, на вашу думку, ці права порушуються? (Відповіді учнів.)
- Які основи системи виховання були закладені у Давній Греції?
- Знайдіть у тексті слова, у яких відображено назву розповіді.
- Які змагання проводили на площі?
- Чому Агід не захотів узяти участь у змаганні на кращу імітацію солов'їного співу!
VII. Підсумок уроку
- З вихованням дітей якої країни ми ознайомилися сьогодні на уроці?
- Хто такі феодали?
- Яка основна думка твору? (Людина повинна бути освіченою, відчувати потребу в знаннях, брати у кожного народу його найкращі надбання.)
- Чия школа вам більше сподобалася і чому?
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).