ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 3-Й КЛАС.
ЗДОБУДЕШ ОСВІТУ — ПОБАЧИШ
БІЛЬШЕ СВІТУ
Мета: ознайомити учнів зі змістом права на освіту; навчити працювати над досягненням мети і завдань освіти; розвивати творчі здібності; виховувати дбайливе ставлення до свого майбутнього, до мрії у набутті професії.
Обладнання: ілюстративний матеріал з профорієнтації; Конвенція про права дитини; малюнки «Моя школа»; предметні малюнки до загадок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Поглянь, дитино,все довкола
Так щиро посміхається тобі.
І сонце, й небо, ліс і поле —
Ти теж у відповідь всім посміхнись.
Так щиро посміхається тобі.
І сонце, й небо, ліс і поле —
Ти теж у відповідь всім посміхнись.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Чи маємо ми право вільно висловлювати свої думки?
- У якому документі записано таке право?
- Чи необхідно сміливо висловлювати особисті погляди та думки?
- Чи можна словом образити людину?
- Як ви розумієте прислів'я?
? Слово може вилікувати, а може і вбити.
? Краще гірка правда, ніж солодка брехня.
? Висловлювання учнів, обговорення думок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Чому знання називають великою силою?
- Навіщо людині потрібно вчитися?
- А чого ви вже навчилися у школі?
- Так, саме школа допомагає стати розумнішими, порядними, корисними своїй країні. У Конвенції про права дитини записано право всіх дітей світу ходити до школи і безкоштовно розвивати свої здібності.
IV. Фізкультхвилинка
Хто це, хто це так втомився
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Руки — вгору, руки — вниз,
На сусіда подивись,
Руки — вгору, руки — в боки,
А тепер — чотири скоки. (Двічі)
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Руки — вгору, руки — вниз,
На сусіда подивись,
Руки — вгору, руки — в боки,
А тепер — чотири скоки. (Двічі)
V. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми поговоримо про те, навіщо слід учитися в школі.
VI. Вивчення нового матеріалу
1. Робота над прислів'ями
? Птаха красить пір'я, а людину — розум.
? Знання — це найцінніший скарб.
2. Розгадування кросворда
- Діти, хто працює в школі? (Учителі, директор, техпрацівники, кухарі тощо)
- Як ви гадаєте, хто в школі найголовніший?
- Щоб відповісти на це запитання, потрібно розгадати кросворд.
1. Бувають у школі цікаві та різні,
Але всі вони дуже корисні,
Сорок хвилин пролетять, як завжди.
І на перерву сміло іди. (Уроки)
2. Потрібна всім — Незнайкам і Чомучкам,
Хоч не рука вона, а лише... (ручка).
3. Дзвоник радісно луна,
Я для того вам дана,
Щоб вам трохи відпочити.
Що я, здогадались, діти? (Перерва)
4.Чого боятися не треба,
Якщо порядок в домі в тебе,
Якщо працюють справно речі.
Магнітофони, праска, печі,
І телевізор, й газ, плита —
Пожежа в дім не завіта! (Вогню)
5. Він навчить читати і писати,
Тільки вам бажання треба мати. (Вчитель)
- Отже, хто головний у школі? (Учень)
- Але не в усьому світі діти можуть ходити до школи, вони залишаються неграмотними.
- Як ви вважаєте, навіщо сучасним людям потрібні знання? (Відповіді учнів.)
- Ми зрозуміли, що існує безліч усього невпізнаного. Для того щоб збагатити свої знання, необхідно мати бажання ходити до школи.
3. Робота за малюнком «Моя школа»
- Школа дарує нам світло знань. Є навіть приказка: «Навчання — це світло, а ненавчання — пітьма». Мабуть, тому вся шкільна справа, навчання — це освіта.
- Кожна держава, яка хоче бачити своїх громадян розумними і відповідальними, обов'язково піклується про розвиток здібностей дітей та забезпечення розвитку їхніх інтересів.
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Міркування учнів
- Що сприяє розвитку здібностей дітей, забезпечує їхні інтереси? (Школа)
- Які школи, крім загальноосвітніх, вам відомі? (Музичні, художні, спортивні)
- Які ще можуть бути школи?
- Хто навчається в таких школах? (Діти, які полюбляють грати на музичних інструментах, які прагнуть стати художниками, спортсменами, які миють здібності.)
2. Вправа «Роз'єднай слова»
- У статті 29 Конвенції ООН про права дитини записано: «Всідітимаютьправонарозвитокталантів». (Всі діти мають право на розвиток талантів.)
VIII. Підсумок уроку
- Як ще можна сприяти забезпеченню інтересів дітей? (Відвідування гуртків у позаурочний час за напрямами і бажанням.)
- Який гурток відвідуєте ви?
- Складіть розповідь про відвідування гуртків.
- Що ви очікуєте від гуртків?
- Чого ви там навчаєтеся?
- Як ще можна сприяти забезпеченню інтересів дітей? (Відвідування гуртків у позаурочний час за напрямами і бажанням.)
- Який гурток відвідуєте ви?
- Складіть розповідь про відвідування гуртків.
- Що ви очікуєте від гуртків?
- Чого ви там навчаєтеся?
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).
варіативного курсу. 3-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 158,[2] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 4 (124)).