ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
Мета: дати учням поняття про те, що знання — це зброя, яка робить людину сильною; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати повагу до школи, її правил.
Обладнання: ілюстративний матеріал; вірші про школу; поради для учнів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вже урок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Так і ви часу не гайте,
Працювати починайте!
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно,
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.
Працювати час настав!
Так і ви часу не гайте,
Працювати починайте!
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно,
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Робота над віршем
Наснилось, що я — сонечко.
Ясне вогонь — вогнечко.
Встаю з-за небокраю,
Над горами, над нивами.
Усіх роблю щасливими,
Всіх грію-зігріваю.
Ясне вогонь — вогнечко.
Встаю з-за небокраю,
Над горами, над нивами.
Усіх роблю щасливими,
Всіх грію-зігріваю.
- Якою повинна бути людина? (Доброю, чуйною, турботливою, люблячою)
- Як почувається така людина? (Здоровою, щасливою)
- А як почуваєтеся ви поруч із такою людиною? (Якщо така людина перебуває поруч із вами, то ви також наповнюєте своє серце добротою і теплом.)
2. Практична хвилина
- На аркушах паперу є східці однакового розміру. На верхній сходинці стоять найрозумніші, найздоровіші, найщасливіші. На нижній драбинці — нездорові, нерозумні, нещасливі. Позначте на кожній драбинці ту сходинку, на якій ви стоїте.
Аналіз результатів
- Чому саме це місце ви обрали?
- На якому місці ви хотіли б опинитися?
- Чому життя — найбільша цінність?
- Навіщо потрібно мати самоповагу?
ІІІ. Фізкультхвилинка
Довгоносий чорногуз
У болотечку загруз.
Будем його рятувати,
За хвостика витягати —
Щоб не плакав чорногуз,
Що в болотечку загруз.
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Будем ніжки обливать.
Хай летить собі на волю
І шукає кращу долю.
Ми йому допомагали
І в той час відпочивали,
А тепер нам час сідати,
Будем далі працювати.
У болотечку загруз.
Будем його рятувати,
За хвостика витягати —
Щоб не плакав чорногуз,
Що в болотечку загруз.
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Будем ніжки обливать.
Хай летить собі на волю
І шукає кращу долю.
Ми йому допомагали
І в той час відпочивали,
А тепер нам час сідати,
Будем далі працювати.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку
- Відгадайте загадку.
Дає здоров'я — спорт.
Вагу — солодкий торт.
Мед — працьовиті бджоли.
Знання глибокі —... (школа).
Вагу — солодкий торт.
Мед — працьовиті бджоли.
Знання глибокі —... (школа).
- Сьогодні ми знов поговоримо про те, навіщо потрібно вчитися в школі.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда
- Де ми знаходимося? (У школі)
- А що таке школа?
- Школа — це шлях до науки, у життя. Без знань життя неможливе. Без знань людина невидюща, сліпа, хоч усе бачить. Знання для людини — що сонце для життя.
- Де ми отримуємо знання? Не тільки в школі. Знання ми отримуємо з дня народження. Нас навчають усміхатися, гратися іграшками.
- Хто вас цього навчає?
- Що нам дають тато і мама?
- А коли знань бракує і ви підростаєте, вам хочеться знати більше, і ви йдете до школи.
- Хто вам там допомагає? Перший крок до Країни знань людина робить, переступивши поріг школи. Згадайте свій перший день у школі. Школа — святиня і надія народу.
- Навіщо потрібно бути грамотним? Грамотна людина прочитає, зрозуміє, а неграмотна загине від пітьми.
2. Вивчення віршів про правила поведінки в школі
Школа — це твій рідний дім.
Будь господарем у нім.
Парти бережи і стіни,
Скрізь поводься ти відмінно.
Книжка всім знання дає.
В кожній щось цікаве є.
То ж по книжці не малюй
Та не рви її, не псуй.
В нашій школі — учень ти.
Скрізь дотримуйсь чистоти.
Слідкувати завжди треба,
Щоб порядок був у тебе.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Гра «Слова роз'єднай та прислів'я прочитай!»
? Заодноговченогодесятьневченихдають. (За одного вченого десять невчених дають.)
- Якими ви будете, навчаючись у школі? (Розумними)
2. Складання правил увічливого школяра
?? Правила
? Якщо ти зайшов в клас, то обов'язково привітайся з усіма, хто вже прийшов.
? Якщо ти зустрів в коридорі чи на вулиці свою вчительку, яка розмовляє з кимось ще, потрібно привітатися з усіма.
? Коли ти в їдальні, не поспішай узяти щось першим, думай про інших.
? Якщо випадково когось штовхнув — перепроси.
? Хлопчики завжди поступаються дівчинці у дверях тощо.
3. Творче завдання
- Намалюйте свій перший урок у школі.
- Розкажіть про свої враження від нього.
VII. Підсумок уроку
Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина
І відправляється звідси в політ.
Знань надається тут першооснова,
Жити, дружити вчимося ми в ній.
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина
І відправляється звідси в політ.
Знань надається тут першооснова,
Жити, дружити вчимося ми в ній.
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).