ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
Мета: допомогти учням усвідомити, що здоров'я — це великий дар, найбільше багатство; формувати вміння піклуватися про збереження та зміцнення здоров'я; розвивати бажання підтримувати здоровий спосіб життя; виховувати навички безпечної для здоров'я поведінки.
Обладнання: ілюстративний матеріал; таблиці «Країна здоров'я», «Режим дня».
Хід уроку
І. Організаційний момент
Все навколо зеленіє,
Річка ллється і шумить.
Тихо, тихо вітер віє,
Урок розпочався — не гомоніть!
Річка ллється і шумить.
Тихо, тихо вітер віє,
Урок розпочався — не гомоніть!
ІІ. Актуалізація опорних знань
?? Бесіда
- Що необхідно робити, щоб завжди бути здоровим?
- А що таке здоров'я?
Здоров'я — це найвище благо, дароване людині Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, люди часто безумно розтринькують цей дарунок, забуваючи, що втратити здоров'я легко, а повернути — дуже складно, інколи неможливо.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми поговоримо про здоров'я, спробуємо довести, навіщо його потрібно берегти.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь учителя
- Щоб бути здоровим і добре навчатися, необхідно піклуватися про те, аби людина жила за правильним розпорядком — режимом дня. Що таке розпорядок, або режим дня?
- Режим дня — це розумний розподіл часу протягом дня, за якого правильно чергуються праця і відпочинок. У людини, яка дотримує режиму дня, завжди вистачає часу і на справи, і на розваги, водночас зберігаються сили і здоров'я. Значна частина дня школяра заповнена навчальною діяльністю.
2. Робота за таблицею «Режим дня»
Ознайомлюючи учнів із розпорядком дня, учитель детально розповідає про види діяльності впродовж дня.
Режим дня
6:30 — 7:00 Підйом. Зарядка. Ранковий туалет.
7:00 — 7:30 Сніданок. Вихід до школи.
8:00 — 12:45 Навчання у школі.
12:45 — 13:00 Повернення додому. Обід.
13:00 — 14:00 Відпочинок. Прогулянка.
14:00 — 16:00 Виконання домашнього завдання з перервою 30 хвилин.
16:00 — 17:00 Відпочинок. Допомога вдома.
17:00 — 18:00 Читання. Ігри вдома.
18:00 — 19:00 Вечеря. Відпочинок.
20:00 Підготовка до сну.
21:00 Сон.
Висновок. Необхідно так організувати свій день, щоб менше стомлюватися і краще працювати. Для цього на уроках відпочивають і виконують фізкультхвилинку.
V. Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилнку
Всіх нас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — схилилися додолу,
Руки в боки!
Повернулись, нахилились.
І вправо, і вліво —
Щоб нічого не боліло
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Нахились,повернись,
До товариша всміхнись.
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилнку
Всіх нас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — схилилися додолу,
Руки в боки!
Повернулись, нахилились.
І вправо, і вліво —
Щоб нічого не боліло
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Нахились,повернись,
До товариша всміхнись.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Складання порад
- Які поради ми змогли б дати дітям, які не дотримують режиму дня? (Поради учні складають колективно.)
2. Розв'язування проблемної ситуації. Робота в групах
- Діти, уявіть, що ви заблукали в густому лісі. Нарешті перед вами — три дороги. Кожна виведе з лісу, але за певних умов.
? Сюди підеш — багатство знайдеш, проте здоров'я згубиш.
? Цією дорогою підеш — половину багатства знайдеш, половину здоров'я загубиш.
? Сюди підеш — нічого не знайдеш, але здоров'я збережеш.
- Запишіть на аркушах, якою дорогою пішли б ви. Представники кожної групи висловлюють свої думки.
VII. Підсумок уроку
? - найдорожчий скарб
- Що для людини є найдорожчим скарбом? Чому?
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).