ЧОМУ ЖИТТЄВО НЕОБХІДНО МАТИ САМОПОВАГУ? УРОК 24ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
 
Мета: сформувати уявлення учнів про досягнення та недоліки людини; розвивати мотивацію до аналізу чужих учинків та самоаналізу; виховувати бажання до самовдосконалення, до самоповаги кожної особистості.

Обладнання: ілюстративний матеріал; таблиці; картки з грою, з прислів'ями.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Встаньте, діти, всі скоріше.
Посміхніться всім миліше,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Продзвенів дзвінок «Дзелень!».
 
16.04.2015-1-2сон
 
ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Бесіда

- Поясніть значення слова гідність.

- У якому документі записано про гідність людини?

- А що саме записано у цій статті?

2. Робота над прислів'ями. Гра «Закінчи прислів'я»

Учитель роздає картки з частинами прислів'я. Учень, у якого 1-ша картка, починає читати, а решта читають свої записи і вгадують, як можна закінчити певне прислів'я.

? В лиху годину впізнаєш добру людину.

? Доброму жити на світі веселіше.

? Худо тому, хто добра не робить нікому.

? Не встояти злу проти добра.
 
20.05.2015-1ссн          20.05.2015-1сс2

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Діти, як зробити так, щоб кожного з вас поважали? А головне — ви самі мали самоповагу?

- Сьогодні на уроці ми з'ясуємо складові самоповаги людини, а також, чому люди вас поважають.

- Протягом уроку ми відповідатимемо на запитання і дізнаємось, якою повинна бути справжня людина.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда

- Як ви розумієте прислів'я: «Людину зустрічають по одежі, а проводжають по уму»?

- Внутрішній світ людини відрізняє її від інших. З першого погляду не можна дізнатися, яка людина стоїть перед тобою: відважна чи боягузлива, чесна чи брехлива, працьовита чи ледача.

- Для цього з людиною опинитися побувати у різних ситуаціях, тобто, як кажуть у народі: «Щоб пізнати людину, треба з нею пуд солі з'їсти».
 
20.05.2015-1с          20.05.2015-1сс1н

2. Гра «На гостині у казки»

- Згадайте казкових героїв з позитивними та негативними рисами характеру.

- Наприклад: веселий — сумний, добрий — злий, працьовитий — ледачий.

- Це слова близькі чи протилежні за значенням?

V. Фізкультхвилинка
 
Хмарка сонечко закрила.
Слізки срібнії зронила,
Ми ті слізки пошукаємо,
У травичці позбираємо.
Пострибаємо, як зайчата,
Політаємо, як пташенята,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота за таблицею

- З таблиці оберіть риси характеру, що притаманні вашому другові, вам.

- З людиною, яка вас розуміє, допомагає, вам краще спілкуватися?

- Так, але важливо вимогливо ставитися до самого себе.

- Не чини оточуючим того, чого не хочеш, щоб чинили тобі.

- Тобто, добрий вчинок повертається добром, а злий — злом.

- Приємно усвідомлювати, що завдяки тобі хоч щось змінюється на краще, добре. Ми повинні відповідати за свої вчинки, мати самоповагу: дав слово — дотримай його!
 
20.05.2015-1сс3          20.05.2015-1сс4н

2. Складання правил самоповаги. Обговорення

? Сказав — зроби.

? Не впевнений — не обіцяй.

? Помилився — визнай.

? Забув — перепроси.

? Не видавай чужу таємницю.

? Не будь хвальком!

? Намагайся робити добро скромно, непомітно.

VII. Підсумок уроку

- Розкажіть, якою повинна бути людина.

- Чому життєво необхідно мати самоповагу?

- Складіть таблицю «Я маю самоповагу».

Я зараз:                                    Я через 10 років:
__________________            __________________
__________________            __________________
__________________            __________________
__________________            __________________
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).