ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ПРАВИЛА І ЗАКОНИ В СУСПІЛЬСТВІ
ТА В ТВОЄМУ ЖИТТІ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ПРАВИЛА І ЗАКОНИ В СУСПІЛЬСТВІ
ТА В ТВОЄМУ ЖИТТІ
Мета: поглиблювати знання учнів про поняття «закон»; дати загальне поняття про моральні норми людини у суспільстві; сприяти формуванню правової свідомості молодших школярів; виховувати пошану до Законів України.
Обладнання: Конституція України; Конвенція прав дитини.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Краю милішого, ріднішого,
Як Україна, — в світі нема.
Слова солодшого, зручнішого,
Як Україна, — в світі нема.
Як Україна, — в світі нема.
Слова солодшого, зручнішого,
Як Україна, — в світі нема.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Найріднішими словами для людини є слова, пов'язані з її країною, родиною. Теплі слова, що пов'язані з добром. Пригадайте, які добрі справи ви вже робили? (Допомагали бабусі перейти через дорогу, вилікували пташку з поламаним крильцем...)
2. Гра «Закінчи речення»
? Наша країна називається...
? Столиця України — місто...
? Найбільша річка України...
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Ми сьогодні поговоримо про нашу Україну — суверенну, незалежну державу. Що ще можете сказати про нашу державу? Це наша країна, наша земля, наша мова, весь наш народ. Народна мудрість каже: «Великий дім — держава, лад у ньому — закон».
IV. Вивчення нового матеріалу
?? Повідомлення вчителя з елементами бесіди
- Закон — установлене найвищим органом державної влади загальнообов'язкове правило, що має найвищу юридичну силу; установлене правило співжиття, норма поведінки. Ми вже говорили, що закони підказують нам, як жити у своїй країні та з її сусідами — у злагоді й мирі. Для цього у кожної держави є найголовніший Закон.
- Як він називається? (Конституція України)
- Хто може захистити інтереси і права людини, якщо вона не знає законів? (Знавці закону — адвокати, юристи)
- А як ухвалюють закони в Україні?
- Основний Закон України — Конституцію — було ухвалено Верховною Радою 28 червня 1996 року. Суспільство не може жити без законів, без них люди не знали б, що їм можна робити, а що — ні. Для ухвалення законів у державі існує соціальний орган — Верховна Рада України.
V. Фізкультхвилинка
Гей, у лузі червона калина нахилилася,
Чогось наша славна Україна зажурилася.
А ми ту червону калину та й піднімаємо,
А ми нашу славну Україну гей, гей розвеселяємо!
VI. Закріплення вивченого матеріалу
?? Дидактична гра «Україна — держава»
?? Дидактична гра «Україна — держава»
- З поданих слів оберіть ті, що характеризують Україну, а потім — ті, що характеризують державу.
VII. Підсумок уроку
- Навіщо потрібно вивчати Конституцію?
- Які знання з уроку вам стануть у пригоді у житті?
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).