ЯК ДБАТИ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я? УРОК 25ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
 
Мета: відпрацьовувати знання про права дитини на охорону здоров'я; закріплювати у дітей розуміння поняття «здоров'я»; формувати уявлення про показники здоров'я; розвивати пам'ять, мовлення, логічне мислення; виховувати бажання турбуватися про своє здоров'я, приходити на допомогу іншим, чуйність.

Обладнання: малюнки із зображенням людей у різному настрої; піктограми; олівці; картки з тестовим завданням.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
То ж і ми часу не гаймо,
Урок з «Права дитини» починаймо.
 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Робота над загадками

- Поясніть, як ці слова-відгадки пов'язані зі словом здоров'я.
 
? На ніч два віконця
Самі закриваються,
А зі сходом сонця
Самі відкриваються. (Очі)
 
? Гру цю люблять всі на світі:
І дорослі, й малі діти.
М'яч! Удар! І крики: «Го-о-ол!»
Ця чудова гра... (футбол).
 
09.04.2015-1с1          09.04.2015-1с3
 
? Кожний вдячний цій малій тваринці.
Є щетина в неї на спинці:
Дбає, щоб були здорові твої зуби,
Чистить їх і береже від згуби.
Що це таке?
Каже чітко:
- З... щ...! (Зубна щітка).
 
? Його не люблять проганять,
Солодкий він, а не їдять,
Його побачив ти охоче,
Та він прийшов — склепились очі.
Він любить тишу, любить ніч.
А вдень од нас тікає пріч.
Нас уночі бере в полон
Солодкий... (сон).
 
2. Пригадування вірша, що вивчили на попередньому уроці
 
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров'я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам'ятай
Й про своє здоров'я — дбай!
 
09.04.2015-1с2          09.04.2015-1с4
 
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми поговоримо про те, як потрібно дбати про своє здоров'я.

- Пригадайте прислів'я про здоров'я.
 
09.04.2015-1с10

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Інтерв'ю з мікрофоном

Щоб бути здоровим, потрібно:

? щодня робити зарядку;
? дотримувати режиму дня;
? виконувати правила особистої гігієни;
? правильно харчуватися;
? берегти зір;
? одягатися відповідно до погоди;
? чергувати працю з відпочинком.

Висновок. Щоб бути здоровим, потрібно щоденно піклуватися про своє здоров'я.

09.04.2015-1с5
2. Бесіда

- Потрібно щоденно піклуватися про своє здоров'я. Як ви розумієте зміст цього речення?

- За якими ознаками можна впізнати здорову людину?

V. Валеологічна емоційна фізкультхвилинка

Я бажаю здоров'я, радості, знань усім тим, хто ліворуч від мене. (Учні повертаються ліворуч з піднятими руками.)

Я бажаю здоров'я, радості, знань усім тим, хто праворуч від мене. (Повертаються праворуч,руки тримають складеними на грудях.)

Я бажаю здоров'я, радості, знань усім тим, хто попереду від мене. (Повертаються вперед, руки перед собою.)

Я бажаю здоров'я, благополуччя всім людям, які живуть у моєму місті. (Руки підняті вгору.)

Я бажаю здоров'я, щастя, злагоди всім людям України. (Руки в сторони.)

Я бажаю здоров'я, щастя й миру всім людям планети Земля. (Руками рухають перед собою, нібито перехрещуючи їх.)

VI. Відпрацювання набутих навичок

1. Вправа «Як ти сьогодні почуваєшся?»

Учням пропонують картки із зображенням дітей у різному настрої. Вони визначають настрій кожної дитини. Згодом ознайомлюються з піктограмами.

2. Дидактична гра «Добери піктограму до настрою»

До малюнків із зображенням людей у різному настрої діти добирають відповідну піктограму.

3. Тестування

- Позначте знаком « + » основні ознаки захворювання.

O Висока температура;
O міцний сон;
О вередливість;
О нежить;
O біль;
O кашель;
О гарний настрій.

09.04.2015-1с7н      09.04.2015-1с6
 
VII. Підсумок уроку

- Який Закон гарантує нам право на здоров'я? Назвіть його.

- Діти, я бажаю вам бути здоровими і ніколи не хворіти!

Діти співають «Гімн здоров'я».
Будьте здорові — дорослі і діти,
Щоб довго-довго на світі жити.
Всім до одного треба старатись,
З водою і милом треба вмиватись.
Будьмо здорові завжди і всюди,
Щастя і миру вам, добрі люди!
 
 09.04.2015-1с8         09.04.2015-1с9
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).