ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
Мета: розширювати знання учнів про Конституцію України; формувати знання про права дитини на охорону здоров'я; розвивати пам'ять, мовлення, логічне мислення; виховувати повагу до Основного Закону України, бажання турбуватися про своє здоров'я.
Обладнання: Конституція України; ребус; картки з цифрами 4 та 9; сюжетні малюнки; картки з прислів'ями про здоров'я.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день! Добрий день!
Добрий день, усім!
Ми бажаєм щастя і здоров'я всім,
А щоб щастя — ось таке!
А здоров'я — ось яке!
Добрий день, усім!
Ми бажаєм щастя і здоров'я всім,
А щоб щастя — ось таке!
А здоров'я — ось яке!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Бесіда
- Де записано основні права та обов'язки всіх людей? (У Конституції України)
- Що таке Конституція України? (Це наш Основний Закон)
- Про які права дітей ми вже говорили?
2. Вправа «Мікрофон»
- Що на світі найдорожче? (Міркування дітей.)
3. Розгадування ребуса
- А зараз ми дізнаємося, чи мали ми рацію у своїх міркуваннях. Розгадаймо ребус!
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Здоров'я — це найцінніший дар, що дала нам природа. І наш обов'язок — берегти його, дбати про нього протягом усього життя.
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про право дитини на охорону здоров'я.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Розв'язування віршованих задач
- Зараз ми розв'яжемо віршовані задачі.
? Три веселі киці Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (3 + 1 = 4)
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (3 + 1 = 4)
? Каже мама квочка:
«В мене п'ять синочків,
Ще чотири дочки!»
Скільки діток у квочки? (5 + 4 = 9)
2. Ознайомлення зі статтею 49 Конституції України
- Яке число ми отримали з двох цифр? (49)
Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
3. Розглядання малюнків та розповідь про складові здоров'я
- Розгляньте малюнки та розкажіть, що потрібно робити, щоб бути здоровим.
V. Валеологічна фізкультхвилинка «Ось яке моє тіло!»
У мене є голова.
Направо — наліво, раз — два.
(Повороти голови праворуч-ліворуч, нахили голови.)
Вона сидить на міцній шиї,
Покрутили-покрутили.
(Колові повороти шиєю.)
Потім тулуб іде,
Нахил назад, нахил вперед,
Поворот-поворот.
(Руки на поясі, нахили, повороти.)
Умілі руки є у всіх,
Вгору-вниз, вниз-вгору.
(Ривки руками вгору-вниз.)
Ноги нам потрібні, щоб бігати,
Стрибати, присідати, стояти.
(Біг на місці, підскоки, присідання.)
Ось яке моє тіло!
VI. Відпрацювання набутих навичок
1. Гра «Шифрувальник». Робота в парі
У кожної пари — картки з прислів'ями.
- Прочитайте зашифровані прислів'я, поясніть їх значення:
? ров'яЗдо — сьоуму валого. (Здоров'я — усьому голова.)
? ров'яЗдо аз шігро єн пикуш. (Здоров'я за гроші не купиш.)
? селийВе хсмі — ец ров'яздо. (Веселий сміх — це здоров'я.)
2. Хвилинка релаксації
3. Гра «Спіймай правильну відповідь»
? Лягати спати потрібно о 23.00.
? Необхідно дотримувати режиму дня.
? Потрібно займатися фізкультурою та спортом.
? Одягайся відповідно до погоди.
? Не варто чистити зуби перед сном.
VII. Підсумок уроку
- Чому був присвячений наш урок?
?? Вивчення напам'ять вірша
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров'я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам'ятай
Й про своє здоров'я — дбай!
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров'я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам'ятай
Й про своє здоров'я — дбай!
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).