ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ЛЮДИНА У СВІТІ ПРАВИЛ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ЛЮДИНА У СВІТІ ПРАВИЛ
Мета: продовжувати формувати уявлення про основи правил поведінки; розвивати розуміння про перевагу загальнолюдських правил суспільного життя; спонукати дітей до виконання моральних правил людських чеснот; виховувати почуття справедливості та взаємодопомоги.
Обладнання: запис слів; смайлики; кольорові олівці.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Встаньте, діти, всі скоріше,
Посміхніться всім миліше.
Привітайтесь: «Добрий день!»
Продзвенів дзвінок: «Дзілень!»
Посміхніться всім миліше.
Привітайтесь: «Добрий день!»
Продзвенів дзвінок: «Дзілень!»
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота над прислів'ями. Пояснення їх значення
? У лиху годину впізнаєш вірну людину.
? Шляхом зла не доходять до добра.
? Худо тому, хто добра не робить нікому.
? Добрим жити на світі веселіше.
Висновок. Людина має бути доброю, доброзичливою, творити добро заради себе самої — робиш добро, робиш краще собі.
2. Вивчення вірша напам'ять
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Нехай не погасне бажання у вас
Творити добро на планеті Земля!
Нехай не погасне бажання у вас
Творити добро на планеті Земля!
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
?? Психоформула
- Який у вас настрій? (Смайлики)
- Я бажаю, щоб такий настрій залишався у вас протягом уроку.
- Сьогодні на уроці ми з'ясуємо, у чому саме полягає цінність людського життя? Що може зробити людину щасливою?
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Читання вірша Лариси Шевчук учителем
Життя твоє — безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар.
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті чи в селі.
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі —
То треба гарний залишити!
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар.
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті чи в селі.
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі —
То треба гарний залишити!
- Які слова найважливіші у цьому вірші?
2. Робота над словами
- Розмістіть слова у порядку значущості для себе.
Дружна сім'я, великий будинок, добре оплачувана робота, здоров'я, освіта, надійні друзі, гроші, одяг, справедливість.
- А що таке справедливість?
Людські взаємини, дії, учинки, що відповідають морально-етичним і правовим нормам.
3. Висновок
- Усі ми живемо один раз. Отже, все добро, що можемо зробити зараз, не відкладайте на потім.
V. Фізкультхвилинка
Поки ще малий — учися все у світі робити,
Рівно встати потрудися — і цікаво буде жити.
Ти привчай до всього руки, вчись відмінно ти щоднини.
Пізнавай усі науки, бо ж у світі ти людина!
Рівно встати потрудися — і цікаво буде жити.
Ти привчай до всього руки, вчись відмінно ти щоднини.
Пізнавай усі науки, бо ж у світі ти людина!
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Відповіді на запитання вчителя. Висловлювання міркувань
- Кого зі своїх друзів можете назвати справедливим?
- Чому ви такої думки?
- Як уважаєте, справедливість — це гарна риса характеру чи недолік?
2. Гра «Добери якості»
Правила гри. Дітей необхідно об'єднати у групи, запропонувати їм з'ясувати, яка якість людини допоможе їм у певній ситуації.
Діти знайшли пташеня зі зламаним крилом і віднесли його до ветеринара. (Турботливість)
Учень не вивчив вірш до уроку, попередив про це вчителя і попросив його дозволити розповісти вірш наступного уроку. (Чесність)
Оленка під час свого дня народження пригостила дітей цукерками, а Ганнусі цукерки не дісталося. Однокласники поділилися з подругою. (Справедливість, взаємодопомога)
3. Складання казки про королеву Справедливість
4. Малювання королеви Справедливості
VII. Підсумок уроку
- Яку людину називають справедливою?
- Як необхідно поводитися у школі, у дворі, щоб вас уважали справедливим?
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).