Мета: Виявити вміння дітей в оформленні святкової класної кімнати, вчити працювати колективно;

ознайомити з історією виникнення свята;
розвивати в дітей почуття любові до матерів, сестер, взагалі жінок як берегинь роду, інтерес до знань;
виховати у дітей почуття поваги та взаєморозуміння до друзів, сприяти формуванню між учнями дружніх стосунків та почуття взаємодопомоги.

Форма проведення: класна година

Місце проведення: клас

Тривалість: 1 год

Обладнання: кульки, торт, сердечка, картки із побажаннями, магнітофон, тарілки, яблука.

Хід заняття

 Зал святково прикрашений квітами і повітряними кульками. На центральній стіні – велике серце (можна виготовити з дроту і обплести штучними квітами). У середині серця – дві ляльки – хлопчик і дівчинка в українських національних костюмах.
Звучить вальс Й. Штрауса у виконанні симфонічного оркестру (грамзапис) або будь-який музичний твір. Діти заходять парами: дві колонки рухаються вздовж бокових стін, утворюють одну колону біля центральної стіни. Йдуть вперед на глядача і знову розходяться до бокових стін та сідають на стільчики.
Ведучий. Діти, ви вже мабуть чули такі слова: День закоханих, свято Валентина? (Діти відповідають).
Колись дуже давно у Римській імперії жив молодий єпископ Валентин, який, незважаючи на заборону, вінчав закоханих, і за це поплатився власним життям. Його стратили, а день його смерті відтоді вважають Днем закоханих. У нашій країні цей день почали святкувати відносно недавно. А як ви думаєте, коли його в нас не святкували, то що, і закоханих тоді не було?
Діти. Були!
Ведучий. А звідки ви знаєте?
Діти. З казок, пісень, приказок.
Ведучий. А хто такі закохані? І що таке кохання?
Діти відповідають. Відповіді дуже різні І тому бажано, щоб ведучий коментував їх, був кмітливим і винахідливим.
Ведучий. Так, виявляється, ви вже багато знаєте про кохання. І, мабуть, всі погодяться, що кохання – найголовніше почуття на світі, тому що без кохання не було б життя. Якби ваші бабусі і дідусі у свій час не закохалися і не одружилися, то що б тоді сталося?
Діти відповідають.
Ведучий. Так! Не народилися б ваші тата й мами, без них не було б і вас! Але, на щастя, всі у свій час закохувались. І наше з вами існування – найкращий доказ того, що кохання існує. Воно завжди було і буде – вічний невпинний потік життя. Ви вже розповідали, що довідались про кохання із казок. А з яких казок?
Діти відповідають.
Ведучий. А з яких пісень ви почули про кохання? Хай мами і тата нам допоможуть.
Проводиться конкурс «Пісні про кохання».
Ведучий. Усі народи в усі часи складали пісні про кохання. І навіть якщо така пісня звучить на незнайомій нам мові, ми її розуміємо, тому що мова кохання – це мова серця, а мова сердець не потре6бує перекладу.
Ведучий. Наші дівчатка хочуть заспівати ще одну жартівливу пісеньку.
Інсценівка піцсні „Грицю до роботи”
Пісня закінчується словами: „Грицю, Грицю, до Ганнусі”
Діти. Грицю, Грицю, до Ганнусі!
Гриць. Зараз, зараз, уберуся!
 Бачите, як кохання змінює людину! Сподобалася Грицю Ганнуся – вів відразу зліз з лежанки і побіг. Як ви думаєте, куди?
Діти. До Ганнусі!
Ведучий. Так. А куди саме? Де в давнину молодь зустрічалася, коли ще не було дискотек?
Діти. На вечорницях!
Ведучий. Ось і наші хлопчики теж дуже туди поспішають. Побачимо, хто з них спритніший.
Проводиться гра «Грицики». Дві дівчинки сидять на стільчиках. Біля протилежної стіни залу – два хлопчики, які повинні наввипередки одягти український національний костюм (сорочку, шаровари, пояс, шапку). Потім сісти на іграшкового коника, взяти квітку і подарувати її дівчинці.
На закінчення гри пари кружляють, тримаючись правими руками за квіточки, а всі співають.
Ой, мамо, люблю Гриця.
Гриць на конику вертиться.
Ще й шапочка до лиця –
Люблю Гриця-молодця!
Ведучий. В Україні молодь зустрічалася на вечорницях, а в Росії – де?

Діти. На посиденьках!
Ведуча. А кого там чекали з особливим нетерпінням?
Діти. Гармоніста!
Заходить гармоніст у російському національному костюмі. Діти виконують „Частівки”.
Ведучий. А скажіть. Якщо хтось комусь сподобався, що потрібно зробити?
Діти. Познайомитись!
Ведучий. А ви вмієте знайомитись? Навчіть мене. Як потрібно це робити.
Діти розповідають і показують.
Ведучий. А після того, як люди познайомились, вони домовляються про що? Правильно, про побачення. А як готуються до побачення дівчатка? А хлопчики?
Діти розповідають.
Ведучий. А хлопійки про щось забули! Про що? Так, про квіти.
Проводиться гра «Подаруй букет». Два хлопчики наввипередки збирають букети: білий і червоний. Упаковують в папір для букетів і дарують двом дівчаткам. Хто швидше.
Ведучий. Подарував хлопець дівчині квіти, далі що? Мабуть, потрібно сказати їй щось приємне... Так, компліменти і ласкаві слова.
Гра «Доріжка ласкавих слів».
Ведучий. Виявляється, не так просто говорите ласкаві слова! Учіться вже зараз, поки ще є час. Частіше промовляйте їх до мами, бабусі, сестрички. А ще більшість закоханих люблять танцювати.
Проводиться «Танцювальний марафон». Кожна пара танцює, підтримуючи щоками яблуко, доки воно не впаде.
Ведучий. Мабуть, у вас уже склалося враження, що життя у закоханих радісне і безхмарне. На жаль, це не завжди так. Кохання теж має свої труднощі і перешкоди. Може, ви здогадуєтесь які?
Діти відповідають (заздрощі, скупість, ревнощі, сварки).
Інсценівка пісні «Із сиром пироги».
Ведучий. Ось як буває! А тому потрібно бути дуже уважним, вибираючи собі пару. Та коли людина вже закохана, вона бачить тільки те, що хоче бачити, а не те, що є насправді. Тому так важливо ще змалку розвивати увагу і спостережливість.
Проводиться гра «Що змінилося?». 4 хлопчики сидять на стільчиках. Одна дівчинка, уважно поглянувши на них, відвертається, а хлопчики в цей час міняються місцями, змінюють позу. Дівчинка повинна помітити, що змінилося. Потім відгадує хлопчик, а на стільцях сидять дівчатка.
Ведучий. Дуже важливо для закоханих мати хороший слух.
Проводиться гра «Знайди сердечко». Хлопчики утворюють коло, в центрі якого стоїть дівчинка з картонним сердечком з дзвіночком. Діти рухаються по колу протиходом. Із закінченням музики один з хлопчиків забирає у дівчинки сердечко, і всі хлопчики стають півколом, тримаючи руки за спиною. Дівчинка повинна знайти сердечко. Потім гра повторюється, але вже дівчатка утворюють коло, а хлопчик шукає сердечко.
Ведучий. Так, на шляху закоханих багато труднощів, але справжнє кохання все перемагає, і тоді в серцях, незважаючи на пору року, цвіте весна.
З'являється Весна. Вітається. Діти відповідають.
Весна. Я завітала до вас сьогодні на хвилинку. Хочу вас почастувати і погратися з вами. Цей чудовий торт (бутафорський) не звичайний, а особливий. (Весна відкриває торт – знімає кришечку у формі сердечка). Спочатку підійдіть дівчатка і дістаньте кожна по половинці сердечка з торта, а тепер – хлопчики. Увага! Хто швидше знайде свою половинку! Почали!
Гра «Знайди свою половинку». На сердечках, вирізаних з вітальних листівок, написані добрі побажання.
Ведучий. Дякуємо тобі, Весно, за чудові побажання!
Весна прощається з дітьми і виходить із залу.
Ведучий. А наші хлопчики зараз позмагаються у спритності.
Гра «Лицарський турнір». Два хлопчики, у кожного до лівої ноги прив'язані повітряні кульки, намагаються роздавити правою ногою кульку противника і зберегти свою.
Ведучий. На початку нашого свята ви казали, що знаєте ще й приказки про кохання.
Діти розповідають приказки, передаючи один одному квітку. Хто отримує квітку, той і говорить.
Ведучий. А вам хотілося б побачити себе дорослими? Як ви прийшли на перше побачення?
Діти. Так!
Ведучий. Я можу навіяти віщий сон і ви побачите це. А допоможе мені в цьому малесенький чоловічок – Пісковичок.
Під звуки колискової заходить у костюмі Пісковичка дитина ясельної групи з відерцем з «чарівним пісочком» і «сипле» пісочок. Діти «засинають»
Ведучий. Ви виросли великими, стрункими, красивими. Ви прийшли на своє перше побачення, звучить чудова музика і ви кружляєте в танку...
(Якщо при школі є танцювальний гурток, то вони виконують вальс).   
Ведучий. Я бажаю вам усім у майбутньому, щоб у ваших серцях завжди перемагало добро і кохання! І нехай ваше кохання буде щасливим, світлим, чистим і радісним, як ця музика! Звучить музика Й. Штрауса – вальс у виконанні симфонічного оркестру (грамзапис).

 

Свято закінчується святковою дискотекою.