Мета: виховання в учнів естетичних смаків, вміння чемно поводитися у колективі, знаходити розумні рішення та шукати вихід із життєвих ситуацій; з повагою відноситися до суперників, представників(ниць) протилежної статі; виховувати прекрасні почуття ( людяності, дружби, взаємоповаги, любові).
Клас: 8-й Місце проведення: класна кімната

Дата проведення:14.02
Час проведення: 1600
Попередня підготовка: підготовка приміщення до проведення виховного заходу, вибір ведучих (мінімум 2 чоловіки), проведення репетицій, призи для переможців.
План
І.    Організаційний етап.
1.    Вступне слово вчителя.
ІІ.    Основний етап.
1.    Розповідь про історію свята.
2.    Конкурсна програма.
ІІІ.    Підбиття підсумків програми. Заключне слово вчителя.

Сценарій
І.1.    Вступне слово вчителя
ІІ.1.    Розповідь про історію свята
1-й ведучий:
-    Любі друзі! Ми раді вітати вас у цьому залі. А запросили ми вас взяти участь у розважальній програмі , присвяченій Дню Святого Валентина.
2-й ведучий:
-    Існує декілька легенд про день Святого Валентина. В одній з них говориться, що Валентин був християнським священиком, який жив у ІІІ столітті до народження Христа. Він був ув’язнений римською владою за своє вчення, і йому було відрубано голову  14 лютого. Згідно з легендою, він скоїв диво: зцілив доньку тюремника від сліпоти. Перед стратою він написав їй листа, якого підписав “Від вашого Валентина”.
1-й ведучий:
-    В іншій легенді говориться, що той самий Валентин писав з тюрми листи до дітей та друзів, яких любив.
2-й ведучий:
-    Згідно ще з однією легендою, Валентин був італійським священиком, який жив приблизно в той самий час, тільки ув’язнено його було за те, що він таємно вінчав закоханих, хоч це було заборонено законом Римської імперії. 14 лютого його спалили на вогнищі. З того часу цей день римляни почали відзначати як свято обирання коханого чи коханої.
1-й ведучий:
-    Є й зовсім інші версії. У деяких джерелах стверджується , що Валентинів день взагалі не має нічого спільного з життям святих. 14 лютого в переддень римського свята Lupercalia, молоді люди писали імена дівчат на шматочках паперу. Ці папірці вкидали  у скриньку, а потім наугад витягували такі папірці, ставали кавалерами тих дівчат, імена яких їм дістались, або ж мали супроводжувати дівчину на свято Lupercalia, який уславляв Юнону, богиню жінок та шлюбу, та Пана, бога природи.
2-й ведучий:
-    Звичай обирати кохану чи коханого у цей день став дуже популярним у середньовічній Європі, а згодом розповсюдився і в британських колоніях.
1-й ведучий:
-    Не можна не сказати, що одна з легенд про святкування дня закоханих 14 лютого говорить про те, що свято пов’язане з повір’ям сільського населення Європи доби Середньовіччя про те, що  саме 14 лютого птахи обирають собі пару.
2-й ведучий:
-    У наш час День Святого Валентина – це День закоханих. В цей день люди в багатьох країнах на різних континентах висловлюють свої почуття любові і прихильності  друзям, родичам, коханим. Символом цього дня стали яскраво червоні серця, купідони, стріли, букети троянд і , звичайно ж , “валентинки”. Їх можна купити або виготовити власноруч, що завжди приємніше.
ІІ.1.    Конкурсна програма
1-й ведучий:
-    Шановні присутні на цьому святі! Дозвольте мені представити членів жюрі, які будуть оцінювати конкурси і визначати переможців.
2-й ведучий:
-    Наш перший конкурс називається “Будь моєю Валентиною або Валентином”, що означає: стань моїм другом або коханою. Для цього конкурсу ми викликаємо 3-х бажаючих. Учасникам треба власноруч виготовити “валентинку” і підписати її комусь із присутніх. Жюрі визначить переможця.                        (Час  -  3  хвилини).
(На фоні тихої  спокійної музики учасники виготовляють свої “валентинки”.)
1-й ведучий:
-    День закоханих не можливо не говорити про любов і кохання, які наповнюють наше життя від народження і до самої смерті. Це любов матері до дитини, жінки до чоловіка, дітей до батьків, юнака до дівчини, дівчини до юнака і т.д. Переможцем другого конкурсу “Крилаті вислови про любов” стане той, хто знає і назве найбільше висловів про це почуття. Для цього конкурсу нам потрібно троє учасників.
(Учасники по черзі говорять висловлювання . А той, хто збивається, то вибуває з гри).
2-й ведучий:
-    Наступний конкурс “Ти без мене не ти, я без тебе не я”. Для цього конкурсу нам потрібно три дівчини і три хлопці, які , розібравшись по парам, діляться на три команди. Суть цього конкурсу полягає в тому, що вам потрібно поєднати по парам всесвітньо відомі імена на картках, які вам дістануться.
(Картки роздаються учасникам). (Додаток №1)
На все про все вам дається три хвилини. Переможцем стає та команда, яка дасть найбільше правильних відповідей-поєднань.
1-й ведучий:
-    Наступних конкурс танцювальний. І для нього ми викликаємо знову три пари (хлопець + дівчина).
Ваше завдання полягає в слідую чому. По одному учаснику від пари підходять до столу і вибирають картку, де зазначено, який танець ця пара буде виконувати. (Додаток №2).
2-й ведучий:
-    Наступний конкурс – показуха. І нам знову ж таки потрібно троє бажаючих. Завдання полягає в тому , що учасники без допомоги голосу мають зобразити те, що вказано на картках. Присутні намагаються відгадати, що саме відбувається перед ними. Хто найкраще зіграє свою роль стає переможцем.
1-й ведучий:
-    Наш наступний конкурс називається ДТП або дебютно-тріумфальне представлення. Ми викликаємо для участі в ньому дві відчини і два хлопці.
Шановні учасники, згадайте своє перше кохання. В якому віці воно розгорілося? Чим закінчилось?
Ваше завдання – усно змалювати образ справжнього джентльмена (ідеальної дівчини). В цьому конкурсі переможців визначить зал за кількістю піднятих рук.
2-й ведучий:
-    На цьому наша програма підійшла до завершення. Тож ми пропонуємо вам послухати такі слова:
“Любов – це весна, любов – це натхнення, ніжність і чмстота, священне почуття. Тож бажаємо у день Святого Валентина, в цей неповторний і жаданий день, вам всіх чистих рис, пречистої думки, краси і вроди, як квіти у вінках.”
1-й ведучий:
-    Тому кохайте, оглядайтесь на вулиці, побачивши усміхнену красуню чи чарівного юнака, співайте пісні, говоріть компліменти.
Ведучі співають разом:
Давайте говорить друг другу комплименты,
Ведь это все – любви счастливые моменты,
Давайте будем жить друг другу потакая,
Тем более, что жизнь у нас короткая такая…
ІІІ.    Підбиття підсумків програми. Заключне слово вчителя