Мета:

  • надати учням спеціальну профорієнтаційну інформацію;
  • для формування узгодженої і реалістичної життєвої перспективи познайомити юнаків і дівчат з конкретними прикладами вдалих життєвих шляхів, пов’язаних з вибором професії;
  • показати старшокласникам залежність майбутніх професійних і життєвих досягнень від їх готовності до самовіддачі в праці і самостійності в реалізації життєвих цілей.

Обладнання: Ігровий стіл. На гру запрошенні представники різних професій: медичний працівник юрист, перукар, ткаля.

Хід заходу
Ведуча: Доброго дня, шановна аудиторія! Ми раді вітати вас в цьому залі сьогоднішня наша гра присвячена темі професії. Сьогоднішнє "Поле чудес" – це тренажер на якому розкривається ваш інтелектуальний потенціал, створяться умови для активного обміну знаннями. Сьогоднішня гра розширить ваші знання про професії, які вас цікавлять. Допоможе в цьому, вам, запропонована інформація. Але ніяка найповніша інформація не замінить живого спілкування. Тому ми запросили сьогодні гостей, які знайшли себе, зуміли реалізувати свої бажання і можливості. Ну що ж до справи.
І тур
Нагадаю вам, що теми гри – все про професії. Опитування свідчить, що багато з вас хотіло б у майбутньому пов’язати своє життя з медициною. Отож запитання для першої трійки гравців буде пов’язане з цією сферою професійної діяльності.
Історична довідка: Перші відомості про медичну освіту відносяться до глибокої давнини. В стародавньому Египті в Китаї за 29-30 століть до нашої ери вже проводилось навчання медицині. В стародавній Греції в 5-6 столітті до нашої ери навчання медицині було вже на досить високому рівні величезний вплив на медичну освіту мав Гіпократ. В епоху середньовіччя зводилась до навчання надання першої допомоги і догляду за хворими і пораненими і повністю знаходилась в руках духовенства. Перша світська медична школа була заснована в Солерно в Італії в 9 столітті. В Росії викладання медицині почалося в другій половині. Медицина була привілеєм чоловіків. В дореволюційній Росії жіночий медичний інститут був єдиним медінститутом, що давав вищу медичну освіту жінкам. Тим хто закінчив цей медичний заклад присвоєне звання лікаря і надавалося право на отримання ступеню доктора медицини. Що означає застаріле слово – лікар. Іншими словами, яку кваліфікацію присвоювали жінкам-випускницям жіночого медінституту говорячи сучасною українською мовою. За словником Ожегова слово "лікар" означає "фельдшер" помічник лікаря. У лікарів здавна були помічники "фельдшери", "медичні сестри".

Медсестра – уже назва цієї професії говорить про те, які основні риси характеру повинні бути притаманні цьому медичному працівнику. Сестра – значить рідна, близька людина, завжди готова прийти на допомогу. Сьогдні в гостях Наталія Григорівна, медична сестра ЦРЛ, випускниця нашої школи. Кілька питань до гості:
– Коли ви прийняли рішення обрати саме професію медичної сестри, що Вас притягувало саме в цій справі.
– Свого часу А.П.Чехов, який сам був медиком говорив, що професія медика – це подвиг, вона потребує самозречення, чистоти душі і чистоти помислів. Чи справді це так?
– У якому навчальному закладі ви набували цієї спеціальності?
В Сумській області кілька медичних училищ, які готують медичних працівників середньої ланки. Це Конотопське, Глухівське, Шосткінське, Лебединське і Сумське медичне училище. Більш детальну інформацію про ці навчальні заклади, умови вступу до нього, власні нахили до цієї роботи ви можете отримати звернувшись до мене.
ІІ тур
Повторюю, що тема сьогоднішньої гри – професії.
Можливо не всі ви знаєте про те, що в свідоцтві про закінчення О.С. Пушкіним ліцею значилось, що він протягом шестирічного навчання в цьому закладі "оказал успехи в праве естественно частном, и публичном в гражданском и уголовном – весьма хорошие…". Таким чином О.С. Пушкін отримав прекрасну юридичну освіту. Юрист – одна з найстаріших професій. Коли з розділених на класи первинних общин утворилися держави відчулася необхідність в писаних законах з допомогою яких володарюючий клас міг би диктувати свою волю тим, кого вони експлуатують. Виникла необхідність у спеціально уповноважених людях, які б забезпечили втілення цих законів у життя. Повного розквіту досягло право в античному Римі. Римське право мало величезний вплив на розвиток майбутніх правових систем. Юридична освіта була престижною в усі епохи. Назвіть ім’я відомого Російського композитора, який отримав блискучу юридичну освіту, три роки віддав юридичній практиці, навіть створив "правоведческую песню" для змішаного хору. (Мова йде про П.І. Чайковського).
Сьогодні в нас у гостях юрист-консультант Міхно Генадій Віталійович.
Питання для гості:
1. Допомога хворому у будь-яких обставинах головна заповідь медика, чи є така заповідь у юристів?
2. Що побудило Вас обрати саме цю професію?
3. Ким найчастіше ви являли себе в дитячих іграх?
ІІІ тур
Питання учасникам:
1. Як ви гадаєте, що робить людину красивою?
На це питання можна відповісти по різному. Кравець каже – костюм. Взуттєвики стануть стверджувати, що взуття. А перукарі впевнені, що людину робить красивою – зачіска. Недарма мистецтво перукаря порівнюють з роботою художника. Ось чому сучасних майстрів зачісок знайомлять з тонкощами перукарського мистецтва. Їм викладають малювання, естетику, історію зачісок всіх часів, сучасні напрямки зачісок. Головним інструментом гарного перукаря є його фантазія, почуття сучасності, естетичний смак, вірне око та вмілі руки.
Питання.
Недарма я підкреслював, що професія перукаря – це мистецтво. Спробуйте відгадати назву зачіски, яка співпадає з назвою танцю. З цієї тендітною жінкою мабуть багато з вас хто знайомі, її звуть Топчієва Олена Анатоліївна. Вона працює перукарем в спорткомплексі. Це справді майстер своєї справи. Людина з золотими руками.
Питання до гості.
1. Ви з самого дитинства мріяли стати перукарем, як у вас були якісь інші мрії?
2. В сучасних умовах працювати в сфері обслуговування дуже складно. Треба працювати так, щоб Ваш клієнт прийшов до Вас знову. Отож виникає запитання, що потрібно сьогодні щоб успішно працювати в сфері обслуговування?
3. Інформація про навчальні заклади.
ІV тур
У людину можуть задатки багатьох здібностей і дарувань. Наприклад Ріхард Багнер був наділений одночасно музичним і літературним даруванням. Лермонтов і Шевченко крім поетичного дарування були прекрасними художниками. Композитор Бородін був видатним хіміком. Як називається система якостей, які дають змогу особистості досягати значних успіхів в оригінальному виконанні творчої діяльності?
    /Талант/
Талант – річ прекрасна, але мені б хотілося б нагадати слова найвидатнішого винахідника минулого століття Томаса Едісона. "талант – це один процент терпіння і 99 % потіння".
Отож яку б професію ви не обрали, дуже важливо щоб вона стала частиною вашого життя, до того ж приємною. Завершуючи нашу зустріч я б хотіла сказати такі слова:
Велика відрада робота
У полі, цеху, за столом.
Працюй до гарячого поту
працюй же без ліку й достоту
Щасливий хто дружить з трудом.