Мета: 1)Виховна: виховувати любов до знань, роботи з книгами та іншими джерелами отримання інформації.
2)Навчальна: вчити у прочитаному бачити головне і вміти швидко знайти вірну відповідь на поставлене питання, а також логічно мислити при виборі відповідей.
3)Розвиваюча: розширити знання учнів з трудового навчання.
Задачі: - стимулювати розумову діяльність;
- виховувати почуття дружності колективізму;
Форма проведення: інтелектуально-розвиваюча гра.
Місце проведення: майстерня з обробки металу.
Обладнання: дошка, дві картки з переліком інструменту, картки букви для конкурсу “Поле чудес”.
Етапи підготовки і проведення виховного заходу:
1. Етап – вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб дати і перевірити знання учнів, Але крім основної мети існує ще й інша – розважальна.
2. Етап – планування виховного заходу. На цьому етапі йде підбір питань, місця і часу проведення. Підбір подарунків (покупаємо “Почесні грамоти”).
3. Етап – організація діяльності учнів. Учнів раніше повідомляють про проведення заходу.
4. Етап – проведення заходу.
5. Етап – підведення підсумків. Після заходу обговорення з метою виявлення успіхів та невдач.
Хід заходу:
Поділ учнів за бажанням, порівну, та ознайомлення їх з правилами гри:
1)За повну обґрунтовану, правильну відповідь команда отримує 2 бали;
2)За неповну відповідь 1 бал;
3)За порушення правил та дисципліни з команди знімається 1 бал.
План заходу:
I.Організаційна частина.
II.Проведення конкурсів:
1-й тур “П’ятий зайвий”.
2-й тур “Щасливий випадок”.
3-й тур “Конкурс капітанів”.
4-й тур “Поле чудес”.
5-й тур “Доміно”.
6-й тур “Приказки про працю”.
III.Заключна частина.
1.Підведення підсумків.
2.Нагородження переможців.
________________________________________
I.Організаційна частина.
- добрий день! Сьогодні ми з вами зустрілися для того, щоб провести змагання, які називаються “Веселі перегони”. Спочатку давайте розділимося на дві команди, нехай кожна команда вибере собі капітана і дасть назву своїй команді.
II.Проведення конкурсів.
1. Ми розпочинаємо перший тур, який називається “П’ятий зайвий”. Я пропоную командам набір слів з яких ви повинні виключити одне слово і пояснити чому воно зайве. На цей конкурс у вас всього одна хвилина.
А Б
1.Молоток 1.Лінійка
2.Зубило 2.Кутник
3.Стамеска 3.Циркуль
4.Напилок 4.Ножівка
5.Рисувалка 5. Штангенциркуль
Слова, які необхідно виключити підкреслюють. Такі завдання дають обом командам одночасно. Якщо жодна команда не зможе дати правильну відповідь на питання, тоді ведучий сам дає правильну відповідь.
2.Другий тур наших змагань називається “Щасливий випадок”. На протязі трьох хвилин, я буду давати по шість питань кожній команді, спочатку першій потім другій.
Питання:
1. Матеріал, який має високу теплопровідність, електропровідність, блиск і т.д. (Метал).
2.Слюсарний розміточний інструмент, за допомогою якого наносять лінії на металеву заготовку? (Рисувалка).
3. Слюсарна операція з розділення металу за допомогою ріжучих та ударних інструментів. (Різання чи рубання).
4. Слюсарний інструмент для проведення лінії під кутом 90 градусів на площині. (Кутник).
5. Нанесення на заготовку точок та ліній, які означають місце та рівень обробки. (Розмічання).
6. Слюсарна операція по зняттю з заготовки невеликого шару металу за допомогою напилка. (Обпилювання).
7. Ручні інструменти для різання металів. (Ножиці, ножівка).
8. Інструмента, які використовують при розмічанні. (Лінійка, кутник, рисувалка, кернер).
9. Які види правок ви знаєте? (Ручна та машинна).
10. Види напилків за профілем поперечного перерізу. (Плоскі, трикутні, квадратні, круглі, напівкруглі).
11. Операція в ході якої заготовці надають загнутої форми. (Гнуття).
12. Види штампування. (Гаряче і холодне).
3. Третій тур – це конкурс капітанів. Капітани команд обмінюються питаннями, які вони приготували раніше. Правильна відповідь оцінюється двома балами, а неточна чи неправильна - одним балом.
Наприклад:
1) З чого складається молоток?
2) З чого складається зубило?
3) Для чого використовують рубанок?
4) Форма ріжучої частини зубила?
5) Які е удари молотком?
6) Чому тонколистовий метал гнуть, вирівнюють, правлять за допомогою киянки?
4. Четвертий тур має назву “Поле чудес”. Для цього конкурсу на дошці малюються квадратики, кожний з яких відповідає одній літері слова, яке необхідно вгадати. За кожну відгадану літеру присуджується один бал, за відгадане слово – п’ять балів.
Наприклад:
Метал сріблястого кольору, дуже легкий, м’який і має велику електропровідність? (Алюміній).
5. Наступний тур буде під назвою “Доміно”. Одна з команд називає слово, яке стосується трудового навчання, а остання буква цього слова є початком наступного слова для іншої команди. За перемогу в цьому конкурсі команда буде нагороджена трьома балами.
Наприклад:
Молоток кутник киянка ........ рубанок.
6.Шостий тур нашого конкурсу буде вирішальним. Кожна з команд повинна сказати приказку про працю. За кожну приказку команда отримає по одному балу.
Наприклад:
1) “Робота не вовк в ліс не втече.”
2) “Без охоти нема роботи.”
3) “Без труда нема плода.”
4) “Вперта праця все переможе.”
5) “Од роботи коні дохнуть.”
6) “Працює до сьомого поту.”
7) “Робить п’яте через десяте.”
8) “Почав діло - роби сміло.”
9) “Кінчив діло гуляй сміло.”
10) “Без діла слабіє сила.”
11) “Хто хоче, той може.”
12) “Нероба гірше пияки.”
III.Підведення підсумків.
- Ось і підійшов наш конкурс до кінця. Сьогодні обидві команди проявили свої знання. Але кращою, за балами, а отже і переможницею стала команда (назва команди). Вітаю цю команду з перемогою. Хочу подякувати обом командам за прекрасну гру.
Веселі перегони
- Категорія: Виховні заходи