Тема: Подорож до столярного цеху.

Мета:

  • навчальна: Ознайомити учнів з працею столяра в столярному цеху, розширити та узагальнити їх знання про деревообробне виробництво, верстати та вироби, які виготовляються в столярному цеху;

  • виховна: виховувати у дітей виховувати любов і бережливе ставлення до праці;

  • розвиваюча: розвивати мислення та пам`ять, вміння аналізувати, узагальнювати.

Вік:17-18 років.

Задачі:

1) Поглибити знання учнів з трудового навчання.

2) Поглибити знання учнів про професію столяра.

3) Формування свідомого і відповідального ставлення до праці.

4) Сприяти формуванню естетичної та трудової культури.

Форма проведення: екскурсія (виробничі майстерні АГРОЛІСХОЗу).

Обладнання: вертати, креслення, вироби, фотокартки виробів.

План заходу:

1.     Підготовчий етап.

2.     Реалізаційний етап.

3.     Підведення підсумків.

4.     Висновок.

1.     Підготовчий етап.

З дітьми проводиться роз’яснювальну бесіда. Повідомляється тема і мета, дата, місце та час проведення екскурсії. Дітям повідомляється її маршрут, правила поведінки і техніка безпеки  в майстерні (всі розписуються).

2.     Реалізаційний етап.

Дітям потрібно ще раз нагадати правила поведінки і техніку безпеки перед екскурсією в майстерні. Біля столярного цеху необхідно розповісти про нього, чим займаються майстри, які там працюють, який режим їх роботи, що зараз там нас чекає.

 "Тепер ми вже на місці. Ви підійшли до столярного цеху і можете бачити, що тут працюють люди не тільки в самому будинку, а і на подвір’ї. Як ви гадаєте, робітники яких професій тут працюють? Праця як на подвір’ї, так і в цеху розділена. Одні займаються прийомом лісу, другі очищенням його від кори, треті складають штабелі. Таким чином можна бачити, як дошка сушиться і потім потрапляє до цеху. Майстри, які працюють безпосередньо в цеху, також займаються різною роботою. Коли ми входимо в столярний цех ми можемо бачити що він поділений на приміщення. Може хто з вас знає як вони називаються? Їх можна назвати майстернями. В даний час у столярів обідня перерва, тому все можна побачити своїми очима. Ходімо швидше. Зайшовши в перше велике приміщення ви можете бачити верстати, канали через які видаляється стружка в мішки. Одразу хочу сказати, що стружка, а також відходи, що залишаються при заготовці дошки спалюються в котлі. Таким чином опалюються всі приміщення цеху: сушка, малярка, побутові приміщення і сам столярний цех. Ви вже напевно вчили з трудового навчання які існують види верстатів. Які з них ви тут бачите? Правильно, тут є токарні, стругальні, свердлильні, фрезерні, рейсмусові, довбальні, шліфувальні, торцовочні, заточні, а також різний ручний інструмент. Екскурсію нам допоможуть провести досвідчені майстри, які працюють вже не перший рік в майстерні. Вони будуть чекати вас в кожному підрозділі цеху, поділяться з вами власним досвідом, розкажуть вам цікаві речі та покажуть вироби виготовлені їхніми руками: двері, вікна, меблі, різні вироби: плінтуси, обналічку, вагонку і токарні вироби".

Прослухавши розповіді столярів та ознайомившись з виробами, ви напишете твір, зміст якого буде відображати ваші враження від проведеної екскурсії.

Під час екскурсії розповідають столяри. Після закінчення кожної розповіді вчитель та учні дякують майстру.

3. Підсумковий етап.

По закінченні екскурсії діти організовано виходять з приміщення цеху. Одразу треба спитати у дітей про перші враження.

Після цього вчитель робить висновок: „Під час екскурсії ми побували в столярному цеху, ознайомилися з діяльністю столярів – майстрів по дереву, побачили багато цікавих виробів, кожен з вас знайшов для себе щось цікаве та не звичайне. Сподіваюсь, що ви всі про це напишете у своїх творах.”

Вчитель приводить дітей назад в школу і відпускає додому.

4. Висновок.

В результаті сьогоднішньої екскурсії діти ознайомились з працею столяра в столярному цеху, розширили та узагальнили свої знання про деревообробне виробництво, верстати та вироби, які виготовляються в столярному цеху. На мою думку, я повністю досяг мети цього виховного заходу.