НАМ МІРИ ЧАСУ - І ХВИЛИНИ, І РОКИ - ПРО СЛАВНИХ НАГАДАЮТЬ ЗЕМЛЯ Урок математики у 4-му класі

Як жваво і без зайвого перевантаження розкрити учням нову тему на уроці математики? Безумовно, у пригоді стане інтеграція, що дає змогу поєднати математичні знання і цікавий для дітей пізнавальний матеріал.

Так, підчас опанування молодшими школярами одиниць вимірювання часу доречно розпові сти їм про українців, що прославили Батьківщину видатними відкриттями у різних сферах.

Те м а. Одиниці вимірювання часу. Розв’язування задач на обчислення тривалості події.

Мета. Систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу та відношення між ними. Навчити перетворювати дані одиниці вимірювання в інші. Вдосконалювати обчислювальні навички. Вчити розв’язувати задачі на відношення. Закріпити уявлення про Сонячну систему. Розвивати творче та логічне мислення, уяву, математичне мовлення, пізнавальну активність дітей. Виховувати бережливе ставлення до часу, повагу до людей інтелектуальної праці, любов до Батьківщини та гордість за талановитих людей України.

Матеріали та обладнання: мультимедійний комплект, презентація з теми, підручник "Математика. 4 клас" (авт. М. Богданович), тлумачний словник, таблиця для 4-го класу "Міри часу”; сигнальні картки зеленого і червоного кольорів; картки для індивідуальної роботи “Перевірка предметних компетентностей. Математика. 4 клас" (авт. Н, Листопад); табель-кален- дар для роботи в парах; картки-блискавки; набір геометричних фігур для роботи в парах; зірочки з картону.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Емоційне налаштування на роботу (2-3 хв)

  • 2- Привітання

Рада, діти, вас вітати. Математику вивчати,

Нумо разом працювати: Інтелект свій розвивати.

  • 3- Завдання “Розв'яжи приклад — відкрий букву”
  • 2- Як ви гадаєте, що таке інтелект?
  • 3- Кого називають інтелектуалом?

Вислухавши міркування учнів, педагог пропонує прочитати визначення слів у тлумачному словнику.

— Розв’яжіть приклади і дізнайтеся, де сьогодні пройде наш урок.

Учитель демонструє слайд з прикладом. У разі правильної відповіді відкривається певна буква. Один з учнів записує її на дошці. Після виконання завдання зачитують словосполучення, що утворилося. (Клуб "інтелект"}.

Орієнтовний зміст завдання

180 + 20*5 =

(К)

420:7*

(Т)

300 - 300:2 *

(Л)

90* 1000 =

(Е)

48000:8:3 =

(У)

8000:10 =

(Л)

300 • 7 + 3 =

(Б)

200:5 =

(Є)

50 -вмИ

(1)

500:2 = ,

(К)

300 - 5 =

в

6000:20 =

(Т)

  1. Повідомлення теми і завдань уроку (3-4 хв)
  2. “Відкриття" теми уроку
  • 4- Отже, розпочинаємо засідання клубу “Інтелект”. Якщо під час роботи ви проявите уважність, розум, організованість і кмітливість, то станете справжніми інтелектуалами. Але спочатку відгадайте загадку.

Вправно йде, хоч ніг не має,

“Цоки-цок”, — усім співає.

І секунди, і хвилини Нам рахує він щоднини.

(Годинник)

  • 5- Для чого ми використовуємо годинник?
  1. Завдання на вибір заданого елемента
  • 6- Оберіть одиниці вимірювання, що позначають час. Учитель демонструє запис на слайді.

Джерело : «Учитель початкової школи», 2017. №5, автор Лілія Самойленко, вчитель початкових класів, СЗОШ N8 6, м. Суми