Повторення вивченого матеріалу (заняття 17)МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання, віднімання, множення та ділення багатоцифрових чисел; закріплювати вміння розв'язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: сигнальні картки; схеми задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Кожен з вас вже постарався,
До заняття приготувався.
Тож за парти всі сідаєм
І заняття розпочинаєм.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

- Обчисліть у зручний спосіб.

140 + 270 + 160 + 130                   127 - (27 + 19)

(178 + 35) + 22                             (226 + 45) - 26

2. Оберіть задачі, що розв'язуються дією додавання

? Маса дині 3 кг, а маса кавуна — на 7 кг більша. Визначити масу кавуна.
? Перше число 19, друге — 11. На скільки перше число більше, ніж друге?
? Від смужки відрізали 8 м, а потім — ще 6 м. Скільки всього метрів відрізали від смужки?

3. Зазначте стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої

28.02.2015-1-1Ма1Повт
ІІІ. Основна частина

1. Виконання дій

405 • 28                          2 345 : 67
346 • 72                          234 500 : 67

2. Знаходження частини від числа

1/2 від 1 дм; 1/2 від 1 м; 1/2 від 1ц; 1/2 від 1 кг; 1/2 від 1 км.

3. Вправа на розвиток уваги «Знайди та виправ помилку»

24 • 3 = 72                          25 - 4 = 102
68 : 4= 16                           96 : 8= 12
85 + 20 • 5                         185 40 • 2 - 35 = 55

4. Розв'язування задачі за скороченим записом
 

15 автобусів по 32 учні

} 690 учнів

5 автобусів по ? учнів

 
?? Фізкультхвилинка
 
Дружно разом піднялися,
Вліво, вправо подивилися.
Потім хутко повернулися,
Всім навколо посміхнулися.
Поплескали у долоні
І побігали, як поні.
 
01.03.2015-1с             01.03.2015-1с1
 
5. Робота в зошитах

1) Обчислити значення виразів.

10 908 + 7 952 : 28 • 34

141 637 - 118 142 + (429 725 - 158 460)

2) Знайти значення виразу 50 000 - 21 780 : а, якщо а = 45.

3) Знайти середнє арифметичне чисел 345, 1 456 і 3 782.

4) Розв'язати задачу.

У магазині було 1 260 кг картоплі. Першого дня продали 1/3 картоплі, а другого — 3/8 решти. Скільки кілограмів картоплі продали другого дня?

6. Гра «Буває — не буває»

Учитель промовляє речення. Якщо твердження правдиве, дитина плеще у долоні, якщо ні — тупотить.

? Вовк блукає лісом.
? Вовк сидить на дереві.
? У каструлі вариться горнятко.
? Кішка гуляє на даху.
? Собака пливе у небі.
? Дівчинка пестить собаку.
? Хатинка малює дівчинку.

IV. Підсумок заняття

- Що виконували на занятті?
- Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?
- Дякую вам за старання на занятті!
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).