МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: закріплювати вміння учнів ділити трицифрові та багатоцифрові числа на двоцифрове число; удосконалювати обчислювальні навички; закріплювати прийоми перевірки дії ділення дією множення, формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: картки для усних обчислень; таблиці з умовами задач.
Обладнання: картки для усних обчислень; таблиці з умовами задач.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Ясне сонечко проміння
Посилає щедро в клас.
Це воно, напевно, знає:
Почалось заняття в нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення.
?? Гра «Хто швидше?»
2. Робота за таблицею
а |
510 |
480 |
950 |
750 |
720 |
960 |
b |
17 |
16 |
19 |
15 |
12 |
16 |
(а : b) |
3. Розв'язування задачі
Туристи пройшли 4 години зі швидкістю 5 км/год. і 3 години зі швидкістю 4 км/год. Який шлях подолали туристи?
ІІІ. Основна частина
1. Знаходження частки з поясненням
434 : 62 851 : 37 1 755 : 45 41 244 : 84
2. Знаходження частки й остачі
442 : 62 865 : 37 1 759 : 45 41 324 : 84
3. Розв'язування рівнянь
х - 12 = 456 6 831 : а = 27
4. Знаходження середнього арифметичного чисел
23, 17, 22, 18
?? Фізкультхвилинка
Вже втомились ми учитись!
Треба трішки відпочити.
Всі з-за парти підвелись
І навшпиньки потяглись.
Руки вгору, руки в боки —
Уперед прогнулись трохи,
Руки в ліктях всі зігнули
І коліном їх торкнули.
А тепер присіли, встали,
У долоні поплескали,
В різні боки поскакали.
Ще раз дружно всі присіли
І за парти тихо сіли.
Треба трішки відпочити.
Всі з-за парти підвелись
І навшпиньки потяглись.
Руки вгору, руки в боки —
Уперед прогнулись трохи,
Руки в ліктях всі зігнули
І коліном їх торкнули.
А тепер присіли, встали,
У долоні поплескали,
В різні боки поскакали.
Ще раз дружно всі присіли
І за парти тихо сіли.
5. Робота в зошитах
1) Заповнити «віконця».
1/2 год. = ? хв. 1/4 кг = ? г 2/4 т = ? кг
3/4 год. = ? хв. 1/2 км = ? м 2/5 км = ? м
2) Перше число 832, а друге — у 32 рази менше. Знайти суму цих чисел.
3) Знайти значення виразів: 176 : а, якщо а = 22; 128 : b, якщо b = 16.
4) Знайти частки 14 352 : 46, 15 946 : 34 і перевірити результати дією множення.
5) Розв'язати задачу.
В одній теплиці зібрали 25 ящиків цибулі, а в другій — 19 таких самих ящиків. Знайдіть середню врожайність цибулі, якщо маса одного ящика дорівнює 16 кг?
6. Вправа «Конячки» (гімнастика для пальців)
Ось помічники мої,
Їх як хочеш поверни.
По дорозі рівній скачуть
Наші пальці, як конячки:
Цок-цок-цок, цок-цок-цок.
(Діти сидять за партами, руки — перед собою парті, долонями вниз. Почергове просування вперед то лівою, то правою рукою з одночасним згинанням і розгинанням пальців.)
7. Гра «Заборонений номер»
Обирають певну цифру (наприклад, 4 — заборонена). Діти утворюють коло й за годинниковою стрілкою починають по черзі лічити: 1, 2, 3... Коли настає черга четвертої дитини, вона не вимовляє цифру 4, а плеще в долоні один раз.
Рекомендації: у ході подальшої лічби, щойно зустрічається число, що містить цифру 4 (14, 24, 34 і т. ін.), замість цього числа слід плеснути в долоні.
Якщо діти успішно впоралися з цим завданням, можна змінити умови гри: як заборонені цифри дати набір цифр, між якими існує певний логічний зв'язок. Наприклад, якщо лічити до 25 (2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24). Якщо діти зуміли відстежити цей зв'язок, то можна дати ряд заборонених цифр, між якими відсутній будь-який зв'язок. Наприклад, якщо лічити до 25 (4, 7, 14, 18, 21, 23). Діти можуть зразу не впоратися з цим завданням. Доцільно спробувати повторити гру в цьому самому варіанті кілька разів.
IV. Підсумок заняття
- Чи сподобалося вам заняття?
- Що було здалося складним? Чому?
- Що далося легко?
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).