Ділення у випадку, коли частка містить нулі. МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: закріплювати випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; вправляти учнів у діленні складених іменованих чисел на двоцифрове число; формувати вміння розв'язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: схеми задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Попрацюємо старанно,
Щоб заняття пройшло немарно.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Обчислення у зручний спосіб

16 • 25 • 4                               20 • 15 • 5
5 • 125 • 2                               50 • 33 • 2 • 3

2. Знаходження середнього арифметичного чисел

6, 10, 14
8, 6, 13
9, 10, 14
17, 18, 19
11, 15, 19
5, 20, 23

3. Робота за картками

Картка 1

1) Знайти значення виразів.

35 872 : 76                           31 995 : 81

2) Перше число а, друге — у 4 рази більше. Записати вираз для знаходження суми цих чисел.

Картка 2

1) Знайти значення виразів.

18 837 : 63                              16 863 : 33

2) Перше число b, друге — у 6 разів більше. Записати вираз для знаходження різниці цих чисел.

ІІІ. Основна частина

1. Виконання ділення (письмово)

8 815 : 43                              34 887 : 87
24 766 : 61                            106 392 : 52

2. Знаходження частки й остачі

8 822 : 43                             34 892 : 87
24 769 : 61                           106 400 : 52

3. Розв'язування задачі за таблицею

Ціна

Кількість

Вартість

?

18

} 1620 грн. 40 к.

36 грн. 50 к.

26


?? Фізкультхвилинка
 
Руки в боки,
Нахилилися вперед.
Нахилилися назад,
І праворуч, і ліворуч,
Раз, два, три, чотири —
Набираємося сили.
 
4. Робота в зошитах

1) Розв'язати приклади.

447 480 : 66                                27 930 : 49
140 т 391 кг : 57                        379 км 502 м : 62

2) Знайти значення виразу (а - а : 15) • 7, якщо а = 180.

3) Знайти: 5/7 від 35 ц; 2/9 від 270 м.

4) Розв'язати рівняння.

17 644 : а = 22                         х - 36 = 79 272

5) Розв'язати задачу.

До школи привезли 3 296 підручники. Першого дня видали 3/8 усіх підручників, а другого дня — у 4 рази менше, ніж першого. Скільки підручників видали другого дня?

5. Гра «Графічний диктант»

Учні будують фігуру під керівництвом учителя у спеціальному зошиті в клітинку. Працюють фронтально. Під час диктування вчитель роблять довгі паузи, щоб кожна дитина встигала провести лінію. Інструктує він дають тільки один раз. Завдання ускладнюється шляхом збільшення кількості ліній, що сприймає дитина за один раз.

1) Інструкція.

- Зараз ми пограємо у гру «Чарівний олівець». Якщо ви уважно мене слухатимете, то після завершення малювання у зошиті з'явиться знайоме нам зображення. Я казатиму, у який бік і на скільки клітинок провести лінію. Проводьте тільки ті лінії, що я диктуватиму. Кожну нову лінію починайте там, де закінчилася попередня, не відриваючи олівця від паперу.

Отже, почнемо! Поставте точку у нижньому лівому куті клітинки, на точку поставте олівець. Увага! Пересувайте олівець...

2) Обирають графічний образ, а інструкцію записують на дошці.

3 - 1 ?; 5 + 2 ?; 2 + 3 ? і т. ін.

Результат математичної дії свідчить, на скільки клітинок слід провести лінію, а стрілочка — її напрямок.

?? Релаксація під спокійну музику

- Сядьте зручно, заплющте очі, уявіть себе в лісі. Вам добре, на вас дме легенький вітерець, а згори чутно пташиний спів. Послухайте його.

Розплющте очі. Ми чули спів пташок. Чий голос ви впізнали?
 
28.02.2015-1с        28.02.2015-1сс

- Так, як співають шпаки — красиво і мелодійно, — не співає жодна пташка. Вони — великі майстри наслідувати інших птахів. За це їх звуть пересмішниками.

IV. Підсумок заняття

- Що сподобалося на занятті?
- Про що розповісте вдома батькам?
- Дякую, ви старанно працювали сьогодні.
 
31.01.2015-2с3
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).