Дроби. Складені задачі, що містять знаходження дробу від числа. Множення багатоцифрових чисел на круглі числа (заняття 10)МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на знаходження дробу від числа; формувати обчислювальні навички; розвивати математичне мислення; виховувати зацікавленість, бажання здобувати знання, допомагати іншим.
Обладнання: прямокутники; короткий запис задачі; кольорова крейда.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Ви почули всі дзвінок,
Він покликав на урок:
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними — і хлоп'ята.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

Знайдіть 3/4 від 330,  5/9 від 455,  6/7 від 612.

2. Математичний диктант
 
- Скільки нулів у мільйона? (Шість)
- Запишіть найбільше шестицифрове число. (999 999)
- Запишіть найменше шестицифрове число. (100 000)
- Запишіть наступне число після числа 999. (1000)
- Я замислила два числа. Якщо я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то дістану найбільше тризначне число, записане навпаки. Які саме числа я замислила? (0 і 666)
- Яке число дістанемо, якщо з найменшого чотирицифрового числа прибрати його половину? (500)
- Число 50 000 зменште на 1. (49 999)
- На скільки найменше чотирицифрове число більше за найменше трицифрове число? (1000 - 100 = 900)

3. Гра «Знайди число»

? Усього на столі лежить 60 зошитів. Третина з них — зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку лежить на столі?
? Довжина стрічки 80 см. Її розрізали навпіл. Якою є довжина половини стрічки?
? Довжина частини мосту 23 м. Якою є довжина мосту?
? Яка частина прямокутника зафарбована?

28.02.2015-1-1др1
III. Основна частина

1. Робота за картками для опитування

28.02.2015-1-1др2

28.02.2015-1-1др3
Відповідь: 60.

2. Завдання для опитування

? Що називають дробом?
? Як називають число над лінією дробу? Що воно показує?
? Як називають число під лінією дробу? Що воно показує?

3. Тестування

1) Яка частина фігури зафарбована?
 
28.02.2015-1-1др4

а) 1/2;  б) 3/8;
в) 4/8;  г) 1/3.

2) Щоб знайти від суми числа 840 і 60, потрібно:

а) 840 : 6;  б) (840 + 60) • 6;  в) (840 + 60) : 6;  г) 840 + 60 : 6.

4. Гра «Влуч у ціль» (змагання між двома командами)
 
28.02.2015-1-1др5

5. Робота над задачею

До магазину завезли 450 кг апельсинів. Першого дня продали п'яту частину апельсинів, а другого — третю частину того, що залишилося. Скільки кілограмів апельсинів продали другого дня?

?? Фізкультхвилинка
 
Рахували, ми, трудились,
І напевно, вже стомились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.

Учитель

Учні

Я малюю зайчики для вас — раз!

Роблять колові рухи руками над головою

Це у нього, бачите, голова — два!

Руки кладуть на голову

Це у нього вуха догори — три!

Підіймають руки вгору до вух

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири!

Повертають тулуб праворуч, ліворуч

Це очиці весело горять — п’ять!

Прикладають руки до очей

Ротик, зубки — хай моркву їсть — шість!

Імітують жування моркви зайцем

Шубка тепла хутряна на нім — сім!

Плещуть у долоні

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім!

Підстрибують на місці


6. Робота в зошитах

1) Обчислити значення виразів.

600 : 3                       278 + 383                    600 – 120 : 3
(200 - 60) • 5             310 – 60 • 3 + 140        90 • 6
140 - 5                      800 : 2                          325 + 56
6356 : 7                     678 : 3                          2007 • 8

2) Знайти частку з поясненням.

244 : 61                              275 : 55

3) Розв'язати задачу.

У мами було 24 грн. Вона купила 4 книжки за однаковою ціною. Скільки коштувала одна книжка?

4) Скласти вирази та знайти їх значення.

1000 – 200                                               у 100 разів
                               збільшити
15 • 4                                                      на 400

?? Хвилинка релаксації

Підведіться, розправте плечі, заплющте на мить очі й подумки намалюйте все, про що я розкажу. Уявіть, що ви знаходитеся посеред степу. Але замість трави, що росла тут раніше, колоситься пшениця, пустунець вітер грається, нахиляючи колоски один до одного, що нібито про щось шепочуться між собою. Усміхаються волошки й сокирки. А сонце не шкодує своїх промінців, гріє землю, зігріває нас, наше серце, нашу душу, і ми відчуваємо, як нам чудово жити на рідній українській землі.

26.02.2015-3c        26.02.2015-3cc1
 
IV. Підсумок заняття

?? Рефлексія

- Якими є ваші враження від заняття?
- Що вам сподобалося найбільше?
- Над чим змусило замислитися наше заняття?
- Чи стануть вам у пригоді знання, здобуті сьогодні?
 
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).