МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: закріплювати знання учнів про ділення багатоцифрових чисел; формувати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; знаходити значення виразів; розвивати логічне мислення, пам'ять, уміння застосовувати набуті математичні знання практично; виховувати старанність, охайність.
Обладнання: малюнки мишенят (Круть та Верть), котика, песика, їжака, білки.
Обладнання: малюнки мишенят (Круть та Верть), котика, песика, їжака, білки.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Декарт Рене сказав: «Щоб удосконалити розум, потрібно більше розмірковувати, ніж заучувати».
?? Вправа «Мікрофон»
- Заперечте або поясніть думку Декарта Рене.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра «Розшифруй казку»
- Діти, вам потрібно швидко і точно обчислити приклади, за кодом розшифрувати назву української народної казки.
90 |
40 |
60 |
50 |
80 |
30 |
10 |
о |
25 + 25 |
л |
52 + 8 |
о |
14 + 26 |
к |
63 + 27 |
с |
52 + 28 |
о |
25 + 5 |
к |
100 - 90 |
2. Гра «Хто швидше?»
Двоє мишенят - Круть та Верть - грали наввипередки. Хто з них здобуде перемогу? (І ряд - Круть, II ряд – Верть)
3. Гра «З'єднай однакове»
- З'єднайте іменовані числа з однаковими значеннями.
110 т 20 ц 2 кг 6500 см 32 м 8 см
2600 г 65 м 2600 м 2 км 600 м
2002 кг 2 кг 600 г 3208 см 110 000 кг
4. Гра «Мовчанка»
ІІІ. Основна частина
1. Вступне слово вчителя
- З математичною розминкою ми впоралися. Отже, продовжимо працювати над багатоцифровими числами.
2. Розв'язування задач
Від ялинки до граба, відстань між якими 2 км, назустріч один одному рухаються котик і песик. Котик пройшов до зустрічі з песиком 800 м. Яку відстань до зустрічі здолав песик?
Від джерела у протилежних напрямках почали рухатися їжак та білка. їжак до своєї нори подолав відстань у 250 м, білка до свого дупла — 750 м. Якою є відстань між норою їжака та дуплом білки?
3. Розв'язування віршованих задач
? В 7 однакових коробках
119 рушників.
Скільки в 3 таких коробках,
Порахуйте, рушників? (51)
? 7 котів за 3 хвилини
З'їли 42 рибини,
Порахуйте, любі діти,
Скільки з тим же апетитом
Буде з'їдено рибин
Одним котом за 5 хвилин? (10)
? 7 котів за 3 хвилини
З'їли 42 рибини,
Порахуйте, любі діти,
Скільки з тим же апетитом
Буде з'їдено рибин
Як дамо їм 5 хвилин? (70)
?? Фізкультхвилинка
Щоб ніколи не хворіти,
Треба вправи вам робити.
Із-зі парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли,
На носочки піднялись
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали руки в боки
Всі красиво робим кроки.
Назад — вперед прогнулись добре,
Не будем мати ми хвороби.
Треба вправи вам робити.
Із-зі парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли,
На носочки піднялись
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали руки в боки
Всі красиво робим кроки.
Назад — вперед прогнулись добре,
Не будем мати ми хвороби.
4. Робота в зошитах
1) Усно розв'яжи рівняння, запиши відповідь.
х : 520 = 5 848 : х = 845
2) Розв'яжи приклади письмово.
3) Підкресли числа, що можна вставити в порожні клітинки.
??? • 2 <840 405, 340, 420, 350, 409, 410
4) Розв'яжи задачу.
З одного міста до іншого виїхав автобус. За 5 год., рухаючись зі швидкістю 65 км/год., він подолав четверту частину шляху. Чому дорівнює відстань між містами?
?? Рефлексія
- Діти, сьогодні не дуже сонячний день. На небі — хмари. Але придивіться уважніше: один сонячний промінчик усе-таки пробився крізь них. І хай він тільки один, але він несе нам тепло, доброту. Тож будьмо добрими до всього того, що нас оточує. Адже чим добріші ми, тим більше сонячних промінчиків проб'ється до нас крізь хмарки.
Дивлячись на вас сьогодні на занятті, я звернула увагу, я к добротою, любов'ю, знаннями світилися ваші оченята. Безліч ясних, добрих промінчиків пробилися до нашого класу крізь хмари-завдання та наповнили його світлом знань.
IV. Підсумок заняття
- Молодці! Ви старанно працювали на сьогоднішньому занятті, були уважними, умілими, розумними.
Дякую вам за промінці сонця у нашому класі!
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).