МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: формувати в учнів навичок письмового ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове та вміння розв'язувати ускладнені задачі на зведення до одиниці; формувати обчислювальні навички; виховувати старанність, позитивне ставлення до навчання.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиці з умовами задач.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиці з умовами задач.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал —
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай —
Працювати починай.
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай —
Працювати починай.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра-естафета
36 : 4 32 : 8 42 : 6
91 : 7 72 : 6 60 : 5
48 : 12 75 : 15 64 : 16
903 : 3 609 : 3 408 : 2
2. Робота за таблицею
а |
38 200 |
8000 |
4560 |
а : 10 |
|||
а - 100 |
|||
а - 1000 |
3. Вправа на розвиток уваги
На дошці — таблиця, на якій у квадратах зазначено числа від 87 до 116. За командою вчителя учень має указкою показувати число й швидко лічити, знаходячи наступні числа.
101 |
90 |
91 |
107 |
103 |
95 |
108 |
98 |
102 |
99 |
88 |
109 |
94 |
106 |
87 |
110 |
92 |
100 |
114 |
96 |
111 |
93 |
116 |
104 |
105 |
115 |
89 |
112 |
97 |
113 |
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття
IV. Основна частина
1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть вісім чисел, починаючи з 2333.
2. Повторення властивостей частки
- Як поділити число на добуток двох чисел?
- Як поділити суму чисел на подане число?
- Як поділити різницю чисел на подане число?
3. Розв'язування прикладів з коментуванням
1008 : 6 936 : 4
903 : 7 1104 : 8
4. Робота над рівнянням
- Складіть і розв'яжіть рівняння: якщо невідоме число збільшити у 8 разів, дістанемо 224.
?? Фізкультхвилинка
Всі руками — раз, два, три —
Плескати у нас майстри.
Руку вліво, руку вправо —
Це ви робите так вправно.
Ногу ставте на носок,
А тоді — на каблучок.
Все виходить дуже добре,
Ми танцюєм гопачок.
Раз — присіли, два — присіли,
Гарний настрій — добре всім.
Покружляли, повертілись
І за парти сіли всі.
Плескати у нас майстри.
Руку вліво, руку вправо —
Це ви робите так вправно.
Ногу ставте на носок,
А тоді — на каблучок.
Все виходить дуже добре,
Ми танцюєм гопачок.
Раз — присіли, два — присіли,
Гарний настрій — добре всім.
Покружляли, повертілись
І за парти сіли всі.
5. Самостійна робота
?? Розв'язування задачі на знаходження площі
Довжина прямокутника 42 см, а ширина — у 6 разів менша. Чому дорівнює площа прямокутника?
6. Розв'язування прикладів з поясненням
285 299 : 7 504 078 : 6
7. Розв'язування задачі на зведення до одиниці
Трьома машинами за 5 год. роботи перевезли 90 т піску. Скільки тонн піску можна перевезти однією такою машиною за 8 год. роботи?
3 м, 5 год. — 90 т
1 м, 8 год. — ?
V. Підсумок заняття
- Що на занятті сподобалося найбільше?
- Що з раніше вивченого забулося і було повторено вами під час заняття?
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).