МАТЕМАТИКА. КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС

Мета: систематизувати знання учнів про основні одиниці вимірювання довжини, маси, часу; формувати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; закріплювати навички перетворення одних одиниць вимірювання величини на інші; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: таблиці з одиницями вимірювання довжини, маси, часу; картки із виразами.
Хід заняття

І. Організаційний момент
Психологічне налаштування
- Сьогодні вирушаємо в подорож. Супроводжувати нас будуть іменовані числа. Що візьмемо із собою?
Лінь-матінку? (Ні!)
Наполегливість? (Так!)
Увагу? (Так!)
Працьовитість? (Так!)
Гарний настрій? (Так!)
- Усміхніться одне одному та побажайте успіхів.

ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
Гра «Швидко і точно»
Учитель показує учням заздалегідь заготовлені картки з прикладами, а учні називають відповіді.
13 • 6;  84 : 4;  85 : 17;  27 • 3;  100 : 4;  150 • 3;  2 • 10;  200 • 10;  4000 : 100.

2. Пригадай і скажи!
3. Задача для кмітливих
Заєць стрибнув 6 разів, по 4 м щоразу. Вовк таку саму відстань подолає за 3 стрибки. Якої довжини стрибок у вовка?

ІІІ. Основна частина
1. Обчисли!

6 дм 5 см + 3 см                          5 дм 6 см + 6 дм
8 дм 7 см - 3 дм                           9 дм 5 см - 4 см
1 дм : 2                                         1 дм - 2 см

2. Прокоментуй!
27 м = 270 дм                               8 т = 8000 кг
27 м = 2700 см                             8 т = 80 ц
м = 27 000 мм                              12 т =12 000 кг
 
Фізкультхвилинка

Гра «Підзорна труба»
Завдання: підійти до вікна, навести підзорну трубу (аркуш паперу згорнути у трубочку) і назвати предмети, що бачиш.

3. Прочитай, уставляючи пропущені числа.
4 м 23 см = ? см                         7 т = ? ц 8 м
22 мм = ? мм                              3 т 2 ц = ? кг
4 год. = ? хв.                              5 хв. 7 с = ? с

4. Робота в зошиті
1) Заповни пропуски так, щоб рівності були правильними.

3 ц 25 кг = ? кг                         5079 м = ? км ? м
2 м 09 см = ? см                       320 мм = ? дм ? мм
1025 кг = ? т ?                          624 т = ? ц

2) Порівняй одиниці вимірювання величин.
39 км ? 3900 м                          180 с ? 4 хв.
42 ц ? 4 т 1 ц                             3 доби ? 48 год.
50 м ? 4980 см                          6 год. ? 360 хв.

3) Запиши у кілограмах.
4500 г;  18 т 20 кг;  6 ц 15 кг;  300 000 г;  12 т 740 кг;  9 ц 3 кг.

4) Запиши:
у секундах:
3 хв. = ? с
4 хв. 12 с = ? с
у хвилинах:
8 год. = ? хв.
240 с = ? хв.
у годинах:
2 доби = ? год.
300 хв. = ? год.

5. Обчисли.
3/4 доби; 5/12 хвилини; 3/4 року.

6) Задача.
До обіду магазин продав 32 однакові пари черевиків, а після обіду — 49 таких пар. Виручка до обіду — на 1 666 грн. менша, ніж після обіду. Скільки гривень виручив магазин до обіду і скільки після обіду?

Психологічна вправа «Лимон»
Сядьте зручно: руки розмістіть на колінах (долонями вгору), плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що у вас у правій руці — лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що «вичавили весь сік». Розслабтеся. Запам'ятайте свої відчуття. Тепер уявіть, що лимон знаходиться у вашій лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття. Після цього виконайте вправу водночас обома руками. Розслабтеся.

 IV. Підсумок заняття
- Які одиниці вимірювання повторили на занятті?
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд. Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).