Багатоцифрові числа в межах 200 тисяч МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: удосконалювати навички і вміння учнів під час обчислення значень виразів на дії множення і ділення; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати допитливість.
Обладнання: таблиці для усних обчислень.

Хід заняття

І. Організаційний момент

?? Психологічне налаштування

- Візьміться за руки та утворіть коло. Відчуйте, як із долоньки в долоньку переходить енергія взаємної любові та вдячності, адже ми — це єдиний колектив, який злагоджено працюватиме на сьогоднішньому занятті.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усна лічба

600 : 10 + 20                           700 : 10 + 40
700 : 7 – 20                             630 : 9 • 2
10 • 8 + 340                            9 • 0 + 890
5 • 10 + 770                            90 : 10 • 100

2. Розв'язування кругових прикладів

720 : 8                    810 - 210                  90 • 9
80 • 9                     600 + 40                   640 : 8

ІІІ. Основна частина

1. Фронтальне опитування

1) Прочитайте числа.

1148,  2049,  15 672,  40 090,  101 971,  176 507.

2) Назвіть числа, що слідують за поданими.

3561,  1405,  10 724,  100 076,  199 999.

3) Знайдіть суми чисел.

10 000 + 800 + 50                          1000 + 200 + 50
000 + 200 + 20                               100 000 + 1000 + 300 + 10

4) Скільки всього тисяч у кожному з чисел?

18 452;  59 021;  80 000;  4004;  3000;  15 001.

?? Фізкультхвилинка

Динамічна вправа «Цифри»

Учні за інструкціями вчителя виконують вправу.

- Зараз ми писатимемо цифри у незвичний спосіб. Цифру 1 «пишемо» носом (кажемо й виконуємо), цифру 2 — підборіддям, цифру 3 — правим плечем, цифру 4 — лівим плечем, цифру 5 — правим ліктем, цифру 6 — лівим ліктем, цифру 7 — правим коліном, цифру 8 — лівим коліном, цифру 9 — правою ногою, а 10 — лівою ногою.

2. Робота в зошиті

1) Запиши «сусідів» чисел 8000,  6303,  16 087,  163 542.

2) Кожну суму запиши як одне число.

3000 + 200 =                                7000 + 80 + 9 =
30 000 + 20 + 8 =                         14 000 + 400 + 70 =
61 000 + 400 + 50 + 5=                100 000 + 80 000 + 4000 + 90 + 3 =

3) Постав знаки «>», «<», « = ».

9060 ? 9600                              4127 ? 4217
20 198 ? 20 189                        17 900 ? 19 763
145 800 ? 145 900                    185 054 ? 190 103

4) Розклади подані числа на розрядні доданки.

341 =
7401 =
2394 =
18 739 =
90 849 =
149 031 =

5) Знайди правильні відповіді.

26.02.2015-1-1ма3
6) Задача.

За 5 днів Тарасик прочитав 185 сторінок книжки, а за 6 днів — решту, читаючи за день однакову кількість сторінок. Скільки сторінок у книжці?

?? Психологічна вправа «Бурулька»

- Підведіться, заплющте очі, руки підніміть угору. Уявіть, що ви — бурулька. Напружте всі м'язи вашого тіла. Запам'ятайте це відчуття. Необхідно завмерти у цій позі на 1-2 хвилини. Потім уявіть, що під дією сонячного тепла ви починаєте поволі танути, розслаблюючи поступово кисті рук, потім — м'язи очей, шиї, корпусу, ніг тощо. Запам'ятайте свої відчуття у стані розслаблення. Виконуйте вправу, доки не досягнете оптимального емоційного стану.

24.02.2015-2c        24.02.2015-2cc
 
IV. Підсумок заняття

- Які прийоми обчислень повторювали на занятті?
- Як ви оцінюєте свою роботу?
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).