МАТЕМАТИКА.
Хід заняття
І. Організаційний момент
?? Психологічне налаштування
- Усміхніться одне одному, побажайте успіхів. Чого очікуєте від сьогоднішнього заняття? (Відповіді учнів.)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра «Комп'ютер»
Вхід 42 Вхід 54
: 6 • 9 : 9 • 4
+ 18 : 9 + 18 : 6 + 14
• 4 • 2
- 7 • 2 = ? + 3 • 4 = ?
2. Математичний диктант
? Від добутку чисел 17 і 4 відняти 19.
? Суму чисел 25 і 5 збільшити втричі.
? Знайти частку чисел 60 і 4.
? Число 100 зменшити вдвічі та збільшити втричі.
? Частку чисел 54 і 6 збільшити на 120.
? Знайти добуток чисел 16 і 5 та зменшити його на 20.
ІІІ. Основна частина
1. Пояснення прийому письмового множення
2. Робота в зошиті
1) Обчисли письмово.
18 • 13 23 • 15 21 • 29
2) Марійка купила 14 зошитів по 25 к. і 20 зошитів по 53 к. Скільки коштувала вся покупка?
?? Фізкультхвилинка
Динамічна вправа «Світлофор»
Учні рухаються, а ведучий віддає команди, називаючи кольори світлофору. Якщо тренер каже: «Червоний!», учні мають швидко присісти; якщо «Зелений!» — продовжують іти й плескають у долоні; якщо «Жовтий!» — мають зупинитися і підвести руки. Вправу виконують швидко.
3. Робота на дошці
Повторення алгоритму ділення на двоцифрове число.
4. Робота в зошиті
1) Знайди приклад, у якому припущено помилку. Виправ її.
160 : 32 = 5 152 : 19 = 8 275 : 55 = 3
2) Задачі.
? Протягом дня потяг подолав відстань у 576 км, а велосипедист — 72 км. У скільки разів більшу відстань подолав потяг, ніж велосипедист?
? Школярі зібрали 622 кг яблук. До шкільної їдальні вони відвезли 350 кг, а решту яблук поклали у ящики, по 34 кг у кожний.
Скільки необхідно ящиків, щоб розкласти яблука?
?? Психологічна вправа «Куди пливуть хмарки»
- Ми спостерігатимемо за хмарками, що сьогодні з'явилися у нашому класі. Погляньте на них. Вони привітні, усміхнені, радісні й щасливі. Ось ця хмарка містить мільйони краплинок-посмішок, а ця — тисячі теплих привітів, а ця, мабуть, складена із мільярдів щасливих секундочок. Це все вони дарують вам. Утома зникає, ви відчуваєте, як наповнюєтеся свіжістю, радістю і щастям. Ви перебуваєте у справжньому царстві хмаринок високо-високо над землею. Ось ви пропливаєте над луками, над джерельцем, ось заглядаєте у відчинене віконце лелечого дому. Ви могутні, ви сильні, ви ладні всю землю наділити всім прекрасним і світлим. Легенько опускається хмаринка — і ви знову опиняєтеся в класі.
IV. Підсумок заняття
- Які прийоми обчислень повторили?
- Як ви оцінюєте свою роботу на занятті?
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: удосконалювати навички і вміння учнів виконувати письмове множення та ділення на двоцифрове число; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати задачі, творчо працювати над ними; виховувати уважність.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиця зі скороченим записом умови задачі; шаблони хмарок.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиця зі скороченим записом умови задачі; шаблони хмарок.
Хід заняття
І. Організаційний момент
?? Психологічне налаштування
- Усміхніться одне одному, побажайте успіхів. Чого очікуєте від сьогоднішнього заняття? (Відповіді учнів.)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра «Комп'ютер»
Вхід 42 Вхід 54
: 6 • 9 : 9 • 4
+ 18 : 9 + 18 : 6 + 14
• 4 • 2
- 7 • 2 = ? + 3 • 4 = ?
2. Математичний диктант
? Від добутку чисел 17 і 4 відняти 19.
? Суму чисел 25 і 5 збільшити втричі.
? Знайти частку чисел 60 і 4.
? Число 100 зменшити вдвічі та збільшити втричі.
? Частку чисел 54 і 6 збільшити на 120.
? Знайти добуток чисел 16 і 5 та зменшити його на 20.
ІІІ. Основна частина
1. Пояснення прийому письмового множення
При письмовому множенні на двоцифрове число спочатку множать на одиниці, а потім — на десятки. Число 23 помножити на 2, буде 46 — це перший неповний добуток. Його записують так, щоб цифра одиниць була розміщена під одиницями. Число 23 помножити на 4, буде 92 (десятки) — це другий неповний добуток. Записують так, щоб цифра 2 була розміщена під десятками. Додають неповні добутки і дістають результат 966.
2. Робота в зошиті
1) Обчисли письмово.
18 • 13 23 • 15 21 • 29
2) Марійка купила 14 зошитів по 25 к. і 20 зошитів по 53 к. Скільки коштувала вся покупка?
?? Фізкультхвилинка
Динамічна вправа «Світлофор»
Учні рухаються, а ведучий віддає команди, називаючи кольори світлофору. Якщо тренер каже: «Червоний!», учні мають швидко присісти; якщо «Зелений!» — продовжують іти й плескають у долоні; якщо «Жовтий!» — мають зупинитися і підвести руки. Вправу виконують швидко.
3. Робота на дошці
Повторення алгоритму ділення на двоцифрове число.
4. Робота в зошиті
1) Знайди приклад, у якому припущено помилку. Виправ її.
160 : 32 = 5 152 : 19 = 8 275 : 55 = 3
2) Задачі.
? Протягом дня потяг подолав відстань у 576 км, а велосипедист — 72 км. У скільки разів більшу відстань подолав потяг, ніж велосипедист?
? Школярі зібрали 622 кг яблук. До шкільної їдальні вони відвезли 350 кг, а решту яблук поклали у ящики, по 34 кг у кожний.
Скільки необхідно ящиків, щоб розкласти яблука?
?? Психологічна вправа «Куди пливуть хмарки»
- Ми спостерігатимемо за хмарками, що сьогодні з'явилися у нашому класі. Погляньте на них. Вони привітні, усміхнені, радісні й щасливі. Ось ця хмарка містить мільйони краплинок-посмішок, а ця — тисячі теплих привітів, а ця, мабуть, складена із мільярдів щасливих секундочок. Це все вони дарують вам. Утома зникає, ви відчуваєте, як наповнюєтеся свіжістю, радістю і щастям. Ви перебуваєте у справжньому царстві хмаринок високо-високо над землею. Ось ви пропливаєте над луками, над джерельцем, ось заглядаєте у відчинене віконце лелечого дому. Ви могутні, ви сильні, ви ладні всю землю наділити всім прекрасним і світлим. Легенько опускається хмаринка — і ви знову опиняєтеся в класі.
IV. Підсумок заняття
- Які прийоми обчислень повторили?
- Як ви оцінюєте свою роботу на занятті?
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).